Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab

468 posts, 124684 views
 
Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 34
 
 

📖 Pagination options
Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab Costin

Pai, avand in vedere ca pe pod nu poate face statie, traseul nu ar ajuta prea mult. Legatura Vest (Militari/ Dr. Taberei / Ghencea) -> Basarab e asigurata de 34, 35 si 105. Legatura Piata Victoriei - Basarab e asigurata de 34 sau metrou, iar legatura I.Mihalache - Basarab probabil va fi asigurata de un tramvai, acum sa vedem care...

 


Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab Aron

ok, dar ma gandeam la cei care vin din Rahova si coboara la 13 Septembrie, si ce i de la Sebastian care nu au prea multe optiuni decat sa ia ceva pana la 41 dupa pana la Timisoara si dupa ajunge la Pasaj, sau (cei din Sebastian) sa ia ceva pana pe 13 Septembrie si de acolo 139 pe urma 105 :D

 


Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab Lutyk

Avand in vedere ca pe Cuza se lucreaza la scoaterea liniei de tramvai nu inteleg de ce nu au deviat autobuzele pe vechiul traseu al lui 282 adica Titulescu - Grivitei - Gara. Apropo stie cineva daca 282 isi va mai relua acest vechi traseu dupa terminarea lucrarilor la pasaj?

 


  • Sava6115-6315
  • Posted:
  •  

Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab Sava6115-6315

Lutyk wrote:
Avand in vedere ca pe Cuza se lucreaza la scoaterea liniei de tramvai nu inteleg de ce nu au deviat autobuzele pe vechiul traseu al lui 282 adica Titulescu - Grivitei - Gara. Apropo stie cineva daca 282 isi va mai relua acest vechi traseu dupa terminarea lucrarilor la pasaj?


Totul depinde de modul in care vor configura intersectia Cuza-Titulescu. Azi am trecut prin zona si am  observat ca in aceasta intersectie, banda de iesire de pe Cuza in Titulescu pentru  a face stanga spre Basarab,  a fost inchisa. Nu  stiu  daca temporar sau nu. Poate ca intrarea pe Cuza dinspre Titulescu va ramane doar pentru  cei  ce coboara de pe pod. Daca se va intampla ce zic eu, poate ca 282 va circula pe Titulescu, spre Basarab.

Totusi,  daca intersectia Cuza-Titulescu  va ramane in configuratia prezenta, cred ca ar fi bine pentru  282 sa ramana pe traseul  actual deoarece intoarce la terminalul Basarab, iar  pe Titulescu spre Grivita se mai  fac coloane.

 


Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab Chev Celios

Nu ar fi bine pentru ca nu ai mai avea cums a faci stanga sa intri pe Cuza.De fapt am inpresia ca si acum ar ca fi ilegal.

 


  • Sava6115-6315
  • Posted:
  •  

Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab Sava6115-6315

Chev Celios wrote:
Nu ar fi bine pentru ca nu ai mai avea cums a faci stanga sa intri pe Cuza.De fapt am inpresia ca si acum ar ca fi ilegal.


Acum exista semafor dedicat pentru  directia Titulescu-stanga-Cuza! Daca ramane acest semoafor, 282 are toate sansele sa isi pastreze traseul.

 


Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab okay

Sava6115-6315 wrote:
Chev Celios wrote:
Nu ar fi bine pentru ca nu ai mai avea cums a faci stanga sa intri pe Cuza.De fapt am inpresia ca si acum ar ca fi ilegal.


Acum exista semafor dedicat pentru  directia Titulescu-stanga-Cuza! Daca ramane acest semoafor, 282 are toate sansele sa isi pastreze traseul.


mi se pare normal sa scoata semaforul complet de acolo, si sa fie interzisa calea dinspre titulescu pe cuza. cei care vin de pe pod o sa fie multi, de ce sa stea la 2 semafoare inutile ? in afara de 282 (care poate sa o ia foarte frumos spre basarab si sa mearga pe grivita) cei care o iau pe cuza, se duc la gara, deci si ei pot sa o ia inainte si pe grivita.

 


Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab Bogdan Ciorascu

Ramane 34 la Ghencea!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab Utilizator anonim

Cu 40 ture de la Dudesti si Victoria  :ugeek:

 


Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab fider

40 de ture. Interesant. Intrebarea ramane insa daca cel 40 sunt: a) pentru traseul complet Romprim - Ghencea; b) pentru traseul Dudesti - Ghencea

Pe de alta parte 40 de ture in varianta actuala pare oarecum insuficient, cel putin pentru a mentine intervalul mediu de succedare din prezent, fara a mai pune la socoteala ca cererea va creste si 34 va circula intercalat pe diverse portiuni cu 8, 11, 25, 35, 41 (terminal si acces/retragere de pe linie), 47 (in gluma mai mult) plus, bomboana de pe coliva, timpul pierdut la semafor Bd. Timisoara, Razoare, 13 Septembrie si sa nu uitam intrarea-iesirea din terminalul Ghencea. Altfel, totul e pur si simplu perfect.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab Utilizator anonim

40 pentru Ghencea - Dudesti, probabil se mai adauga vreo 6 la prelungirea pana la Romprim.

 


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab darknight

Utilizator anonim wrote:
la prelungirea pana la Romprim.

Cu prelungirea mai avem de asteptat....oricum tramvaiul 34 vine repede,cel putin acum ,la fel ca si  masina 634 ..vom vedea ce interval va avea si dupa acesta marire a traseului.

 


Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab rosetti61

In afara de 34 ce candidate mai sunt la pasaj?

 


Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab DanCld

Daca se aproba si se implementeaza petitia de aici va mai fi linia 24 (unita cu 47).

 


Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30  ... 34
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2320 forum members have written 424027 posts in 5278 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use