Regiunile RomânieiMoldovaJudețul Vrancea

 

Topic: Imagini vechi ale transportului focșănean

1 post, 416 views
  • ADK
  • Posted:
  •  

Imagini vechi ale transportului focșănean ADK

O fotografie - cred că până acum printre foarte puținele - din istoria transportului în Moldova sudică, mai exact un stop cadru cu un Roman 112UD (31 VN 2062) în 1977 pe linia 5 surprinsă într-un videoclip al d-lui Cornel Sibianul, EMDiesel63 pe forum, filmuleț ce ilustrează autobuzele și troleibuzele din țară între anii 1942 și 2022, însă a căre-i sursă originală nu o cunosc.
Screenshot_20221220-224308-689_resized.png (483.06 KB; downloaded 431 times)


Ca să nu mai existe discuții legate de așa-zisul copyright, fac un mic apel către EMDiesel63, unde voi păstra politețea adresării judecând posibila diferență de vârstă dintre mine și dumnealui.

Dl. Cornel S., eu unul vă mulțumesc și vă apreciez munca depusă în acest sens precum și de găsirea acestor fotografii, pentru care, cel puțin unele nu le-am mai văzut, dar și de investițiile financiare proprii în colorizarea fotografiilor pentru a face mai clare detaliile acelor vremuri precum și buna dispoziție de ale împărtăși cu noi, pasionați ca și dumneavoastră, însă aș dori să evit eventualele probleme în cazul în care pentru unele fotografii, nu există acordul autorilor originali pentru publicări ulterioare, și de care în video nu există - momentan - nimic specificat în acest sens, dar sper să rămână oarecum libere pentru îmbogățirea informațiilor istorice - evident cu specificările de rigoare autorilor sau surselor - cel puțin de pe acest forum. Vă mulțumesc anticipat, dar îmi cer și scuze pentru eventualul deranj!

 


Home page  • 
Parent forum: Județul Vrancea  • 
Choose destination

Since our 2307 forum members have written 423131 posts in 5269 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use