Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Bulevardul Aerogării - Bulevardul Barbu Văcărescu (Linia 5)

850 posts, 261374 views
 
Go to page:  1  ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61
 
 

📖 Pagination options
Re: Bulevardul Aerogării - Bulevardul Barbu Văcărescu (Linia 5) alexxd_31

Nu cred ca vor sa se complice. La 2-3 masini pe zi nu cred ca e o mare problema sa le duca in parcarea primariei sau in cea de la Pantelinon.
Normal e ca STB-ul sau Asociația de Dezvoltare Intercomunitară pt Transport Public București Ilfov sa fie mandatate sa ridice masinile care impiedica desfasurarea activitatii de transport public.

 


Re: Bulevardul Aerogării - Bulevardul Barbu Văcărescu (Linia 5) andreiiul

S-ar putea ca ridicarile observate de voi sa fi fost facute cu platformele de la CMMTB impreuna cu PLMB, nu cu PLS2.
Eu nu inteleg altceva: oare nu e mai simplu sa fie alocat un echipaj de la PLS2 sau PLMB care sa patruleze prin zona si sa sanctioneze sau sa goneasca soferii care vor sa parcheze in zona? Pana la urma punctele nevralgice sunt zona Promenada si probabil ca in zona Kaufland.

 


Re: Bulevardul Aerogării - Bulevardul Barbu Văcărescu (Linia 5) cris_m

Ba da, dar e mai usor sa ii tii sa pazeasca nu stiu ce in rondul de la Izvorul Rece si parcarea de pe Maior Coravu... Cele 2 echipaje le-am vazut cu ochii mei la diferenta de 15-20 minute. Cum ar zice unii #eficienta.

Neironic, stau si ma intreb, daca un individ de genul parcheaza de exemplu la capatul unei alei de acces sau la intrarea intr-o institutie publica, ii ridica cineva masina? Intreb asa pentru un prieten. :mrgreen:

 


Re: Bulevardul Aerogării - Bulevardul Barbu Văcărescu (Linia 5) messe

Citeste isprava acelui absolvent care sustinea "bac-ul" la Colegiul Viilor si a blocat accesul timp de 3 ore, sursa: https://www.mesajul.ro/un-elev-a-blocat- ... ac-foto/

 


Re: Bulevardul Aerogarii - Bulevardul Barbu Vacarescu (Linia 5) reiny2000

alexxd_31 wrote here:
https://www.hotnews.ro/stiri-administrat ... ivul.htm

"Circulația se va relua după finalizarea lucrărilor la bucla de întoarcere și după modernizarea liniei de tramvai pe secțiunea Str. Av. Șerbănescu – Șos. Ștefan cel Mare”, mai arată Primăria Capitalei.


Recitind topicul am găsit declarația asta care nu a rezistat mai mult de 6 luni.

 



Re: Bulevardul Aerogării - Bulevardul Barbu Văcărescu (Linia 5) survola

messe wrote here:
Citeste isprava acelui absolvent care sustinea "bac-ul" la Colegiul Viilor si a blocat accesul timp de 3 ore, sursa: https://www.mesajul.ro/un-elev-a-blocat- ... ac-foto/

Dacă a lăsat-o pe avarii e ok.

 



Re: Bulevardul Aerogării - Bulevardul Barbu Văcărescu (Linia 5) orex

survola wrote here:
Dacă a lăsat-o pe avarii e ok.

La masina pe care o avea ”baeatul”, asea ”defecta”, pana termina examenul, pe langa revizia tehnica avea facut si ITP-ul, asa pro bono, nu de alta dar T.A. F.....T e aproape! :rofl:

 


Re: Bulevardul Aerogarii - Bulevardul Barbu Vacarescu (Linia 5) ANTENA

"Circulația se va relua după finalizarea lucrărilor la bucla de întoarcere și după modernizarea liniei de tramvai pe secțiunea Str. Av. Șerbănescu – Șos. Ștefan cel Mare”, mai arată Primăria Capitalei.

Cert e ca de la 1 iulie nu a inceput la bucla de intoarcere nici o lucrare. Bine ca a  intrat  330 in schimb

 


  • AlexTB
  • Posted:
  •  

Re: Bulevardul Aerogării - Bulevardul Barbu Văcărescu (Linia 5) AlexTB

:popa:

P.S:Pănâ la urmă s-a rezolvat problema?
Screenshot_20220716-204153_Info TB.jpg (82.56 KB; downloaded 3059 times)

 


Re: Bulevardul Aerogării - Bulevardul Barbu Văcărescu (Linia 5) TrainWrecker

Da, nu stiu cat de mult a duart blocarea dar nu mai mult de 40 de minute ca la 13:30 eram in 5 la Piata Gemeni.
Tot pe aceeasi tema, s-au lansat streetview-uri noi de pe Vacarescu si Tunari pe Google Maps din Iunie 2022 (nu zice ziua exacta dar totusi dupa redeschiderea lui 5) si am vazut asta la Pipera.
Asta am vazut ca s-a dat la stiri, nu mai stiu ziua exacta cu pricina sau care era situatia dar mi s-a parut amuzant  :lol: .
tram5.1.PNG (1.67 MB; downloaded 3055 times)
tram5.PNG (1.68 MB; downloaded 3054 times)

 


Re: Bulevardul Aerogării - Bulevardul Barbu Văcărescu (Linia 5) Costin

Va reamintesc ca acest topic nu urmareste subiectul modernizarii liniei sau a constructiei buclei. Aici discutam exclusiv despre linia din prezent si exploatarea ei. Avem subforum dedicat pentru orice lucrari de infrastructura care urmaresc modernizarea liniei, aici: https://forum.metrouusor.com/ViewForum?forumId=193

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: V3A-2S-93 (bidirecţionale) ADK

Cred că este printre puținele cazuri când era mai rentabil diesel decât electric pe linia 5, cel puțin până la refacerea infrastructurii. Acum cu revenirea tramvaiului, pe lângă disconfortul infrastructurii este și cel termic (poate și faptul că 605 era prelungit (parcă) până la Mall Băneasa). În fine, însă nu a fost o decizie corectă revenirea tramvaiului în acest caz pentru care eu unul nici nu cunosc motivul exact al suspendării acestuia cât au circulat autobuze (îmi cer scuze dacă nu citesc toate topicele, de pe telefon e mai incomod).

 


Go to page:  1  ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2307 forum members have written 423140 posts in 5270 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use