Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Pasajul CFR Doamna Ghica - Chisinau (2007 - 2012)

867 posts, 202204 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 62
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Dominatrix

Cu tot heirupismul care cuprinde lucrarile de infrastructura in anii electorali, daca termenul de executie e de 10 luni, mi-e greu sa cred ca Oprescu va putea bifa si lucrarea asta la alegerile de la anul. Nu ca mi-ar pare rau pentru el, dimpotriva...

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Slick

subway guru wrote:
PMB atribuie lucrări de 15 mil. euro la străpungerea Doamna Ghica-Chişinău doar cu licitaţie accelerată
Din document mai reiese că pe traseul lucrărilor executate şi abandonate în 2008 s-au furat bordurile şi dalele sau au fost deterioarate, carosabilul s-a umplut de gropi periculoase pentru şoferi iar pe teren au fost depozitate resturi menajere.


Asta e bagata ca sa mai traga niste bani. S-au furat intr-adevar niste borduri (asta incepand cu anul trecut in special - s-or fi saturat si hotii sa stepte), dar presimt ca ei le vor schimba si pe cele bune si care sunt la locul lor. In ceea ce priveste carosabilul asta e si mai gogonata: carosabilul are gropi acolo unde a fost lasat cu gropi de catre constructor. Partea asfaltata e foarte buna. Normal ca drumul e denivelat acolo unde nu este asfalt.
Indiferent de costuri, ar fi bine sa-l termine, chiar si cu schimbarea tuturor bordurilor.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon subway guru

Documentatia completa de licitatie se gaseste pe e-licitatie, Anunt de participare numarul 129829/08.09.2011

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Slick

subway guru wrote:
Documentatia completa de licitatie se gaseste pe e-licitatie, Anunt de participare numarul 129829/08.09.2011



Sper sa nu castige tot Lena... :mrgreen:  :D

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Tavi

Slick wrote:
subway guru wrote:
Documentatia completa de licitatie se gaseste pe e-licitatie, Anunt de participare numarul 129829/08.09.2011



Sper sa nu castige tot Lena... :mrgreen:  :D

Lenea?  :lol:

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Slick

Stie cineva unde se afiseaza rezultatele licitatiei? Sau dupa cat timp? Sunt curios cine va castiga lucrarea si, mai ales, cand o va incepe. :mrgreen:

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon subway guru

Pe SEAP (e-licitatie) cu mare intarziere...

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Dominatrix

Eu recomand http://www.e-achizitii.com/ "Se misca" mai repede de obicei.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon subway guru

Dar anuntul 'oficial' e cel de pe SEAP...

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon danielstan

Ia te uita ce fac hotii pe santierul abandonat:

"Cele două persoane prinse sub o placă de beton în zona Doamna Ghica-Pantelimon au fost scoase

Cei doi bărbaţi prinşi miercuri sub o placă de beton la un depozit din zona Doamna Ghica-Pantelimon din Bucureşti au fost scoase de sub dărâmături, acestea fiind în viaţă.


Echipajele SMURD le acordă primul-ajutor, cei doi urmând să fie duşi la urgenţă.

Purtătorul de cuvânt al Poliţiei Capitalei, Diana Sarca, a declarat, pentru AGERPRES, că la faţa locului se află un echipaj al Secţiei 7 de Poliţie şi echipe de la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Bucureşti şi SMURD. De asemenea, a fost solicitat un ajutor de la Primărie în vederea ridicării plăcii de beton care ar avea circa 20 de metri diametru.

Poliţia urmează să stabilească condiţiile în care s-a produs accidentul şi împrejurările în care cei doi bărbaţi au ajuns pe şantierul abandonat unde se lucrase la străpungerea Doamna Ghica-Pantelimon."

http://www.agerpres.ro/media/index.php/ ... coase.html

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Slick

Culmea coincidentei este ca de cand s-au pus afisele alea cu "aceasta lucrare este executata de..." au inceput sa dispara grinzile sau sa fie miscate, dupa ce 3 ani de zile nu s-au deplasat niciun mm. Eu credeam ca le-a facut cineva disparute cu scopul de le mai turna o data pt cativa bani in plus. Nu cred totusi ca tiganii aia puteau sa fure atata fier.

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Slick

Apropo: ati mai auzit ceva de licitatia aia accelerata?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Utilizator anonim

Slick wrote:
Nu cred totusi ca tiganii aia puteau sa fure atata fier.


Nu subestima tiganii  :ugeek:

 


Re: Pasaj Suprateran Doamna Ghica - Chisinau (2007 - abandon Slick

Utilizator anonim wrote:
Slick wrote:
Nu cred totusi ca tiganii aia puteau sa fure atata fier.


Nu subestima tiganii  :ugeek:

Ai dreptate. Oricum nu prea-i duce capul. Ei cred ca se chinuiau sa fura mustatile alea ca altceva nu aveau cum.

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 62
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2304 forum members have written 423087 posts in 5269 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use