Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX)

811 posts, 331716 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 58
 
 

📖 Pagination options
Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Gabi23

Linia 668 (Orizont - Valea Argesului - Valea Oltului) va fi deservita incepand de maine cu 2 autobuze de la Autobaza Alexandria.
Autobuzele sunt 2 ture reduse din liniile 105 si 268.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Robert24

2 autobuze pe un tronson parasit de o groaza de troleibuze? :|
Si unul e luat din 268. GOD! Ma bucur ca nu stau in zona si sincer le plang de mila celor de acolo. :(

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) autob368

Gabi23 wrote:
Linia 668 (Orizont - Valea Argesului - Valea Oltului) va fi deservita incepand de maine cu 2 autobuze de la Autobaza Alexandria.
Autobuzele sunt 2 ture reduse din liniile 105 si 268.

De fapt de 3 autobuze , 2 ture luate din 268 si una din 105. Oricum sunt putine si probabil ca vor ramane 2 ture in afara orelor de varf.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Chev Celios

Or sa fie asa: 3 dimineata, 1 sau 2 la pranz, si 1 sau 2 dupa masa.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Victor92

DOAR 2 AUTOBUZE ??? In weekend sunt doar 2 autobuze pe 268...sa inteleg ca ramane doar unul ? Hai sa taiam si din 168 ca tot e la Alexandria+are 2 ture la schimbul 1 si 3  la schimbul 2 in weekend....

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) autob368

Victor92 wrote:
DOAR 2 AUTOBUZE ??? In weekend sunt doar 2 autobuze pe 268...sa inteleg ca ramane doar unul ? Hai sa taiam si din 168 ca tot e la Alexandria+are 2 ture la schimbul 1 si 3  la schimbul 2 in weekend....

Ai inteles gresit !!!! 668 va avea 3 ture in timpul saptamanii in orele de varf si probabil 2 ture in afara orelor de varf si in week-end. Nu a spus nimeni ca 268 va ramane in week-end cu un singur autobuz. Oricum si in comunicatul RATB se spune ca pe parcurs se vor ajusta timpii, se vor suplimenta liniile daca e nevoie... cum, nu se stie inca, dar intentii exista :)

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Dominatrix

Deci parcul liniei "inlocuitoare" 668 e format la ora de varf de dimineata - cand cererea este maxima - din 3 autobuze, din care doua scoase din singura linie care ramane pe ramura de nord de la Moghioros spre Valea Ialomitei, adica 268. Si asta in condtiile legatura cartierului cu Eroilor via Razoare se face numai cu autobuzele, fiindca unora le stau troleibuzele "in gat" pe noua bretea de circulatie. Extrem de "inteligent", nu am cuvinte...

Daca tot au ramas fara autobuze (ca deh, cineva a facut "management eficient"), nu inteleg de ce nu s-au deviat liniile 105 si 168 de la Moghioros pe Drumul Taberei (ramura nordica), apoi pe bucla si mai departe pe traseele de baza spre Valea Oltului, respectiv Brancusi. Tot ar fi fost mai bine decat tampenia de 668. Iar pe ramura sudica, scoaterea liniilor 105 si 168 s-ar fi compensat prin suplimentarea troleibuzelor de pe 93 (cu parcul fostului 71), care banuiesc ca oricum se va realiza, fiindca 93 ramane singurul troleibuz pentru legatura cu Gara de Nord.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Aron

168 ar fi cel mai bine sa mute pe ramura de nord, iar pe cea de sud ramanand 368 care are destule masini, si un interval de succedare avantajos.......
Si cu 105 ar fi ceva dar deja cerem prea mult :lol:  :lol: ....inse sensul ca nu o sa realizeze ei asa o fapta pentru calatorii din Dr. Taberei...

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Der Hofmeister

In general, observ ca lucrurile noi si revolutionare din RATB se fac cu un alt cap...

Eu zic ca va fi bine. In cazul in care va fi frig afara, ne vom putea destinde in sauna din autobuze. Abia astept sa vina ziua de luni - va fi mirific intre 7 si 9 dimineata. Multumim RATB! Asteptam cu deosebit interes o noua realizare de succes...

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Aron

am trimis o sugestie la (f)relatii cu publicul RATB si suna cam asa:
"Buna ziua!
As vrea sa fac o sugesie in legatura cu liniile de transport in comun in zona Dr. Taberei. Ca urmare a modificarilor facute asupra liniilor de autobuz/troleibuz, sugerez urmatoarele devieri pentru a un transport mai eficient pe ramura de nord a buclei de la Dr. Taberei:
168 - sa fie deviat de la inersectia Dr. Taberei cu Brasov, pe Dr. Taberei(ramura de nord) pana la V. Argesului si de acolo traseul de baza, la fel si pe sensul invers. La ramura de sud ramanand linia 368, evitand asadar suprapunerea.
105 - sa fie deviat de la inersectia Dr. Taberei cu Brasov, pe Dr. Taberei(ramura de nord) pana la intersectia cu Raul Doamnei, iar de acolo traseul actual, la fel si pe sensul invers. La ramura de sud ramanand troleibuzele care fac legatura cu Gara de Nord, daca se poate, cu un surplus de tura preluate de la linii desfiintate.
668 - desfiintata ca urmarea a devierilor mentionate mai sus.
Va Multumesc!"

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Axel

Nu cred ca mai era novoie de linia 668 daca modificau 368-ul de la Piata Moghiorosi prin Drumul taberei pana la intersectia cu strada Raul Doamnei apoi traseul de baza. :roll:

Am pus in acelasi timp cu dj_exemplar. :oops:

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) aztec

021.318.34.01 REGIA AUTONOMA DE TRANSPORT BUCURESTI SECTIA DE DEPANARE SI DISPECERIZAREA CIRCULATIEI

Eu am primit numarul asta de telefon(sunand la RATB prin centrala), incercand sa aflu cine  si cum gandeste la RATB devierile din Dr Taberei. Numai ca nu raspundea nimeni.
Pt ca am plecat la serviciu, nu am putut sa insist la nesfarsit. Poate reusiti voi ...

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Aron

Axel wrote:
Nu cred ca mai era novoie de linia 668 daca modificau 368-ul de la Piata Moghiorosi prin Drumul taberei pana la intersectia cu strada Raul Doamnei apoi traseul de baza. :roll:

Am pus in acelasi timp cu dj_exemplar. :oops:

Nu e panica.....stii cum e aia....uneori trebuie sa repeti de 10 ori acelasi lucru ca sa inteleaga...in cazul de fata sa inteleaga RATB-ul, ca linia asta e pusa la plezneala si nu o sa aiba nicio valoare. :lol:

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Axel

dj_exemplar wrote:
Axel wrote:
Nu cred ca mai era novoie de linia 668 daca modificau 368-ul de la Piata Moghiorosi prin Drumul taberei pana la intersectia cu strada Raul Doamnei apoi traseul de baza. :roll:

Am pus in acelasi timp cu dj_exemplar. :oops:

Nu e panica.....stii cum e aia....uneori trebuie sa repeti de 10 ori acelasi lucru ca sa inteleaga...in cazul de fata sa inteleaga RATB-ul, ca linia asta e pusa la plezneala si nu o sa aiba nicio valoare. :lol:


368 ar fi bun asa eu zic sa nu umblam la 105. :roll:

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 58
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2307 forum members have written 423131 posts in 5269 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use