Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 3

1242 posts, 336706 views
 
Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 89
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 3 Serban

Dupa nici 24 de ore mi-a raspuns. Fara sa comentez raspunsul in sine sau activitatea de primar, trebuie sa recunosc ca la comunicare sta senzational. Faptul ca raspunde la toate sesizarile si atat de rapid este extraordinar. Eram obisnuit sa mi se raspnda dupa minim 30 de zile sau chiar deloc (PMB nu mi - a raspuns niciodata).

Daca ar fi asa primarul general sau primarul sectorului meu, i -as spama zilnic :)).
image.jpg (177.47 KB; downloaded 2769 times)

 


Re: Sectorul 3 Florinds

Da, incredibil, multumim @ serban si 133.
Imi vine sa imi fac si eu cont de fb.

 


Re: Sectorul 3 andrei11

Ei,  :twisted: - i . Are echipa de comunicare, nu  sta el sa citeasca nimic.

 


Re: Sectorul 3 Serban

Cel mai probabil asa e, dar asta nu conteaza la absolut nimic. Nici la sesizarile oficiale nu-mi scrie primarul personal.

Insa, cred ca mai raspunde si el, pentru ca la unele mesaje se semneaza "Echipa R. Negoita" iar la altele nu. A si spus la un moment  dat ca incearca sa raspunda personal la multe dintre mesaje.

 


Re: Sectorul 3 TibiV

Serban wrote:
Daca ar fi asa primarul general sau primarul sectorului meu, i -as spama zilnic :)).

Păi de aia nu răspund !... :D

 


Re: Sectorul 3 Florinds

Din pacate si lucruri rele.
IMG_0334.JPG (185.57 KB; downloaded 2765 times)

 


Re: Sectorul 3 Serban

Eu zic sa asteptam pana la final...mi se pare destul de aiurea sa faci comparatie cu o zona in santier.

 


Re: Sectorul 3 cris_m

Vrea sa sublinieze cum gardurile vii, frumoase de altfel, nu sunt pe placul lui Betonita. Ca seama prea mult cu Țărănoaia si ar trebui sa punem mai mult beton sa nu ne sufoce aerul curat si noroiul dupa ploaie... :roll:

Exista multe alte exemple in care a micsorat spatiile verzi cu borduri din astea, dar sare lumea ca ce domne' a facut ce n-au facut altii in 20 de ani si ca ce destept e ca a inventat apa calda cu bordurile alea. Repet, in unele cazuri sunt de acord ca arata bine, dar sunt multe in care a redus spatiul verde :!:

 


Re: Sectorul 3 Florinds

Sincer nici nu mi se pare ca arata bine... Doar nu o sa stea sa le vopseasca in fiecare an.
Ce mai poate aparea, Serban, poate doar gazonul. Avem deja lucrari finalizate in alte zone si gardul viu a fost inlocuit cu gard din beton.

 


Re: Sectorul 3 Serban

Bordurile nu sunt vopsite, e rosu betonul. Deci nu ar trebui sa fie necesara revopsirea.

Pana la urma, bordura e mai mica decat gardul care era inainte. Cred ca ca se va vedea mult mai frumos fara gard spatiul verde de acolo. Plus ca nu va da senzatia de ingradire. Sincer sa fiu, prefer astfel de amenajare + gazon, decat gardul ala de cotet de gaini, de care sper sa scape cat mai repede orasul asta. Absolut in toate sectoarele se monteaza acel gard absolut oribil si nerezistent.

 


Re: Sectorul 3 cris_m

Atunci fara fiare, dar cu gard verde? Nu e mai frumos asa? Si mie imi place gazonul si verdeata in general, insa betoanele nu prea. :?

 


Re: Sectorul 3 Florinds

Acum depinde de gusturi, nici mie nu imi plac.
Prefer orice fel de buruieni betonului (de pe spatiul verde bineinteles). Daca ies din casa e bine cand merg pe asfalt. :)

 


Re: Sectorul 3 realistul

Primarul Betonel la Minis  in fata complexului în Titan a desființat tot ce însemna spatiu verde și a betonat tot. Are firme de construcții nu? Să moară de foame? Oricum trage și el până bate D N A - ul la ușă.

 


Re: Sectorul 3 Saint666

La fel si pe Burdujeni.
A scos de tot spatiul verde dinspre parc, l-a asfaltat si l-a facut loc de parcare cu plata. Nici macar trotuarul nu a mai ramas, locurile sunt perpendiculare pe axul drumului si ca lungime vin pana in gardul parcului. O sa revin si cu poze. Momentan atasez street view pentru situatia veche.

https://www.google.ro/maps/@44.42176,26...!2e0?hl=ro

 


Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 89
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2304 forum members have written 423086 posts in 5269 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use