Regiunile RomânieiTransilvaniaJudețul Brașov

 

Topic: Achiziții autobuze hibrid noi

50 posts, 14740 views
 
Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
Achiziții autobuze hibrid noi PTMZ

Primăria Brașov a lansat o licitație pentru achiziția a 10 autobuze hibrid de 12m. Bugetul alocat este de 13.445.378,16 RON, cu finanțare europeană prin POR. Ponderea punctajului:
- 55% preț
- 15% consum de combustibil conform testului SORT-2
- 10% capacitate de transport
- 10% costul cu consumabilele pe toată perioada de garanție
- 5% costul total de operare pe durata de viață cu energia și impactul asupra mediului
- 5% posibilitatea de alimentare cu energie electrică (plug-in)
Termenul limită pentru depunerea ofertelor este 28 august, iar cel al evaluărilor este 20 noiembrie. Link E-licitație: http://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100099999

 


Re: Achiziție 10 autobuze hibrid noi ticker

Pare licitatie pt full hybrid cu plug-in optional, right?

 


Re: Achiziție 10 autobuze hibrid noi cris_m

Daca apare la procente, nu cred ca e chiar optional :)

 


Re: Achiziție 10 autobuze hibrid noi punmeister

Este optionala partea de plug-in, poate sunt si ei constienti ca doar Volvo produc hibride plug-in si ca se pot trezi cu licitatia anulata, cum a fost anul trecut cu hibridele plug-in articulate de au ajuns sa renunte de tot la ele.

Also, in CS nu scrie nimic despre puterea minima a motorului electric (bine, ce am putut sa inteleg din CS-ul care e pe invers  :popa: ), deci ar trebui sa fi acceptate si modele mild-hybrid.

 


Re: Achiziție 10 autobuze hibrid noi ticker

Teoretic, pe criteriul pretului Citaro Hybrid mild hybrid e avantajat, daca nu impun o limita pe marimea bateriei sau puterea motorului electric...

Cele full hybrid mai castiga cateva puncte al testul de consum, insa cum nu sunt pe piata autobuze hybrid Plug-in (in afara de Volvo) care sa ia cele 5 puncte, sansele sa fie full hybrid scad semnificativ.

M-am uitat la pret ... 280000 Eur/buc. Welcome Citaro Hybrid la Brasov

(Nu stiu valoarea de adjudecare, insa bugetul la licitatia de Solaris full Hybrid din Satu Mare era de 345.000 Eur/buc)

 


Re: Achiziție 10 autobuze hibrid noi CiprianTRB

Am calculat și prețul pe bucata este de fix 278.393,813 euro.Deci clar vor fi autobuze mild-hybrid.

 


Re: Achiziție 10 autobuze hibrid noi PTMZ

Hmmm... La București, un Citaro Hybrid a costat cam 310.000 euro. La Oradea, cam tot pe acolo e bugetul alocat, pe la 317 000 euro/autobuz, rămâne de văzut cu ce preț a venit Mercedes. La Târgoviște, la prima licitație, cam 332.000 euro/autobuz. Aici e undeva la 280 000 euro/autobuz (nu pun chiar valoarea calculată de @CiprianTRB, deoarece cursul valutar se schimbă zilnic). Iar Solaris - cel puțin raportat la licitația de Galați - vine cam pe la 350 000 euro/autobuz, posibil mai scump, din moment ce au picat evaluarea financiară la a doua licitație. Întrebarea e dacă Mercedes s-ar încadra aici în buget.

L.E: Oare Iveco s-ar încadra?

 


Re: Achiziție 10 autobuze hibrid noi PTMZ

Termenul limită pentru depunerea ofertelor a fost prelungit până pe 18 septembrie.

 


Re: Achiziție 10 autobuze hibrid noi PTMZ

Licitația a intrat în evaluare tehnică.

 


Re: Achiziție 10 autobuze hibrid noi ticker

Sunt curios daca o sa avem o surpriza la participanti cu noul Solaris Urbino Mild Hybrid...

Din pacate nu au pus catalogul cu detalii tehnice ca sa imi dau seama de specificatii als sistemului mild hybrid... https://www.solarisbus.com/en/vehicles/l ... d-hybrid

 


Re: Achiziție 10 autobuze hibrid noi punmeister

Ar trebui sa fie tot ceva cu supercondensatori de 48V si cu un motor electric mic de 10-20kW.

 


Achiziție 10 autobuze hibrid noi Andrei Andraș

Caietul de sarcini
CAIET DE SARCINI - 10 AUTOBUZE HIBRID.pdf
CAIET DE SARCINI - 10 AUTOBUZE HIBRID.pdf (42.05 MB; downloaded 430 times)

 


Re: Achiziție 10 autobuze hibrid noi alex83

Din clarificari.
Clarificari.PNG (268.4 KB; downloaded 3559 times)

 


Re: Achiziție 10 autobuze hibrid noi cris_m

Andrei17 wrote:
Fiindcă PDF-ul caietului de sarcini are mai mult de 2MB, doritorii îl pot descărca de aici (am inclus și anexele) -> https://we.tl/t-PEveKLJ478.
Link-ul este disponibil doar 7 zile, până pe 25 septembrie.
Fisierele non-fotografii pot avea acum pana la 20MB, indiferent de rang :)

 


 
Go to page:  1 2 3 4
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Brașov  • 
Choose destination

Since our 2307 forum members have written 423136 posts in 5270 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use