Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 5

344 posts, 145393 views
 
Go to page:  1  ... 18 19 20 21 22 23 24 25
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 5 orex

Unii...cetateni au uitat cu cine s-au ”confruntat” odinioara. Nimic nou sub Soare!









Zau...(cu referire la S6)?!
De la lume adunate si iarasi la lume date! :no:

 


Re: Sectorul 5 subway guru

Poate totusi discutam aici despre PS5, ar fi cazul sa intervina moderatorii si sa mai dea cu maturoiul in balariile unora…
Revenind la subiect:
https://www.agerpres.ro/administratie/20 ... --817286

Primăria Sectorului 5 anunţă pe SICAP licitaţie pentru lucrări de reparaţii şi modernizare la infrastructura sistemului rutier.

"Lucrările ce urmează a fi executate vizează repararea şi modernizarea părţii carosabile, străzilor, parcărilor, trotuarelor aflate în administrarea Sectorul 5 al Municipiului Bucureşti", conform anunţului.

Este vorba despre un acord-cadru cu o durată de patru ani, având o valoare totală estimată cuprinsă între 285.750.248 şi 384.996.870 lei.
Primăria estimează că pe parcursul perioadei de derulare a acordului-cadru va încheia aproximativ şapte contracte subsecvente pe an, dar acest număr poate varia în funcţie de alocările bugetare. Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent este de 19.387.183 lei fără TVA, iar valoarea estimată a celui mai mare de 57.749.530 lei fără TVA.
În vederea evaluării, componenta financiară va reprezenta 80%, iar perioada de garanţie acordată lucrărilor de modernizare şi reabilitare 20%.
Media cifrei de afaceri globală a ofertantului din ultimii trei ani (2018, 2019, 2020) trebuie să fie cel puţin egală cu suma de 55.000.000 lei.
Ofertantul trebuie să facă dovada că a executat şi dus la bun sfârşit în ultimii 5 ani, în cadrul unuia sau a maximum trei contracte, lucrări similare în valoare cumulată de minimim 50.000.000 lei fără TVA.
Termenul limită pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare este 28 decembrie.

 


Re: Sectorul 5 subway guru

Din pacate PS5 nu are niciun proiect substantial de infrastructura, asa cum nu a avut nici PS4 sub patronajul aceluiasi personaj penal…

 


Re: Sectorul 5 subway guru

Primăria Sectorului 5, codașă la cazarea refugiaților ucraineni, fruntașă la delimitarea spațiului verde cu mai multe rânduri de bolţari
https://www.g4media.ro/primaria-sectorul ... ari.html

 


Re: Sectorul 5 andrei11

1) Dacă nu au mai multe locuri de cazare de unde să scoată altele ?
2) Lăsând la o parte faptul că această abordare este debilă din punct de vedere logic, cazarea se face în Bucureşti, pe asamblu, nu în sectoare.
3) Eu aş institui şi puncte de trecere între sectoare, ca la graniţă, ce mama măsii, avem aici un coleg care stă în 6 şi lucrează în 2. Să se ducă la el, în 6.
4) Normal că Sectorul 1 dispune de  mai multe locuri de cazare, încasează cele mai "grase" impozite.

 


Re: Sectorul 5 subway guru

V-am aratat zidurile de cetate, treaba cu refugiatii e de orizonturile rosii…
Lucrarea e execrabila si nu are nicio justificare.
Motivul ar fi asa-zisa statuie de plastic care e pur si simplu o insulta la adresa istoriei si mandriei nationale.

 


Re: Sectorul 5 Puss in Boots

A vazut si 5-ul cum se poate fura cu zidulete ca in 4 asa ca de ce sa aplice alte retete?

 


Re: Sectorul 5 aztec

Am vazut si eu tampenile alea de ziduri in intersectia din poza.
Exceptand utilitatea, frumusetea sau orice altceva, nici macar nu sunt un pic rotunjite la colțuri sa nu atinga masinile...

 


Re: Sectorul 5 subway guru

Plus ca au facut o mizerie de nedescris.

 


Re: Sectorul 5 ByOnu

Deci este o manopera de numa numa.

In fine, eu nu am o problema cu bazinele astea verzi. Mi-au placut mereu cele din S3. Decat masini pe trotuare, mai bine un bazin d-asta cu verdețuri.

Supararea mea este insa ca pamantul vegetal pare a fi pus peste asfaltul fostului trotuar. Practic, este un ghiveci.
Boltari-borduri-Sectorul-5-e1647078212703-1024x787.jpg (149.41 KB; downloaded 2079 times)
Boltari-borduri-Sectorul-5-3-e1647078240411.jpg (142.12 KB; downloaded 2079 times)

 


Re: Sectorul 5 subway guru

Fake!
Nu parca nimeni nimic acolo…

 


Re: Sectorul 5 orex

Nu-i stirbea niciun autoturism viziunea lui Tudor Vladimirescu...dar, mie imi e clar ca Nicusor i-a cedat zona de influenta!

 


Re: Sectorul 5 subway guru

A pus de un smen invocand false patriotisme.

 


Re: Sectorul 5 subway guru

A luat foc Prosperul lui Vanghele.
A ars ca o torta.

 


Go to page:  1  ... 18 19 20 21 22 23 24 25
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2313 forum members have written 423819 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use