Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: AVIZIER - noutăți, anunțuri de la echipa forumului etc

191 posts, 94345 views
 
Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14
 
 

📖 Pagination options
Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Am raportat problemele cu viteza la serviciul de hosting, iar solutia lor este sa ne mute inapoi pe serverul vechi :) Candva, in cursul zilei de maine. Nu cunosc ora exacta inca, pentru ca sunt in contact cu alta echipa de pe alta tura decat cei care vor efectua migrarea. Revin cand aflu mai multe.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Mutarea se amana pentru maine, in prima parte a zilei. Va dura intre 1 si 2 ore si nici un site de pe domeniul metrouusor.com nu va fi disponibil in timpul mutarii.
Din pacate, am ratat ocazia sa ne mutam azi dintr-o eroare de comunicare cu echipele de suport, si nu am dorit sa o facem fara sa fie anuntata cu destul timp inainte. Asa ca ramane pe maine.

Multumim pentru intelegere si pentru rabdare.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc orex

Vestile nu vreti sa le devoalati in mod oficial?  ;)

 



Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Am operat o runda de promovari. Daca observati ca vi s-a schimbat rangul / culoarea, va rog verificati ca aveti facilitatile corespunzatoare (https://forum.metrouusor.com/ViewTopic?p ... ByPostId) si ca in general contul functioneaza corect.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Serviciul de hosting ne anunta ca maine in jurul orei 11:00 vor efectua niste lucrari de mentenanta (ne muta pe alt server fizic). Site-urile metrouusor nu vor functiona corect pentru aproximativ 30 de minute.

Multumim pentru intelegere.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

De la lucrarile de mentenanta anuntate anterior, am constatat ca avem probleme cu serviciul de email al forumului. A durat cam mult repararea problemelor, insa acum ar trebui sa fie rezolvate. Toti colegii cu conturi inavtive sau alerte legate de adresa de email sunt rugati sa isi verifice inbox-ul, mailurile restante au fost in sfarsit trimise.

 




Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Regulamentul a fost actualizat astfel:
  • punctul II.2 a fost relaxat in sensul ca acum permitem publicarea de fotografii repetate cu acelasi subiect daca difera locatia sau daca este vorba de fotografii artistice
  • punctul II.3 a devine mai strict, in sensul ca acum nu mai permitem in nici o situatie publicarea fotografiilor de o calitate slaba ce contravin regulamentului (a fost eliminata exceptia pentru noutati etc)
  • punctul V.3.d devine mai strict, in sensul ca au fost definiti niste parametri masurabili privind watermark-ul aplicat pe fotografii, iar orice fotografie ce are un watermark ce incalca acesti parametri va fi stearsa.

Modificarile intra in vigoare de acum, data si ora acestui mesaj.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Avand in vedere noile conditii de gazduire a forumului, atat din punct de vedere tehnic, cat si din punct de vedere al costurilor, am decis sa dublam limitele de upload pentru fisiere atasate.
Astfel, incepand de acum, limitele de upload sunt urmatoarele:
- utilizatori inregistrati: 100MB
- membri bronze: 500MB
- membri silver: 2GB
- membri gold, moderatori, administratori: nelimitat (ca si pana acum)

Va invit sa verificati ca limitele au fost actualizate (in pagina "contul meu", sectiunea "Statistici", randul despre fisiere atasate).

Si nu in ultimul rand, profit de ocazie sa va reamintesc ca echipa forumului incurajeaza pe toti utilizatorii, indiferent de rang, sa foloseasca cu prioritate gazduirea interna a forumului pentru fisiere atasate, si sa apeleze la gazduire externa numai cand limita superioara a fost atinsa. Noi vom avea grija ca fisierele forumului sa fie pastrate in siguranta si sa reziste testului timpului, ceea ce nu este garantat de majoritatea solutiilor de gazduire externa.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Se pare ca au fost unele probleme cu cresterea limitei pentru utilizatorii silver, care au avut drept efect, printre altele, erori la login. Aceste probleme sunt acum rezolvate. Va cer scuze pentru inconvenient!

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc orex

Costin wrote here:
Avand in vedere noile conditii de gazduire a forumului, atat din punct de vedere tehnic, cat si din punct de vedere al costurilor, am decis sa dublam limitele de upload pentru fisiere atasate.
Astfel, incepand de acum, limitele de upload sunt urmatoarele:
(...)
- membri silver: 2GB
(...)

E un upgrade de mult asteptat. Bine ca nu mai suntem nevoiti sa apelam la ”intermediari”. :yes:  :bere:

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc subway guru

In privinta dimensiunilor fotografiilor au ramas aceleasi limitari?

 


Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2314 forum members have written 423854 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use