MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei

1767 posts, 480926 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 127
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Atal

LArSON wrote:
Ritmul de la Orizont nu e comparabil, acolo au fost mari probleme cu devierile de trafic.


Am luat in calcul modul de lucru de la nivelul planseurilor, finalizat in cca. 3-4 luni. Fara pauzele cu devierile si fara PM.
Avand in vedere ca statia Parc Drumul Taberei este mai mare decat Orizont, e greu de crezut ca va fi gata in mai putin de  4 luni. Plus ca mai sunt si 55 % pereti mulati de executat.

De asta zic ca m-as mira sa fie realizata la nivel de structura mai devreme de iunie 2014, si asta numai daca incep lucrarile in ianuarie.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei 133 313

"Enervantul de serviciu" face o notificare. Planseelor, nu planseurilor. Sa-i lasam pe oamenii cu planseele sa calculeze timpii ca nu stim noi cate rabe si vole au la dispozitie. Instalatiile de pereti mulati nu mai actioneaza la multe statii, se pot concentra acolo.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei subway guru

La parc e o problema contractuala...mai mult nu pot sa va spun...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei 133 313

Nu s-a cazut la pace pe...

 



Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei dorel

Cred ca ne descurcam si fara aceasta statie.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

Daca sunt bani, TBM - urile nu se vor opri pana la Raul Doamnei, indiferent cat de realizate sau nu vor fi structurile statiilor de pe parcurs. E ceva mai scump, dar asta e. Se monteaza niste inele provizorii care se vor distruge la realizarea statiei.

 



Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei andrei11

O rezolvam repede, alegem solutia cea mai ieftina.
1) Daca statia nu e gata, inele provizorii.
2) Daca statia nu e gata oprim dinozaurul la Tudor Vladimirescu pana ce statia e gata.
Totusi parerea mea personala este cade ziua pacalelilor statia ar trebui sa fie gata.
Totusi parerea mea personala este ca toate statiile ar trebui sa fie gata cand ajunge dinozaurul in dreptul lor. Asta ca sa nu iasa cu suparare.
Mi se pare mie sau usor usor avem mici  devieri fata de graficul lucrarilor ? Adica cu alte cuvinte intarzieri.  :?:
Oricum pe la inceput de Septembrie ( 2014 ) ar cam trebui mutate din nou cartitele la Academiei, de asta data de-andaretelea, cap compas Eroilor. Cu alte cuvinte si Eroilor de la anul, adica de la inceputul anului, ar cam trebui sa intrela sapaturi.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Nightwolf

Numai in RO poate exista o problema contractuala cu statia din mijloc :)))))))))))

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei thor5

Eu cred ca ar fi bine sa-si rezolve singuri "problemele" contractuale, altfel mi-e teama ca se enerveaza Ponta si ii schimba ca pe Mitica de la Liga: pe la spate. Se vor trezi intr-o buna dimineata cu accesul interzis in santier si gata. Si Nelutzu' cu avioanele se credea imbatabil!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Nightwolf

Sa-si rezolve singuri = CIne? Ca nu prea se intelege la care parte dintre cele doua te referi .... la MT sau la Astaldi??

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei thor5

Sunt siguri ca pe politicieni ii intereseaza doar voturile de anul viitor, adica doar mofturile votantilor. Si cred ca stim cu totii ca pe votanti nu prea ii intereasa adevaratii vinovati, ca de obicei sunt foarte ametiti (votantii adica), si ca vor doar capul lui Motzoc! Mi-e greu sa cred ca va exista vreun politician care sa se ofere sa fie tzap ispasitor. Sincer, pe mine ma intereseaza mai putin cine e principalul vinovat, si ma intereseaza cel mai mult ca treaba sa mearga "pe roate", fara intarzieri sau alte "alea". Treaba fiind facuta cu fonduri europene, orice intarziere sau scandal va ajunge automat pana acolo, si principalii care vor avea de suferit la imagine vor fi chiar politicienii. Eu cred ca in general constructorii au interesul sa mearga treaba bine, in grafic (ca sa isi ia banii tot in grafic), de aceea banuiesc ca tot birocratia isi face de cap si la lucrarea asta. Cred ca constructorii ar trebui sa fie mai "intzepatzi" si sa ii "toarne" pe Mitici direct la UE, adica direct la mama fondurilor.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Parc Drumul Taberei Atal

Am vazut astazi ca a aparut iarasi un gard albastru pe partea cu parcul.
Ce se intampla? S-a rezolvat cu contractul sau doar se mai lucreaza din nou  la puturi?

 


Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19  ... 127
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421674 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use