MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Romancierilor

517 posts, 204848 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 37
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor URANUS

Lixandru Dragos-Liviu wrote:
La Staţia Romanicerilor, care este termenul de finalizare al planşeului superior? Ştiu că au mai rămas 5 porţiuni de planşeu de turnat. Am trecut aseară pe acolo şi nu era nici măcar fâşia de beton de egalizare necesar armării la a doua porţiune.


Am trecut azi prin zona si am vazut ca au turnat betonul de egalizare pentru a doua portiune.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor laur_visan

Aici a inceput armarea celei de-a doua portiuni de planseu superior.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Utilizator anonim

La mijlocul saptamanii viitoare turnare.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor URANUS

Azi a avut loc a doua turnare la PS.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Lixandru Dragos-Liviu

Aici, pentru a patra porţiune de PS este turnat betonul de egalizare şi fixată folia neagră. Sunt instalate cofrajele pentru realizarea golului tehnologic şi aduse armăturile.

 


  • GGD
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor GGD

Cate turnari mai sunt de efectuat la aceasta locatie, in afara de aceasta care se executa astazi?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Utilizator anonim

Inca 4 daca nu ma insel.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Atal

Deja este turnat betonul de egalizare pe a 5-a portiune. Probabil saptamana viitoare se finalizeaza si partea asta, deci in ritmul asta planseul superior ar fi gata la inceputul lui noiembrie.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Atal

S-a betonat si a 5-a parte.

Intrebare: cat s-a excavat pana acum? 15 % ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor dinudr

Utilizator anonim wrote:
Inca 4 daca nu ma insel.

Salut,
am si eu o intrebare, cat la suta din statie este gata?
Si acum o rugaminte generala,nu doar pt aceasta statie , cautati sa scrieti  si procentul de finalizare din fiecare statie, pt ca de ex un om care nu este de specialitate nu intelege toate detaliile tehnice,de ex. cate plansee are o statie.
Cu multe aprecieri pt activitatea voastra,faceti un lucru f util ,si multumiri anticipate.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor andrei11

In principiu daca urmaresti o discutie o urmaresti de la inceput. Adica de la pagina 1. Stiu ca in zilele noastre nu se prea practica acest lucru din motive care-mi scapa, dar eu asa am facut de fiecare data cand am intrat pe un forum, am luat fila cu fila si am citit toate interventiile. Bine eu si inca cativa de aici suntem cam de moda veche, asta e, varsta, obiceiurile, etc.
Ceea ce intrebi tu acolo s-a mai discutat ( chiar de mai multe ori ).
Rezumat :
Toate statiile au 3 plansee, - tavanul, intermediarul si radierul (  pe unde sunt sinele ).  Daca au 3 plansee, inseamna ca au 2 nivele.
Exceptie Academiei si Eroilor ( M 5 ) care au 3 nivele, deci 4 plansee.
10-4-2013 12-37-32 PM.jpg (44.8 KB; downloaded 4001 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Nightwolf

E din ce in ce mai greu la Bucuresti... :cry:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Lixandru Dragos-Liviu

Aici, ce procent de excavare avem? Va fi gata excavarea primului nivel şi jumătate din planşeul intermediar până în sărbători?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor Metamorph

Astazi are loc turnarea ultimei portiuni de PS, asa ca putem considera finalizat acest capitol si aici.

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 37
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2319 forum members have written 423922 posts in 5276 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use