Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații

144 posts, 13650 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 
 

📖 Pagination options
Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Vasile52

Nu e posibil sa fie schimbata regiunea la Azure in Poland Central? Poate ar ajuta macar viteza de încărcare ca e mai aproape de România decat Olanda. Am folosit calculatorul lor și prețul ar fi identic sau cel mai rau un euro in plus.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații subway guru

Timpul de incarcare depinde foarte mult de tipul de operatie solicitata si intervalul orar de accesare, asta am constatat eu pana acum.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații reiny2000

La ora asta site-ul se încarcă foarte greu, iar mai devreme am primit eroarea asta:

ID:  6fde9147381e4fab8c1be5296f9544f1

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații cris_m

Si acum merge greu, am primit eroarea cu ID-ul 48885d205c53489f90dc01e905594cd5...

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Utilizator anonim 2

Merge mizerabil, cu o latenta de ordinul 7-8 secunde. Ne-au dat o prioritate minima, probabil. Asa e in cloud, si la noi la serviciu la fel: daca vreo aplicatie ajunge in cloud, esti cum s-ar spune “in ceata”. Nimeni nu te mai poate ajuta, taci si inghiti. “E de la ei”, “ei”, proprietarii norului, fiind klingonienii, martienii sau naiba stie cine. Oricum nu cineva pe care poti astepta la cotitura sa iti versi oful.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Acum sunt si eu prin zona, experimentez chestii.... foarte probabil ca hâc-ul de acum cateva minute sa fie vina mea.

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Utilizator anonim 2

A, nu. De citeva zile e la fel.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Stiu si asta, caut in continuare solutii.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații reiny2000

Și la mine merge foarte greu și am primit două erori:  9d2d501c7a2447e29a0e21f8b83aa94d,  165bb902fa3240288f4791bb3e462e0a. Mi se pare că noaptea latența este mult mai mare.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații andreiiul

In dimineata asta forumul merge destul de greu.
Mai devreme am primit eroarea 2509f5f1561f402c961b9e1a7196920c

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Am identificat problema. Voi avea o solutie in cateva zile cel mai devreme. Din pacate nu exista solutii rapide pe care Asociatia sa si le permita (ca bani).

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații alexandru_gr

Noaptea forumul merge destul de greu.
Am primit eroarea asta mai devreme
60fbe40e753a497a8c08302861b96ee6

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Andrei98

Aseară în jurul orei 23 așteptam câte 40-50 secunde ca să se încarce câte o pagină simplă...

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Scurt update - sunt aproape de a avea o solutie. Insa dureaza mult, solutia implica rescrierea unor parti consistente de cod (trebuie schimbat sistemul de baze de date), mai sunt cateva zile de munca.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422417 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use