MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Romancierilor

517 posts, 204862 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor aztec

DECI, tot timpul lucrarile sunt in grafic.
Cand graficul nu mai corespunde cu realitatea, il schimbam .
Asa lucrarile vor fi iarasi in grafic pana la urmatoarea modificare.
Chiar daca acum suntem la versiunea xyz.34

Cum a facut si CFR-ul cu intarzierile constante ale trenurilor...a bagat intarzierile in mersul trenurilor si asa nu mai aveau intarzieri. O perioada.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor orex

Da-mi voie! Nu te-ai simtit ”prostit” pana acum cu tot ce se edifica pana-n prezent? Eu, da!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor aztec

Ba da.
Dar nu ma mai mira, le-am bagat in grafic.
Acum, ....asa e normal..la noi.
Si ma simt mai bine. Surpriza vine cand ceva se misca cum trebuie.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor orex

Nu trebuie sa ne surprinda nimic, mai cu seama, cand exista contracte care stipuleaza, prin clauzele lor termene...de executie, cu repercusiuni privind neindeplinirea lor! De ce nu sunt indeplinite, la timp, trebuie neaparat sa aflam. Cauza e problema, consecinta, zic ca o intuim, dar ce-i mai important, e sa identificam solutia/iile pentru a nu mai reveni in acest impas, nu de alta dar, din aceasta perspectiva, ne ”inhamam” la alte lucrari de anvergura (M6, M5.2 etc.) cu aceleasi riscuri? Oare am invatat ceva din experienta M 5.1? :roll:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor catalinp

S-au montat stalpi de iluminat intre strada romancierilor si blocul materna. Stalpi subtiri...sa inteleg ca nu va mai circula vreun troleu. ( intre blocul materna si str valea ialomitei au pus stalpi grosi :? )

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor orex

Niciodata nu va mai circula vreun troleibuz pe sectiunea tronsonului Favorit-V. Argesului. ;)
PS
De ce ar face-o? Fix statiile M5 sunt similare cu fostele statii RATB, actual STB!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor cris_m

Discutiile despre trasee de troleibuze care nu vor mai fi refacute, le gasiti la sectiunea de discutii generale despre proiect. Am rugamintea sa nu mai lungiti prea mult respectiva discutie, intrucat s-a mai discutat si in trecut de ce se procedeaza asa si nu altfel.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor catalinp

Se pare ca au inceput timid sa refaca suprafetele. Am vazut azi cateva utilaje in zona :shock:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor orex

Si nu numai atat ci si un morman de ciment spart derivat din devierea creata in zona adiacenta a accesului A. Mai trebuiau si ceva basculante, ca excavatorul n-are ce sa faca de unul singur! :yes:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor t530

Au adus borduri pentru refacerea trotuarului.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor catalinp

Mare realizare...in 4 -5 zile au reusit sa puna bordurile pentru o bucata de trotuar  :shock:  :shock:  :shock:  Cativa muncitori in zona asa ,cum suntem obisnuiti sa vedem, nu prea multi sa nu ne speriem de o eventuala invazie

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor catalinp

Au mai trecut 8 zile si ritmul metrorex in regim de melc este prezent si aici ;)) Au betonat cam 25% din trotuar si au mai pus borduri....8 zile....Azi la ora 17:45 nu era nimeni :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor orex

Ei nu au terminat in termenul scontat doua dintre obiective (Favorit si R. Doamnei) si vrei ca aici sa se intreaca pe sine?! Exclus! :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Romancierilor CataOT

Le-am transmis iarasi o solicitare de interes public (este prima data cand fac atatea sesizari la o institutie) si le-am cerut termen clar de deschidere a traficului pentru zona Romancierilor si sa raspunda exact de ce nu au respectat graficul de deschidere la Favorit si R. Doamnei. Le-am transmis ca sunt sigur ca de aceasta data imi vor spune ca este de vina canicula ( in martie mi-au spus ca nu au putut lucra din cauza zapezii si a gerului, in iunie din cauza ploilor si acum sigur vor spune ca de la caldura......). Mare pacat.

 


Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2319 forum members have written 423957 posts in 5277 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use