MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Trenurile CAF Inneo (BM3)

3163 posts, 823102 views
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 226
 
 

📖 Pagination options
Re: Trenurile CAF Robert24

Poza de mai sus e de la ei sau primul asamblat la noi?
Parca primul trebuia sa vina in jur de 20 septembrie si sa inceapa probele in jur de 1 octombrie, right?

 


Re: Trenurile CAF subway guru

Robert draga, ia citeste tu cu atentie ce am zis si nu pune intrebari aiurea...la care s-a raspuns de mult!
Fara suparare...dar in loc sa va bucurati de premiera mondiala...

 


Re: Trenurile CAF Robert24

De mult?! Draga Guru, ultimul tau mesaj din acest topic era din noiembrie anul trecut! Si pe atunci oricum nu stiai nici tu nimic. (vezi vreo 4 pagini in urma). Am oricum informatii mult mai proaspete direct de la "sursa", asa cum deja am scris mai sus  :)
Am vazut ca intre timp ai adaugat la mesajul cu poza "de expediat". Ok, e clar acum. Asta vreoiam sa stiu, danke!
Asadar, suntem in "timing" acum.

 


Re: Trenurile CAF George

Multumim pentru fotografie! :)

Imi place mult trenul si m-as bucura sa circule cat mai curand pe M2 si sa avem pe toate magistralele metrouri noi!

Ar fi fain ca ceva similar sa fie cumparat si pentru M5!

 


Re: Trenurile CAF MariusCFRBucuresti

Abia astept sa merg cu el :)
App,pe M4 raman IVE-le dupa venirea CAF-urilor pe M2?

 


Re: Trenurile CAF Slasher1985

Imi place cum au de-"pestritat" colectia de metrouri bucurestene prin design, cu adevarat zici ca e BM3. Abia astept sa le vad in circulatie. :twisted:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile CAF Utilizator anonim

Pana la sfarsitul anului 2014 vor fi retrase toate IVA din circulatie cu exceptia parcului M4 unde vor mai circula ceva timp exclusiv IVA, cel mai probabil pana la deschiderea noilor statii intrate saptamana asta in lucru.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile CAF sab

Nu prea au personalitate CAF-urile, asa cum arata acum. Intr-adevar, parca ar fi BM 3. Daca nu ai stii ca sunt facute de CAF, te-ai putea insela cu usurinta ,crezand ca sunt facute de Bombardier.
Nu stiu, poate trebuia incercat si altceva in afara de inox-ul acela, mai ales tabla cutata", care pare de la garduri/acoperisuri de garaje. Eventual si geamurile puteau sa le faca altfel, poate duble, ca la IVA.
Dar se vede treaba ca Metrorex este mare fan BM... :)
Sper ca macar interiorul sa difere...

 


Re: Trenurile CAF subway guru

Trenurile CAF au indicativul BM3...
BM inseamna Bucharest Metro nu Bombardier!
:P
110.jpg (260.96 KB; downloaded 4624 times)

 


Re: Trenurile CAF Goldmund

subway guru wrote:
BM3

;)  ;)  ;)


Arata destul de bine, mai bine decat mi-am inchipuit din 'desene'...
Am asteptat mult timp o astfel de poza.  Daca o sa vin anul viitor in Bucuresti  desigur ca o sa ma  plimb si cu noile CAF-uri.
Stie cineva de ce prefera MB alte trenuri decat cele de la Bombardier?

 


Re: Trenurile CAF Robert24

Nu a fost vorba de preferinte aici. Daca era dupa preferinte ar fi luat Bombardier in continuare, fiind foarte multumiti de ele. Insa in acest caz a contat pretul mult mai mic oferit de CAF.

 


Re: Trenurile CAF cornel001

Deci pana la urma unde le baga, pe M2 ? Ce ma doare pe mine, ca am vazut ca pe M2 au si intervale de succedare de 1:40 : cand n-o sa mai trebuiasca sa trag un pui de somn in statie pana binevoieste nea metroul sa vina, pe M1/M3 ?

 


Re: Trenurile CAF Robert24

Asa cum s-a scris mai sus, da, pe M2 vor fi introduse treptat.
Primul tren se are in vedere a intra in circulatie cu calatori in luna ianuarie spre sfarsit.

 



Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 226
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2307 forum members have written 423128 posts in 5269 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use