Regiunile RomânieiTransilvaniaJudețul Bistrița NăsăudTransportul în comun din municipiul Bistrița (SC Transmixt SA)

 

Topic: Discuții diverse

287 posts, 36502 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 21
 
 

📖 Pagination options
Re: Transportul public în orașul Bistrița TTony2829

Am uitat să corectez in listă, autobuzul asta este un O295 (C2), nu O530.

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița Transport Bistrita

Apropo, de BN 74 TMX mai stii ceva? Facea servicii pe linia 13 dar de la o vreme nu l-am mau vazut prin oras, chiar daca mai merg uneori cu 13. Azi spre exemplu s-a intamplat sa fie un microbuz Mercedes dar din ce am inteles nu circula mereu microbuze pe 13

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița TTony2829

Sâmbăta și duminica, linia 13 folosește microbuze, in plus circula până la Valea Budacului (Cartierul RAAL). Sâmbăta, câteodată se mai folosesc și Mercedes-urile BN 59/62 TMX, doar pentru linia normala (Odobescu - Subcetate ANL). Daca vrei sa inspectezi cursele in mai de aproape, recomand sa instalezi aplicația lor (TMX Transport Bistrița) de pe Play Store sau de pe App Store.

Microbuzele se folosesc sâmbăta și duminica pe lângă linia 13 și pe liniile 3 (care mai nou folosește Guleryuz-uri sâmbăta, amestecate cu microbuzele), 5,7,8,9 și 10.

Cel mai probabil BN 74 TMX va reveni marți pe traseu (că se circulă pe program de duminică în data de 05.06.2023 din cauza sărbătorilor).

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița Transport Bistrita

Am inteles. Stiu ca si pe 14 si 16 am vazut microbuze. Odata pe 16 au aparut BN 57/59 TMX dar pe un traseu destul de ciudat. Pe display aparea linia 16 ca fiind Polivalenta-Independentei (capatul fiind la Kaufland pe Independentei). Nu stiu motivul exact dar asa a fost

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița TTony2829

Atunci când se țin evenimente la Sala Polivalenta se extinde linia 16 până la Kaufland și se folosesc aceste autobuze. Ultimul eveniment a fost pe 21 aprilie.

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița Transport Bistrita

Ok. Multumesc frumos pentru lamurire :)

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița Costin

Transport Bistrita wrote here:
Mercedes-Benz Citaro O530 C2 || BN 62 TMX || Linia 13
Acest autobuz mai face ocazional servicii pe liniile 2/2a.

Imaginea a fost eliminata deoarece incalca punctele II.3 si II.7 din regulamentul forumului, pe care l-ai citit si cu care ai confirmat ca esti de acord, la inregistrare.

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița Transport Bistrita

Update: BN 07 TMX face servicii pe linia 5 (nu stiu daca mai face acum). Ultima data l-am vazut pe 24 mai. De atunci nu l-am mai vazut deoarece n-am mai mers prin zona prin care circula linia 5 si daca am fost, nu am fost in intervalul de ore in care circula. Am poze cu BN 07/72 TMX din aceeasi zi. In ziua aceea BN 07 TMX circula cot la cot cu BN 72 TMX.

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița TTony2829

Din moment ce l-ai văzut atunci, înseamnă că Transmixt nu l-a evaporat din flotă atât de repede.
Motivul pentru care cele două autobuze circulau cot la cot este pentru că linia 5 are cate doua curse deodată, din care unul circula până la Rombat, și celălalt până la Stația 164 - Leoni (nu unde ai pozat tu, cealaltă fabrica).

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița Transport Bistrita

Atunci probabil inca circula pe 5 (asta daca nu a fost inlocuit de alt autobuz). Daca o sa il mai vad anunt aici

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița Transport Bistrita

Update: BN 07 TMX este in circulatie, chiar astazi l-am vazut pe linia 5 pe strada Romana

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița TTony2829

Circula împreună cu BN 73 TMX? De obicei, e pe linia 5, dar în ultimă vreme s-a strecurat pe liniile 2/2A și 8.

Transport Bistrita wrote here:
Am poze cu BN 07/72 TMX din aceeasi zi.


Ai putea să postezi pozele astea?

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița Transport Bistrita

Aici sunt pozele cu BN 07 TMX si BN 72 TMX din 22 mai (prima data cand le-am pozat)
bn07tmxmercedescitaro.jpeg (386.25 KB; downloaded 1333 times)
bn72tmx5mercedescitaro.jpeg (400.06 KB; downloaded 1333 times)

 


Re: Transportul public în orașul Bistrița Transport Bistrita

Se poate vedea in a doua poza ca cele doua circula cot la cot :))

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 21
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Bistrița (SC Transmixt SA)  • 
Choose destination

Since our 2319 forum members have written 423959 posts in 5277 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use