Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Refacere covor asfaltic

1070 posts, 287418 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 77
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacere covor asfaltic. rails

la ora asta, pe calea grivitei se sparge asfaltul din jurul gurilor de canal. cine a dispus un asemnea lucru e un imbecil sinistru.

 


Re: Refacere covor asfaltic. adn2377

Nu cred ca e mai imbecil decat ala care a aprobat schimbarea bordurilor pe b-dul Timisoara (intre Valea Oltului si Valea Cascadelor) si pe Valea Cascadelor - actiune in plina desfasurare...

Oricum de fapt nici unul nu e probabil imbecil ci uns cu ceva spaga...

 


Re: Refacere covor asfaltic. bekxy

Aveţi idee (de) ce se întâmplă pe Antiaeriană? După ce acum 1 an s-a refăcut stratul de uzură şi după ce timp de 1 an găzarii au spart la ea de-a luat-o dracu', aproape lună de lună în câte 5-6 locuri, acum văd că în capătul dinspre 13 Septembrie, pe o bandă, s-a scos cu tot cu fundaţie... Or băga metrou?  :mrgreen:

 


Re: Refacere covor asfaltic. adn2377

Eu cred ca baga lift.

Prin centrul Pamantului, spre partea ailalta ;)

 


Re: Refacere covor asfaltic. telvanni

Ieri se asfalta pe Bucurestii Noi in zona magazinului Cris-Tim pe sensul de iesire din Buc. Au asfaltat si trotuarele, ce nu-mi place mie e ca sunt destul de valurite, pe trotuare asflatul e intins cu lopata si nivelat cu mini-cilindrul compactor. Iese destul de urat. (nu-s rupe nimeni gatul dar daca tot se plateste o gramada pe o treaba care nu face atat macar sa se faca bine)

 


Re: Refacere covor asfaltic. francezu72

si eu stau in zona si confirm ca sa schimbat asfaltu,bordurile si trotuarele in zona laromet,statia de metrou jiului, si straulesti...deisgur ca pistele de bicilisti puse de 2 luni au disparut  ;)
s-au efectuat lucrari de reparatii a carosabilului si pe unele stradute ca retortei,cricovului

 


Re: Refacere covor asfaltic. SniperGuy

Intrebare intrebatoare: De ce se asfalteaza doar portiuni portiuni in loc sa se asfalteze cap coada, de la intersectia cu chitila pana la lac Straulesti? Este vreo logica in toata treaba asta, sau fac asa pentru a face treaba la misto?

 


Re: Refacere covor asfaltic. Serban

Probabil se repara doar unde e necesar

 


Re: Refacere covor asfaltic. SniperGuy

Serban wrote:
Probabil se repara doar unde e necesar

Trec zilnic pe drumul ala, si nu pot spune ca portiunile care se repara aratau mai rau ca cele care nu se repara (cu mici exceptii), adica portiunile la care nu au umblat, arata la fel cum aratau si inainte cele la care au umblat, de aici si curiozitatea de ce nu se repara tot.

 


Re: Refacere covor asfaltic. shoppy

Se pare ca fie primaria nu mai are unde sa arunce asfaltul si bordurile fie bastanii de la clubul diplomatilor au dat comanda sa li se faca intrare pe la spate, rezultatul e ca primaria a taiat o droaie de copaci langa Fantana Miorita si a construit un drum de 2 benzi de 250m ce duce fix nicaieri (bine, cel putin a disparut canalizarea aia parasita de pe acolo). Logic ca la faza asta nu s-a sesizat nici o persoana culta sau iubitoare de frumos.
DSC07975.JPG (402.63 KB; downloaded 4737 times)
DSC07976.JPG (464.48 KB; downloaded 4737 times)
DSC07977.JPG (533.68 KB; downloaded 4738 times)
DSC07978.JPG (360.28 KB; downloaded 4747 times)
DSC07979.JPG (467.67 KB; downloaded 4738 times)
DSC07980.JPG (470.13 KB; downloaded 4742 times)
m1.jpg (474.22 KB; downloaded 4736 times)

 


Re: Refacere covor asfaltic. danielstan

Nu ma indoiesc ca o sa apara ONG-ul Salvati Bucurestiul si o sa faca el ordine.
O sa dea primaria in judecata si va obtine sistarea lucrarilor, caci s-a taiat din padure, nu-i asa?

 


Re: Refacere covor asfaltic. Paul

S-au razuit si asfaltat mai multe portiuni de drum pe sensul dintre Lujerului si Str. Sibiu.

 


Re: Refacere covor asfaltic. telvanni

Sunt doua strazi in cartierul Tei, foarte circulate dar numai bune de rupt masina in doua. Una este Titeica intre Barbu Vacarescu si Ramuri Tei, iar alta este chiar Ramuri Tei. S-au reabilitat toate strazile din zona, mai ales cele de langa Baza Sportiva Tei care erau pana mai acum cativa ani ca orice drum de tara (noroi la greu) si astea doua sunt pline de gropi si de carpeli. Nu inteleg de ce nu le repara cat mai urgent, nu stiu ce se mai asteapta...
In schimb, in cartierul Damaroaia e forfota mare, se schimba stalpii de lemn cu unii noi din beton, se asfalteaza troturare, se schimba borduri...acolo sunt strazi pe care trece o masina la 15 minute si arata destul de bine si asfaltul si pavajele iar bordurile sunt intacte...sucite si "neintelese" sunt caile administratiei comisioa...scuze...banilor publici!

 


Re: Refacere covor asfaltic. DocOctavius

telvanni wrote:
Sunt doua strazi in cartierul Tei, foarte circulate dar numai bune de rupt masina in doua. Una este Titeica intre Barbu Vacarescu si Ramuri Tei, iar alta este chiar Ramuri Tei. S-au reabilitat toate strazile din zona, mai ales cele de langa Baza Sportiva Tei care erau pana mai acum cativa ani ca orice drum de tara (noroi la greu) si astea doua sunt pline de gropi si de carpeli. Nu inteleg de ce nu le repara cat mai urgent, nu stiu ce se mai asteapta...
In schimb, in cartierul Damaroaia e forfota mare, se schimba stalpii de lemn cu unii noi din beton, se asfalteaza troturare, se schimba borduri...acolo sunt strazi pe care trece o masina la 15 minute si arata destul de bine si asfaltul si pavajele iar bordurile sunt intacte...sucite si "neintelese" sunt caile administratiei comisioa...scuze...banilor publici!

Cele două străzi au fost printre primele reasfaltate prin zonă acum mulți ani... conform așteptărilor minunea a durat 3 zile până la primul șanț de apă/gaz/canalizare/plictis și de atunci nu țin minte să nu fie o groapa deschisă pe una din aceste două străzi... presupunerea mea este că o data terminată peticeala o sa vina si rândul ei la reasfaltare. Oricum, astăzi după o traversare în lung a celor două simt nevoia să-mi duc bicicleta la service să mai strâng toate suruburile pe care le-au forțat dâmburile alea.

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 77
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422415 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use