De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4351 posts, 887655 views
 
Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34  ... 311
 
 

📖 Pagination options
Re: Clubul "Flacara Rosiatica" ViitorulPrimar

Cum am discutat mai multi la telefon saptamana trecuta poate mai stabilim o intalnire in acest weekend a grupului nostru.Cine e de acord sa ridice mana sus . :)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" alex1968

Pentru primaria sector 5 si a orasului Bragadiru o sugestie: puneti-va de acord si asfalati in extrema urgenta Strazile Bulgarus si Gladiolelor ce reprezinta un excelent drum alternativ la linia de centura pentru a ajunge din Ghencea pe soseaua Alexandriei. Toata zona Prelungirea Ghencea-Cartierul Latin e sufocata de lipsa unei legaturi civilizate cu sos. Alexandriei, strazile sunt intr-un hal fara hal.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" ViitorulPrimar

alex1968 wrote:
Pentru primaria sector 5 si a orasului Bragadiru o sugestie: puneti-va de acord si asfalati in extrema urgenta Strazile Bulgarus si Gladiolelor ce reprezinta un excelent drum alternativ la linia de centura pentru a ajunge din Ghencea pe soseaua Alexandriei. Toata zona Prelungirea Ghencea-Cartierul Latin e sufocata de lipsa unei legaturi civilizate cu sos. Alexandriei, strazile sunt intr-un hal fara hal.

Da, m-am gandit si eu la acele strazi in absenta inelului median.E adevarat ca trebuie sa ocolesti ceva mai mult dar asta e.Drumurile acelea sunt deocamdata la stadiul de drum de pamant.Si posibil inguste pe alocuri.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Tom

Pentru a nu mai amesteca discutiile cu caracter tehnic si urbanistic cu asta in discutiile despre catedrala, am pus aici poze.
"Mamaie, aici sunt banii tai de lumanare si tamaie" :lol:



Sursa: http://nimicinteresant.info/dar-e-criza-in-romania



Sursa: aici. Imaginea am gasit-o cautand imagini cu "popi cu mercedes" pe gogule. Continutul blogului e problema lor. Doar ca articolul are dreptate. Violenta domestica infloreste in Romania, dar aratam cu degetul tarile arabe, unde "femeile nu au drepturi". In multe familii din Romania, femeile au dreptul sa taca, sau sa spuna ca s'au lovit de usa dela dulap. Oricum, asta e off-topic pentru ce vroiam de fapt sa arat cu imaginile.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" linia 69

Pentru userul "fider":
Am fost anuntat de catre admin. pe adresa de email ca: "Aţi primit un nou mesaj privat de la "fider" în contul dumneavoastră de la "" cu următorul subiect:
Re: Devieri de trafic si inchideri de strazi datorita lucrarilor "  
Va anunt ca nu pot citi mesajul deoarece cand ma duc la panoul utilizatorului pe mesaje primite imi apare : " Nu sunteţi autorizat să citiţi mesaje private." asa ca propun sa mi-l scrieti aici din nou sau daca gasiti alta cale de comunicare va rog sa mi-o spuneti.

Va multumesc pentru intelegere !

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Slick

Dominatrix wrote:
Dna Ghica: Tunul lui Videanu, dublat de Oprescu

Se preconizează ca pasajul să fie gata în termen de 10 luni, adică exact în prag de alegeri.
http://www.puterea.ro/articol/pmb_a_dub ... _dna_ghica


Il mai alegea Ulea pe Oprescu. Numai tunuri a dat si asta. A inceput o mie de pasaje si nu a terminat niciunul. Sper ca pe asta sa-l termine, pt ca l-a inceput Videanu.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon telvanni

Slick wrote:
A inceput o mie de pasaje si nu a terminat niciunul. Sper ca pe asta sa-l termine, pt ca l-a inceput Videanu.

Totul a fost facut urmand o strategie bine pusa la punct. Pasajul putea fi terminat de acum 2 ani dar s-ar fi uitat de el pana la alegeri, in schimb satisfactia creata oamenilor in momentul deschiderii (aproape de alegeri) e atat de mare incat nu te poti abtine sa nu pui stampila pe Oprescu.
In schimb, marea intentie a lui Oprescu e sa inceapa cat mai multe pasaje pana in alegeri. De ce? Tot omul se va gandi: vine altul, blocheaza lucrarile (iti dai seama ce inseamna lucrari blocate la PPL sau Charles de Gaulle) asa ca mai bine-l votez p'asta ca sa le termine. Eu inca ma rog sa nu inceapa pasajul de la Charles de Gaulle dar asta e alta poveste.

@Marian, eu sunt curios care e punctul de vedere al multor colegi de forum cu privire la anumite lucrari de infrastructura. Propun sa faci un sondaj prin votare DA sau NU asupra lucrarilor la pasajul de la Charles de Gaulle (de exemplu). Poti face asta?

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon cornel001

Propun o a treia optiune la vot : "Să se revizuiască, primesc!... Dar să nu se schimbe nimica"

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon telvanni

cornel001 wrote:
"Să se revizuiască, primesc!... Dar să nu se schimbe nimica"

Numai de-ar fi posibil...

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Slick

Daca mai castiga Oprescu vreo doua mandate s-ar putea ca toti sa mergem numai pe pasaje si nimeni pe strazi.
Asta din Colentina ar fi super-util! Cam ca cel de la Piata Sudului. Numai ca nu-l vad realizat in urmatorii 10 ani...:)

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon danutzu_2910

Daca sunt fonduri... si consilieri...se face...

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Dominatrix

Pentru pasajul de la Piata Sudului se vor atrage fonduri europene.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon danutzu_2910

Atunci mai ramane problema consilierilor...

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Dominatrix

Da, da, da...consilierii PDL sunt inamicii numarul 1 al dezvoltarii dragului nostru oras, care de 22 de ani se incapataneaza sa voteze in functie aceeasi incompetenti de primari, indiferent ca se auto-intituleaza liberali, taranisti, pedelisti, pesedisti, "independenti" sau cum vor ei. Haideti sa lasam bancurile astea politice, ca nici macar nu avem haz...

 


Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34  ... 311
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420650 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use