Clubul modeliștilorSimulatoareOMSI (2) The Omnibus Simulator

 

Topic: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse

355 posts, 174977 views
 
Go to page:  1  ... 20 21 22 23 24 25 26
 
 

📖 Pagination options
Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Jeorje

mineagu wrote here:
Și în rest, ce moduri Freeware bune dpdv calitativ îmi recomandați? Ma refer la autobuze. Eu ma gândeam la celebrul RDS, dar de altele nu am idei. Asa ca va întreb pe voi.

Moduri gratuite calitative din experienta mea sunt urmatoarele: pachetul polonez de Solaris Urbino III, MAZ 104, RDSul, si pentru harti recomand fie Project Szczecin sau Budapest Delpest.

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse mn_photography

Prichindel200 wrote here:
mineagu wrote here:
Salut baieti! Mai exista vreo harta romaneasca in stadiul de developing ? Multumesc

Salut! Eu ma apuc in iulie de o harta de Brasov, dar momentan nu promit nimic, deoarece este foarte greu, am de facut obiecte, case, cladiri etc. Ca vehicule am doar Solaris Trollino, din pacate. :D


Mult succes atunci!

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Prichindel200

Multumesc! Totusi, mi-e teama ca nu o sa iasa cum mi-am propus, deoarece sunt multe de facut, dar o sa-mi aloc timp suficient astfel incat sa imi iasa bine, pana la urma m-am decis sa fac linia 8 de troleibuz, deoarece nu am cum sa fac o linie de autobuz, mai ales ca nu avem Menarini, Karsan sau SOR implementat in joc, o alta varianta ar fi sa fac linia 28, deoarece avem deja C2 Hybrid, dar merg pe varianta mai usoara, si asa e mult de lucru :bere:

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse WT_fan06

OMSI 2 nu poate reda în mod realistic fizica troleibuzelor. Mai inspirat ar fi să faci totuși o linie de autobuz.

Sugestia mea ar fi să începi cu un proiect mic, prin care să înveți singur cum merge treaba cu editorul. Pe măsură ce devii mai bun, vei realiza că munca făcută la început nu va mai fi corespunzătoare. În loc să trebuiască să refaci bucăți mari de hartă ca parte a unui proiect care pare că nu se mai termină, mai bine începi cu un exercițiu mai mic și care poate rămâne sau nu privat, iar abia după să „ataci” proiecte mai ambițioase, după ce ai căpătat niște experiență / încredere.

Oricum, succes!  :bere:

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse mn_photography

Nu exista niciun mod de SOR NS 12?

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Jeorje

Asta cautam si eu... din pacate nu exista.

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Prichindel200

WT_fan06 wrote here:
OMSI 2 nu poate reda în mod realistic fizica troleibuzelor. Mai inspirat ar fi să faci totuși o linie de autobuz.

Sugestia mea ar fi să începi cu un proiect mic, prin care să înveți singur cum merge treaba cu editorul. Pe măsură ce devii mai bun, vei realiza că munca făcută la început nu va mai fi corespunzătoare. În loc să trebuiască să refaci bucăți mari de hartă ca parte a unui proiect care pare că nu se mai termină, mai bine începi cu un exercițiu mai mic și care poate rămâne sau nu privat, iar abia după să „ataci” proiecte mai ambițioase, după ce ai căpătat niște experiență / încredere.

Oricum, succes!  :bere:

Multumesc pentru sfat, asa ma gandeam sa fac. Voi face o harta rurala fictiva, pentru inceput. Daca toate merg asa cum mi-am propus, o sa o fac publica. :)

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Prichindel200

mn_photography wrote here:
Nu exista niciun mod de SOR NS 12?

Cineva din Cehia (nu mai stiu exact) s-a apucat sa-l faca prin 2018, dar cred ca a fost anulat proiectul, deoarece nici la ora actuala nu a aparut.

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse mn_photography

Salut. îmi poate recomanda cineva hărți de troleibuze? mulțumesc.


le: care sa fie ok optimizate.

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse mn_photography

Defapt, am găsit o harta foarte bună care :D  reprezinta pe o scara 1:1 , linia de troleibuz din Solonceni. :)

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Adrian.B

mn_photography wrote here:
Salut. îmi poate recomanda cineva hărți de troleibuze? mulțumesc.

le: care sa fie ok optimizate.


WT_fan06 wrote here:
OMSI 2 nu poate reda în mod realistic fizica troleibuzelor.


Incearca simulatorul acesta in schimb.

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse mn_photography

Știu. dar ma refer strict la Omsi. Hărți cu fire de troleibuze exista?

By the Way, o sa încep un proiect de Omsi, in care sa fac o harta Românească fictiva, cu o mica rețea de troleibuz.

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse mn_photography

Salut! am probleme cu Omsi editor. Sunt la inceput si desi am reusit sa fac Tile-uri (adica iarba), nu ma lasa sa inserez obiecte, si drumuri (spline), desi dau upload. Ma poate ajuta cineva, va rog? Multumesc

 


Re: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse Adrian.B

Selectezi obiectul in Objects > Actual Object Type si apesi "N".

 


Go to page:  1  ... 20 21 22 23 24 25 26
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: OMSI (2) The Omnibus Simulator  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422416 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use