Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Strapungere 1 Mai - Drumul Sarii (2010 - 2011)

297 posts, 77805 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării subway guru

Dar nu incerci sa ne spui si noua cu ce potzi 'sa ne momeshti' ca viitor primar, ca vot 'in alb' nu sunt dispus sa dau...
Si in afara de 'intrebari existentziale zdrobitoare care-tzi apasa pe umeri' cam ce altceva ai avea de 'komunikat' prostimii??? (in randul careia ma consider de drept a ma situa)???
Hai, binevoieste de a ne 'lumina'...

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării ViitorulPrimar

Inca lucrez la program.Doar nu vrei ca un primar sa faca lucruri pripite nu? :lol:
Stiu,toti jura ca nu sunt corupti ,dar nici eu nu pot dovedi ca nu sunt corupt,de aceea cred ca va trebui sa te bazezi pe fler si pe cuvantul meu de onoare.
Sloganul va fi :''Cand voi fi primar,voi pune biciul pe voi''.

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării subway guru

Ok, asteptam 'precizari'...
La treaba cu 'biciul' fi cu bagare de seama ca se poate intoarce spre propria-tzi piele... :lol:
Toate cele bune!

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării ursu

Fata de pozele lui Radu, aseara aparuse in peisaj un singur lucru nou: niste balize si indicatoare de interzis care sa dea de inteles ca drumul e inchis. Aceia care le ignorau, asa cum am facut si eu in scop de cercetare, puteau parcurge fara probleme toata "strapungerea".

Evident, reinchiderea strazii imi ridica, cel putin mie, semne de intrebare. Daca stie cineva ceva, sa zica/scrie.

Cele bune!

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării [radu]

Poate se asteapta vreo taiere oficiala de panglica  :roll:

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării Dr2005

Poate nu e lucrarea recepţionată... caz în care oficial e şantier, deci accesul e interzis.

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării ursu

@Dr2005: Asa m-am gandit si eu, ca pana la receptie va fi inchis. De aceea ma miram ca in pozele lui radu drumul era deschis (cel putin la intersectia cu Drumul sarii nu erau balize).

Deci cel mai probabil ramane explicatia ca se pregateste inaugurarea.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării Dr2005

Lucrările sunt 100% finalizate, inclusiv pistele de biciclişti, parcările, marcaje... la capete sunt balize care blochează accesul, dar care se dau la o parte manual, ţinând cont că parcările sunt deja full.

Şi trotuarele sunt gata, dar sunt cam înguste pe alocuri (mai ales pe partea cu cimitirul), aşa că prevăd că pietonii vor merge pe pistele de biciclete şi bicicliştii pe unde apucă (ca de obicei).
De asemenea, prevăd că se va parca şi pe banda 1, care oricum nu va fi folosită din simplul fapt că se termină într-o casă, strada îngustându-se la o bandă pe sens înainte de Drumul Sării. La intersecţia cu Dr. Sării s-au montat semafoare... evident, vor fi doar pentru maşini, trecerile de pietoni fiind nesemaforizate şi aflate la vreo 100 de m distanţă.

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării cristi20

Dr2005 wrote:
Lucrările sunt 100% finalizate, inclusiv pistele de biciclişti, parcările, marcaje... la capete sunt balize care blochează accesul, dar care se dau la o parte manual, ţinând cont că parcările sunt deja full.

Şi trotuarele sunt gata, dar sunt cam înguste pe alocuri (mai ales pe partea cu cimitirul), aşa că prevăd că pietonii vor merge pe pistele de biciclete şi bicicliştii pe unde apucă (ca de obicei).
De asemenea, prevăd că se va parca şi pe banda 1, care oricum nu va fi folosită din simplul fapt că se termină într-o casă, strada îngustându-se la o bandă pe sens înainte de Drumul Sării. La intersecţia cu Dr. Sării s-au montat semafoare... evident, vor fi doar pentru maşini, trecerile de pietoni fiind nesemaforizate şi aflate la vreo 100 de m distanţă.


Subscriu
dt_04062011738.jpg (732.77 KB; downloaded 3551 times)
dt_04062011745.jpg (874.53 KB; downloaded 3553 times)

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării ursu

Cred ca am aflat de ce nu i-au dat drumul...

Aseara am trecut pe acolo si am observat ca str. Marinescu este acum sens unic dinspre Dr. Sarii catre Dr Taberei pana la intersectia cu Str. Otescu. Daca am vazut eu bine, Str. Otescu este si ea sens unic dinspre Marinescu pana la Eroina de la Jiu.

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării DanCld

... si uite cum se prefigureaza un Razoare 2 la intersectia 13 septembrie / drumul sarii / antiaeriana / petre inspirescu + Otescu :idea:

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării Dominatrix

ursu wrote:
Aseara am trecut pe acolo si am observat ca str. Marinescu este acum sens unic dinspre Dr. Sarii catre Dr Taberei pana la intersectia cu Str. Otescu. Daca am vazut eu bine, Str. Otescu este si ea sens unic dinspre Marinescu pana la Eroina de la Jiu.
Nu era mai bine sa se faca invers, adica sens unic pe Otescu dinspre Drumul Sarii pana la Marinescu? Iar sensul unic spre Drumul Taberei sa fie de la Drumul Sarii pana la Sabiutei, complemetar cu sens unic spre Drumul Sarii pe Sabiutei si Eroina de la Jiu?

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării Victor92

Iata ce mai gasim pe contul de Facebook al lui Sorin Oprescu:

Maine, 12 iunie, la ora 12.00, voi participa la deschiderea circulatiei pe strapungerea 1 Mai (fosta Compozitorilor). Strapungerea 1 Mai reprezinta un traseu alternativ din Drumul Taberei catre centrul Capitalei si duce la cresterea sigurantei si confortului participantilor la trafic, precum si la eliminarea punctelor de blocaj in conditiile maririi progresive a numarului de masini.

Felicitari ! ...dar de bucatica de pe strada Matei Basarab ce se aude ?

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării Nightwolf

E pe vine... Urmeaza o saptamana plina de deschideri :P

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2312 forum members have written 423766 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use