MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Repartizarea trenurilor de metrou

104 posts, 56127 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Repartizarea trenurilor de metrou intelintel

in cele 7 zile ale saptamanii sunt cate 4 trenuri in circulatie ,de la 5.00 la 24.00

 


Re: Repartizarea trenurilor de metrou sorin.niculescu_

La un moment dat, întrebasem Metrorex dacă au în plan să introducă trenuri CAF pe M1 și M3, iar aceștia îmi spuseseră că da, probabilitatea fiind să le introducă începând cu 2025. Acest răspuns l-am primit undeva prin 2021-2022, aproximativ, însă mă îndoiesc că dacă ei ar pune în circulație CAF-uri pe M1 și M3 ar avea cu ce să suplinească pe M2.

 


Re: Repartizarea trenurilor de metrou punmeister

Slabe sanse, doar daca cumpara trenuri noi pentru M2.

 


Re: Repartizarea trenurilor de metrou Stefan28

sorin.niculescu_ wrote here:
La un moment dat, întrebasem Metrorex dacă au în plan să introducă trenuri CAF pe M1 și M3, iar aceștia îmi spuseseră că da, probabilitatea fiind să le introducă începând cu 2025. Acest răspuns l-am primit undeva prin 2021-2022, aproximativ, însă mă îndoiesc că dacă ei ar pune în circulație CAF-uri pe M1 și M3 ar avea cu ce să suplinească pe M2.


Și mai exact, de ce ar trebui să introducă pe M1 sau M3 trenuri CAF, având în vedere că trenurile Bombardier mai au oricum o durată de viață de minimum 10-15 ani, și sunt mult mai bune tehnic comparativ cu aceste CAF-uri, cea mai bună dovadă fiind numărul de incidente ale lor?

Metrorex mai bine să reasigure mentenanța la maxim pentru toate trenurile din flotă, să nu mai fie ture lipsă, să asigure intervale decente de circulație... Și altele. Astea să fie ultimele griji în acest moment, în prăpastia nedeclarată în care se află Metrorex în prezent!

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou GPS

Păi dacă trenurile Bombardier sunt mai bune, nu ar trebui să circule pe linia cea mai solicitată, acolo unde blocajele ar trebui să fie minime, la fel ca și rata indisponibilității?

 


Re: Repartizarea trenurilor de metrou shoppy

Daca le bagi pe M3, sa vina la 10 minute si sa se mai si strice, cred ca se pune lumea cu ciomegele pe ele.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2321 forum members have written 424074 posts in 5279 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use