Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTramvaie STB

 

Topic: Astra Imperio Metropolitan

1934 posts, 548303 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 124 125 126 127 128 129 130  ... 139
 
 

📖 Pagination options
Re: Astra Imperio Metropolitan shoppy

Cred ca acolo a sarit siguranta cu totul.

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Astra Imperio Metropolitan TPB

3812 și 3805 în capătul liniei 41 de la Piața Presei, în jurul orei 18.
STB_AstraImperioMetropolitan_3812_3805_PiataPresei.jpg (539.23 KB; downloaded 4149 times)

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Victor92

Conform INFO TB, 3801 a revenit. Este pe linia 41.

@Gabi23 ne-a zis zilele trecute ca s-a ales cu un geam spart.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Astra Imperio Metropolitan V2A

3881 circulă, de astăzi, pe linia 10.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan Gabi23

3847 va lipsi o perioadă având un geam spart. Se alătură indisponibilelor 3851, 3853, 3855 tot cu geamuri/tamponări la Giurgiului.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan REDX

A revenit 3853.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan STB Spotting 21

Si 3851. Este invizibil pe InfoTB.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan DenisM017

Și 3844 a revenit astăzi după o perioadă de imobilizare.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan SirVlady

3881 aseară la Vatra Luminoasă.
Imperio Metropolitan #3881 (10) - Vatra Luminoasa - 20.03.2024.JPG (1.6 MB; downloaded 1748 times)

 


Re: Astra Imperio Metropolitan survola

Numerele acestea „de parc” scrise cu diverse culori se văd destul de aiurea pe fondul întunecat al site-ului.
Care este semnificația culorilor și la ce folosesc unui user normal?

 


Re: Astra Imperio Metropolitan PTMZ

In regulamentul acestui subforum, exista un cod al culorilor de foarte mult timp pentru a repera mai usor vehiculele in functie de unitatea de exploatare carora acestea le sunt arondate. Da, pe dark mode sunt cam improprii unele dintre ele, dar daca este un inconvenient prea mare, putem lucra la o solutie. :)

 


Re: Astra Imperio Metropolitan serbanandrei

Vreau sa va povestesc ce am constatat in ultimele 4 zile mergand cu mai multe numere din acest tranvai pe Stefan cel Mare.  Aproape toate cu cele cu care am circulat pret de 8 -9 statii fac un zgomot  incredibil ,avand in vedere ca sunt relativ noi,boghiurile sunt si ele noi si avand in vedere ca circula pe linie noua nu ar trebui sa se auda asa ceva. Exceptia este 3481 care mergea impecabil si era si super curat in interior . Era ultimul sosit si din acest motiv probabil. Restul deja in interior arata  in unele cazuri mizerabil si ce am remarcat  ,toate sunt foarte murdare in zona usilor de acces. Cred din ce am observat ca aceste zgomote se datoreaza starii sinei care in multe locuri si mai ales intersectiile cu macaze nu arata deloc bine. De fapt mentenenta sinei de tramvai si celei reabilitate acum anii nu exista . Cum poate crede cineva de la STB ca vor arata aceste tramvaie in urmatorii ani ???? L-as invita pe directorul de la intretinere linii sa mearga cel putin 10 statii sa vada si sa simta zgomotul din interior in aceste tramvaie. Numai bine.

 


Re: Astra Imperio Metropolitan WT_fan06

Șinele pe care circulă au fost cândva moderne. Nu se mai pot numi moderne după ani de zile de mentenanță lipsă sau făcută după posibilitățile și capacitățile STB. În opinia mea, majoritatea rețelei "moderne" de tramvai are nevoie de reparații capitale...

 


Re: Astra Imperio Metropolitan serbanandrei

Pana termina noile linii, majoritatea celor  " noi" vor fi praf . Asta daca nu se intampla vreo minune si repara( schimba)  unde este cazul . Dar in stilul binecunoscut romanesc va fi carpeala. Daca a-si fi in locul celor de la ASTRA pe cele care au rulat un an pe asa numitele sine noi le a-si scoate din garantie.

 


Go to page:  1  ... 124 125 126 127 128 129 130  ... 139
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Tramvaie STB  • 
Choose destination

Since our 2319 forum members have written 423965 posts in 5277 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use