Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

1638 posts, 463468 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 117
 
 

📖 Pagination options
Re: CENTURA BUCURESTI mindmasster

gabynet wrote:
5 milioane de oameni au zis ca aceasta conducere sa fie cand l-au ales pe stimatul si iubitul nostru presedinte deci tara merita cel putin 5 miliane de oameni merita sa isi bata joc basescu de iei si cred ca eu am incheiat subiectul a fost o scapare mai am de lucrat la temperarea mea cand aud de conducera tari :lol:


Revenind la subiect . se misca ceva pe santier?

 


Re: CENTURA BUCURESTI Lutyk

plouis wrote:
Dominatrix wrote:
intr-o tara balcanica a smecheriei si debandadei, nu se pot face autostrazi si cai ferate la standard european fiindca poporul trebuie sa manance si la anul.


ba da. singura autostrada serioasa care se face in .ro este AT. problema e ca se gasesc toti macanacii mai mult sau mai putin politici sa critice si sa invoce ca se face la pret de 1000 de ori mai mare fata de autostrazile de pe luna si ca se fura si alte cele.  :evil:

bun nebun cum e, boc facu in 2 ani 42+12+17,5 = 70km si la anul ar mai veni vreo 34 tim-ar si inca 50 la cernavoda = 80km certitudini. asta e numai boc pentru ca stafia berceanu a tot fost ministru si nu a facut nimic decat o clica de ingineri agronomi si pitipoance angajati sau pusi sefi la cnadnr. si guvernu pieliceanu in 4 ani de boom economic n-a facut nimic.

la chitila va fi giatoriu sub pod. altfel nu se poate.


Daca Moliceanu nu facea nimic te asigur ca nici Boc-notes nu facea nimic. Toate licitatiile pentru ce se termina acum sunt facute cu mult inainte ca Bocanila sa fie premier. Iar multe din lucrari sunt incepute si ele in alte vremuri. Daca imi aduc aminte bine Orban declara in 2008 inainte de alegeri ca urmatorul guvern/ministru al transporturilor nu o sa aiba altceva de facut decat sa asigure finantarea si sa taia panglici.

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: CENTURA BUCURESTI plouis

Lutyk wrote:
Daca Moliceanu nu facea nimic te asigur ca nici Boc-notes nu facea nimic. Toate licitatiile pentru ce se termina acum sunt facute cu mult inainte ca Bocanila sa fie premier. Iar multe din lucrari sunt incepute si ele in alte vremuri. Daca imi aduc aminte bine Orban declara in 2008 inainte de alegeri ca urmatorul guvern/ministru al transporturilor nu o sa aiba altceva de facut decat sa asigure finantarea si sa taia panglici.


ia sa te documentezi sa ne spui, la 1 ianuarie 2009, la ce stadiu de realizare procentual se afla AT. si sa ne dai si un procent per an. daca nu-si dadea boc interesu sa asigure bani, din aia care nu sunt, o mai tineam enspe ani cu 5%/an procent de finalizare. iti garantez ca si centura B ar mai putea sa stea asa vreo 5 ani, noroc ca s-au adunat acu o luna si au directionat banii de pe ploiesti la centura.

deci raman la parerea ca boc si-a dat cel mai mult interesul pentru constructia de autostrazi, fata de toti predecesorii. in plus, omu e curat, sarac, nu s-a imbogatit de pe urma statului, isi face operatiile in spitalele din ro si multe altele. mai arata-mi tu 10 parlamentari cinstiti deci fara averi, care traiesc din salariu, si care isi merita leafa, nu asa ca ciachii care are prezenta 1% in parlament.

 


Re: CENTURA BUCURESTI Lutyk

Eu am spus doar ca daca liberalii nu faceau nimic nici pseudo-liberalii, pardon, democrat-liberalii nu faceau nimic deoarece acum erau in stadiul organizarii licitatiilor care dupa cum se stie in Romania dureaza mult. Foarte mult. Si probabil ca nu le-ar fi facut pentru ca nu erau ceva vizibil cu care sa se laude in alegerile din 2012.
Eu nu am contastat faptul ca acest guvern a miscat ceva in domeniul autostrazilor ci doar ma enerveaza replicile de genul "greaua mostenire" sau "toti pana la noi au fost prosti/rai/corupti/etc. doar noi suntem dasteptii pamantului"
O zi buna iti doresc.

 


Re: CENTURA BUCURESTI Goldmund

Din pozele pe care le-a pus la dispozitia naostra Shoppy(danke!)reiese clar ca cei trei stalpi(ridicati deja) de pe viitoarea Centura se opresc la sensul giratoriu,de unde rezulta clar ca Centura va trece pe deasupra intersectiei.Nu vad insa de pe panoul acela si cateva "bretele"de iesiri/intrari de pe Centura.

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: CENTURA BUCURESTI plouis

daca zici de chitila, uita te mai in spate ca s desenate

 


Re: CENTURA BUCURESTI mindmasster

ionutc wrote:
Guys, imi spuneti si mie totusi cand o sa mergem pe noua portiune de centura, intre DN7 si DN1A?


La 1 ianuarie 2011. Asa ar trebuii

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Dreptunghiurile verzi sunt capete de rampa, acelea sunt bretelele.

 


Re: CENTURA BUCURESTI mindmasster

suntem in 30 august ." lucrarea s-a terminat?"

 


Re: CENTURA BUCURESTI shoppy

Pai da, s-a redeschis tronsonul Chitila - Militari, ca o sa mai fie tot felul de artificii la giratoriul de la Chitila e altceva, oricum e permanent politia rutiera acolo ca sa fluidizeze.

 


Re: CENTURA BUCURESTI Goldmund

Merci,Shoppy,acum am vazut ce vroiam.Nu stiu de ce pe placatul respectiv nu reiese asta,dar in fine,noroc cu oameni ca voi....

 


Re: CENTURA BUCURESTI Goldmund

Nu raspund la atacuri zise "politice".Eu zic ca si in Germania si in Romania politicienii sunt masurati dupa faptele lor,dupa ce lasa in urma lor.Personal nu-mi place de Oprescu(prea confuz cu "independenta"lui politica,cand Ivan Ilici l-a sustinut pe fata!)),dar este de laudat cum isi da silinta pt. proiectele din Bucuresti.Daca o tine tot asa,va ramane un primar care a facut ceva pt. Bucuresti -si asta conteaza.

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: CENTURA BUCURESTI plouis

are vreun miliard si ceva de euro buget!!

am vazut ca tot bucurestiul PMB+ sectoare bat spre 3mld euro buget (cica se lupta acu sa desfiinteze sectoarele :D). cam 35% din cat au bugetele toate celelalte localitati din tara!

 


Re: CENTURA BUCURESTI Goldmund

plouis,
si ce o sa apara in locul sectoarelor desfiintate?Districte?!Sau isi revin si poate trec la inglobarea "naturala"a "oraselor"Chitila,Mogosoaia,Otopeni,(dar mai ales)Voluntari si Pantelimon,dandu-le primarilor acestor localitati sansa sa devina "primari de sector(ma rog,de district)si sa conceapa impreuna un transport in comun...in comun!Cele 3 miliarde de euro sunt si pentru subventii si pentru plata ...bugetarilor.Poate sti cat ramane pt. infrastructura edilitara.

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 117
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2307 forum members have written 423128 posts in 5269 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use