Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai (2010-2015)

616 posts, 167948 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44
 
 

📖 Pagination options
Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai shoppy

Da un vagon mai prapadit nu au gasit si ei sa-i strice bandajele in proba?, sau au curatat canalul calumea in fata lui...

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai zapacitu

shoppy wrote:
Da un vagon mai prapadit nu au gasit si ei sa-i strice bandajele in proba?, sau au curatat canalul calumea in fata lui...

Inainte de ziua cu pricina, se plimbau cu o masinarie de-a lungul sinelor - pareau sa curete sina. Cat de bine... nu stiu.

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai Budy187

Am primit o veste de la un prieten cum ca pe Basarabia a inceput scoaterea liniilor de tramvai

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai 133 313

Vezi poze pe pagina anterioara, cadou de la admin gabi.  :D

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai Budy187

Am vazut pozele, dar Gabi spunea ca se carpeste linia. Eu am inteles ca o scot si o reabiliteaza complet. Poate a vazut cineva mai atent despre ce este vorba ...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai 133 313

Imposibru. Ca n-a fost licitatie.
Maxim sa mai scoata ceva dale dezintegrate sa puna din ce s-a recuperat de pe la Iancului si Muncii...  Daca s-a recuperat...

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai chevic

Acum ca s-a terminat intersectia de ce nu dau drumul la tramvaie pe Calarasi si Muncii ?

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai andrei11

1) Calarasi ca si Calarasi, dar prin Muncii ce intelegi ?
2) La pagina 38 daca te uiti atent la pozele / comentariile  puse de colegul Gabi23 sunt convins ca o sa-ti dai seama.
Printre altele in reportajul respectiv uite ce scrie :
<< Deşi nu în aceeşi zonă are oarecum legărură, pe Bd. Basarabia în dreptul staţiei "Patinuarul Mihai Flamaropol", cei de la Apa Nova lucrează fix pe linia de tramvai. În zona din faţa stadionului, lucrau cei de la RATB care doresc sa cârpească linia deteriorată...>>

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai Budy187

Se mai da drumul anul asta la tramvai ? :lol:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai 133 313

Pai ce au turnat smacolina pe langa sine?

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai Robert24

Surprize, surprize in aceasta dimineata!
Pe sensul Baba Novac - Iancului, in mijlocul pasajului pe banda 1, niste CRETINI s-au apucat sa sparga asfaltul proaspat turnat in urma cu cateva zile!
Si pe celalalt sens, la intrare in pasaj, pe banda a doua, alti IDIOTI fabricau o alta groapa!  :evil:  :evil:  :evil:

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai zapacitu

Robert24 wrote:
Surprize, surprize in aceasta dimineata!
Pe sensul Baba Novac - Iancului, in mijlocul pasajului pe banda 1, niste CRETINI s-au apucat sa sparga asfaltul proaspat turnat in urma cu cateva zile!
Si pe celalalt sens, la intrare in pasaj, pe banda a doua, alti IDIOTI fabricau o alta groapa!  :evil:  :evil:  :evil:

Propun ca titulatura de idiot sa fie adresata managerului de proiect care a definit ordinea operatiilor pe santier.

Cand am trecut eu, majoritatea canalelor erau "incadrate" de gropi patrate in asfaltul proaspat. Nu prea ma pricep - asa e procedura normala?

 


Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai Serban

Nu cumva se spargea pentru ridicarea canalelor?

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Reabilitarea Pasajului Muncii si a liniei de tramvai 133 313

Poate se spargea in cautarea Chinei. Moda "inaltarii canalelor" este o aberatie tipic romaneasca. Razi cum trebuie, torni asfalt de calitate in strat subtire in loc de "borhot bituminos" si nu mai trebuie inaltat nimic dupa.

 


Go to page:  1  ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2305 forum members have written 423094 posts in 5269 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use