Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov

 

Topic: Scaunele din mijloacele de transport

102 posts, 37718 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Scaunele din mijloacele de transport ADK

Scaunele tapițate depind şi de "buna" îngrijire a omului, acasă la ele nu cred că se aşează orice duhoare pe 2 picioare. :twisted: O altă chestie remarcată, dar de data asta la Ploieşti. Să nu credeți că tapițeria scaunelor ale autobuzelor Ikarus este aceeaşi de acum 40 de ani. :popa:

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport alexxd_31

La noi mai bine nu, se imput foarte tare. A fost o perioada in care evitam sa stau in preajma celor din Irisbus Citelis. Mie personal imi provocau o puternica senzatie de voma.

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport Gabi23

:popa: :headbash:

6342 - 361 - 04.07.2019.JPG (274.97 KB; downloaded 5335 times)

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport punmeister

Cam toate scaunele rabatabile au ajuns asa din pacate :headbash:

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport Albert

Si unele n-au nici 6 luni...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Scaunele din mijloacele de transport Utilizator anonim

Acolo trebuia din start un set de scaune normale, nu stiu cine a avut ideea asta. Daca vreoiau tapitate, cea mai proasta idee oricum, puteau face si scaune normale cu suport tapitat...

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport bobby

Ai răbdare până vin hibridele, atunci va fi dezastru la rubrica scaune  :?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Scaunele din mijloacele de transport Utilizator anonim

Sper sa se razgandeasca cu scaunele la ele... Si pe Kenturi au vrut sa puna pe cateva dar au renuntat la idee.

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport 1689

punmeister wrote:
Cam toate scaunele rabatabile au ajuns asa din pacate :headbash:


Sustin. Tapiseria plusata a fost - probabil - cea mai proasta idee posibila. Nici macar in tari "civilzate" nu se opteaza pentru asa ceva... Exista optiunea anti-vandalism (daca tot vrem scaune tapisate), in nici un caz ceea ce s-a ales !!

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport Albert

Cele de pe Citaro nu cred ca sunt plusate, doar dacă cere PMB asa ceva. Mercedes stiu ca oferă o tapiteterie dinte-un material antivandalism, oarecum cauciucat care nu se murdărește/deterioareaza in halul asta...

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport punmeister

PMB cere ca tapiteria sa fie demontabila, pentru a facilita inlocuirea celor uzate.
Iar ca idee, asa arata scaunele tapitate de pe Citaro Hybrid, cel prezentat anul trecut:
41761577760_7feb50b7a4_c.jpg (184.64 KB; downloaded 5072 times)

Fata de scaunul rabatabil de pe Kent, acestea par sa fie cat de cat bastinas-proof respectiv cretin-proof :lol:

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport Costin

Aici un factor principal este mentenanta si curatenia. Am observat ca in Oslo este sport national sa stai cu picioarele intinse sau proptite pe scaunul din fata, cand e liber. Evident, toate scaunele sunt tapitate, in toate vehiculele. Si totusi, toate arata ca noi... sa fie oare numai tapiteria de calitate, sau e si cineva care le curata periodic?

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport Albert

Tind sa cred ca ambele...

 


Re: Scaunele din mijloacele de transport shoppy

Si in Paris pe RER este moda asta, si nici controlul nu comenteaza.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Parcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422417 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use