Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Șos. Colentina - Calea Moșilor - Sf. Gheorghe (Linia 21)

464 posts, 159112 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 34
 
 

📖 Pagination options
Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) ByOnu

Daca ma ajuta cineva cu niste fotografii mai profi si mai detaliate, trimit, altfel nu. Ca si asa i-am cam suparat cu mesajele mele despre 5. Am nevoie de niste fotografii realizate cu un aparat foto mai bun, sa se vada in ce hal este mancata in carne.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) shoppy

Se vede foarte bine in poze, daca nu inteleg din astea nu o sa inteleaga nici din altele.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) WT_fan06

ByOnu wrote:
Daca ma ajuta cineva cu niste fotografii mai profi si mai detaliate, trimit, altfel nu. Ca si asa i-am cam suparat cu mesajele mele despre 5. Am nevoie de niste fotografii realizate cu un aparat foto mai bun, sa se vada in ce hal este mancata in carne.

Nu vor cumva sa vii si cu un tramvai (de la tine) sa ruleze pe portiunea aceea ca sa se convinga ca nu e conforma? Astia rad de tine! Tu le-ai semnalat ceva, sa puna mana sa inspecteze la fata locului, ce sens are sa trimiti fotografii profi, nu se vede suficient de clar? Asta este nesimtire pura!  :evil:

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) punmeister

Sa zica ByOnu mersi ca nu l-a luat cu chestii precum te-a platit Soros pentru pozele astea? Ca eu pe astia ii vad in stare.
Scuze pentru off.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Trole

He he he. Și n-a apucat să menționeze că au mai încărcat grosolan cu sudură și curba de la intrarea pe Cavafii Vechi.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Puss in Boots

Am inteles ca s-a aprobat lucrarea pt gardurile despartitoare si ca ar trebui sa dureze doua luni. Sper sa se apuce si sa nu vina iarna peste ei. Sincer, cred ca ar fi mers green track pe Colentina si Mosilor nou in stilul Calea Vitan (nu ma refer la ce tip de linie ci la organizare, cu borduri la capete). Dar asta trebuia gandita si facuta de la inceput asa cand s-a reabilitat linia. Idem pe Stefan cel Mare si Mihai Bravu acolo unde spatiul o permitea trecut pe greentrack. Dadea si mai bine vizual si era si o bariera "naturala" pentru bizoni.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Nicu24

Dacă tot vroiau sa il faca pe 21 metrou usor de ce nu au făcut lucrarea asta cand linia a intrat în reabilitare acum ceva ani ??
Ăstia ca in toate lucrarile ingrasa porcul in ajun  :D
Ma intreb chiar 2 luni o sa dureze s-au mai mult? ca balamucul de pe linia lui 21 nu e asa usor de stăpânit.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Puss in Boots

Depinde cati oameni aduc pe santier. Inca o chestie care trebuia facuta in timpul vacantei scolare, nu acum. "Noroc" ca nu e o artera circulata  :roll:

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) ByOnu

Am trimis. Dar nu uitati ca directorul RATB este cel care a iesit si a spus public dupa Tatra incendiata ca toate tramvaiele sunt sigure si in stare buna de functionare. Cum poti iesi sa spui asta dupa un asemenea eveniment, numai el stie. Ceva de genul: "n-ati vazut nimic, it was all a bad dream!". :roll:

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Puss in Boots

Nu era tot cel care facea declaratiile halucinante si tembele legate de AC-ul din autobuze? Acum ceva timp. Sau ala era altul? Daca e altul atunci se vede ca trendul "profesionist" ramane la RATB. Norocul nostru, altfel chiar poate se schimba ceva....in bine... ne-a pazit Dzeu (probabil de-asta si da PMB-ul bani la Catedrala, sa ne mai apere Cel de Sus de vreun progres).

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Nicu24

Directori incompetenți se perindă pe la RATB de prin '90 încoace asa ca nu e singurul director care acoperă mizeria si coruptia care domneste in aceasta institutie politizată de sus pana jos.

 


Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Puss in Boots

S-a apucat cineva de pus garduletele alea? sau asteapta sa vina zapada sa fie si mai distractiva circulatia? :D

 



Re: Sos. Colentina - Calea Mosilor - Sf. Gheorghe (Linia 21) Chev Celios

In schimb s-au apucat sa elibereze banda 1 de masinile parcate. In plus am observat saptamana trecuta ca se faceau niste masuratori.

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 34
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422416 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use