Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovVehiculele altor operatori

 

Topic: Licitație 5 autobuze electrice pentru Popești-Leordeni

12 posts, 2731 views
⚠  Forum Rules
Licitație 5 autobuze electrice pentru Popești-Leordeni andreiiul

Primaria Popesti-Leordeni a lansat in noiembrie  o licitatie pt achizitia a 5 autobuze electrice, 5 statii de incarcare lenta si 2 statii de incarcare rapida.

Bugetul alocat este de 11.962.161,00 RON, fonduri provenite din PNRR.

Ponderea punctajului:
- 60% preț;
- 20% Consumul specific mediu de energie, reieșit din buletin de măsurători SORT 1;
- 20% Capacitatea totală de transport;

Termen limita pentru depunere oferta: 12 decembrie 2022.

Termen limită pentru evaluări: 10 februarie 2023.

Link: https://www.e-licitatie.ro/pub/procedure ... 0213785/

Din pacate nu este specificata lungimea in informatiile pe care le pot acces eu. Ii rog pe colegii care pot accesa documentatia sa ne ofere mai multe informatii privind lungime si alte cerinte din CS.
Din ce am mai aflat din sedintele de CL, se doreste ca autobuzele sa fie predate catre STB pt operarea lor in Popesti pt legatura cartierelor Confort City cu centrul orasului si cu statia de Metrou Berceni.

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) punmeister

Intre 9 si 11 metri lungime, minimum 50 de calatori (24 pe scaune + 26 in picioare).
Caiet de sarcini-semnat.pdf
Caiet de sarcini-semnat.pdf (39.4 MB; downloaded 132 times)

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) andreiiul

Ofertanti:
- ANADOLU AUTOMOBIL ROM S.R.L.
- BMC TRUCK & BUS

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) andreiiul

Termenul limita pt evaluare a fost prelungit pana pe 10.03.

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) andreiiul

Licitatia a trecut aseara in evaluare financiara. Temenul a ramas 10.03.

 


Re: Licitație 5 autobuze electrice pentru Popești-Leordeni andreiiul

Termenul limita a fost prelungit pana pe 31.03 ora 18:00.

 


Re: Licitație 5 autobuze electrice pentru Popești-Leordeni andreiiul

Dupa ce vice primarul a fost interpelat in sedina de ieri a CL referitor la statusul licitiatiei, termenul limita pt evaluarea financiara a mai fost prelungit inca o data pana pe 28.04 ora 18.
Ca locuitor al Popestiului imi doresc ca aceste autobuze sa fie achizitionate, dar presimt ca este iar o licitatie fara finalizare a primariei.

 


Re: Licitație 5 autobuze electrice pentru Popești-Leordeni andreiiul

Pe 21.04 ora 13:41 licitatia a trecut in deliberare. Se pare ca i-a lovit cheful de munca.

 


Re: Licitație 5 autobuze electrice pentru Popești-Leordeni andreiiul

Licitiatia a fost atribuita in 19.05. Castigator selecta este BMC TRUCK & BUS.
Daca se respecta termenele de livrare din contract si comanda de livrare se lanseaza impreuna cu semnarea contractului, maxim in decembrie STB primeste 5 autobuze electrice pt operarea in Popesti. Spun STB pt ca are era stipulat in HCL pt aprobarea achizitiei.

 


Re: Licitație 5 autobuze electrice pentru Popești-Leordeni andreiiul

Cum anul 2023 s-a incheiat si autobuzele noi nu au aparut, am zis sa intreb Primaria Popesti care este statusul acestei achizitii si pe ce trasee vor functiona.
Din pacate, am omis sa intreb initial si ce model va fi livrat  :headbash: . Am revenit la mailul prin care mi-au trimis raspunsul , intrebandu-i ce model se va livra si am primit un raspuns cel putin ciudat din punctul meu de vedere:
"Stimate domn,
Pana la inchiderea contractului, informatiile solicitate de
dumneavoastra raman confidentiale."
Daca modelul este ZTE (ca alte electrice nu prea a livrat BMC in Romania), probabil ca intarzierea este datorata blocarii liniei de productie cu autobuzele pt Bucuresti, ceea ce poate fi imputat furnizorului, dar deh....
Apreciez macar rapiditatea raspunsului, ceva neobisnuit pt PPL.
Raspuns PPL.png (173.8 KB; downloaded 1296 times)

 



Autobuzele electrice ale Orașului Popești-Leordeni Andrei Andraș

Administratia Publică Locală a Orașului Popești-Leordeni a încheiat astăzi un contract cu SC Energoproiect SRL pentru realizarea unui studiu privind „înființarea unui nou traseu ecologic de transport în comun cu autobuze electrice”.

https://www.e-licitatie.ro/pub/direct-ac ... 16847661

 


Home page  • 
Parent forum: Vehiculele altor operatori  • 
Choose destination

Since our 2304 forum members have written 422768 posts in 5266 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use