MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia Brancusi

695 posts, 241830 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 

📖 Pagination options
Re: POZE Lucrari - Statia Valea Argesului (Brancusi) orex

catalinp wrote:
Zicea cineva ca in maxim 1-2 saptamani politia va rezolva masinile parcate pe banda a 3a. Momentan au ajuns pana la shaormeria Primo. Eu zic ca in maxim 1 saptamana coada de masini parcate va ajunge aproape de intersectia cu str. Valea Ialomitei

Noroc ca distanta asta e mare, se vor mai aciua, ca mustele, si alte autovehicule in ”coloana” pe banda a treia. :lol:  :lol:  :lol:
Una peste alta trebuie sa ne fie clar ca trebuie luata o decizie admisitrativa a PS6 in  zona! Poate ”rottweilerul” Mutu nu va mai latra la Astaldi si-si va proteja membrii comunitatii, asa cum se cuvine!

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) subway guru

De cand e Mutunache rottweiler???

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) orex

Probabil ai scapat din vedere ghilimelele de rigoare care indica clar sensul atribuit. ;)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) aztec

Imagini de cand cartierul era tanar...
Asa o sa arate si acum...
Batran dar chel.
Exact zona in discutie..
Poza 1 str Targu Neamt.
Poza 2 intersectia DT-VA..si in departare Raul Doamnei

In documentar mai apar si cu Valea Ialomitei.
Subiectul e paralel, insa au cateva imagini interesante
1.jpg (115.97 KB; downloaded 4413 times)
2.jpg (121.18 KB; downloaded 4415 times)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) orex

Oho, e cel putin din 1972-1973 filmarea! Imi vad in zare blocul deja edificat! :lol:  :lol:  :lol:
Cred ca filmarea a fost facuta de pe ansamblul blocurilor cu cofetaria Oana, Igiena, Telefoane, Metalo-Casnica, etc. ca cele cu IDMS-ul si Mobila, de la bulevard, au fost ridicate dupa anii 80!  ;) Prefixele 77 si 78 erau arondate centralei telefonice din proximitate. :roll:
@aztec
Eu unul iti multumesc pentru efortul de a gasi aceste remeber-uri! :D

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

Ce bine se vedeau marcajele pe vremea aia  :applause:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

S-a intamplat o minune si 2 tractoare sparg de ieri asa-zisul trotuar  care arata ca dupa razboi de vreo 3 ani de langa acces B !! Am intrebat un nene si mi-a zis ca sparge pana unde e marcajul,mai departe spre Romancierilor nu se stie .  :popa:
IMG_20190717_085437.jpg (1.21 MB; downloaded 3917 times)

 


Re: POZE Lucrari - Statia Valea Argesului (Brancusi) 3dwizard

catalinp wrote:
Zicea cineva ca in maxim 1-2 saptamani politia va rezolva masinile parcate pe banda a 3a. Momentan au ajuns pana la shaormeria Primo. Eu zic ca in maxim 1 saptamana coada de masini parcate va ajunge aproape de intersectia cu str. Valea Ialomitei

Stai linistit, azi am asistat personal la o faza care o sa te bucure.
In jurul orei 14:00 o Dacia Duster de politie a oprit in fata trecerii de pietoni de langa blocul C8 si un nenea politist  a coborat si a inceput sa faca poze la fiecare masina de pe banda 3.
Le-a luat pe toate la rand de la Valea Ialomitei pana la Valea Argesului si le-a pozat una cate una.
Cred ca urmeaza un tsunami de amenzi.

 


Re: POZE Lucrari - Statia Valea Argesului (Brancusi) andrei11

Prima dată se dau numai avertismente. Și scrie și tu numele proprii cu literă MARE la început. Ok  ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

Continua lucrarile pe trotuarul dinspre Piata Valea Ialomitei spre Romancierilor ( mai exact au ajuns de la acces B pana la al 3lea bloc ) . Din cate am inteles de la muncitori se vor pune stalpisori si aici , deci adio parcare de resedinta  :popa:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) orex

S-a inceput borduriada, si pe partea dreapta a sensului de circulatie V. Argesului-V. Ialomitei, incepand de la intersectia cu str. Tg. Neamt. Credeam ca lucrarea facuta, acum ceva timp, pe acest sens, e definitiva dar se vede ca o luam de la capat!  :no:   :roll:  :roll:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

Poate cineva sa-mi spuna de ce in fata blocului Materna nu s-au pus stalpisori pentru blocarea accesului masinilor, ba chiar pe vremea cand s-a refacut s-au trasat dungi pentru parcare si se parcheaza atat in zona trasata cat si oriunde pe acea zona de trotuar in timp ce zona de trotuar cuprinsa intre Str. Targul Neamt- Str Valea Ialomitei ( atat pe vremea camd s-a reamenajat pana in acces B cat si acum cand s-a reamenajat spre statia Stb ) s-a blocat accesul masinilor ?

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) orex

Fie vorba intre noi, cati arbori au fost replantati, pe acest areal, in prezent, concret? NICIUNUL! A fost adus eventual doar cernoziom, pamantul fagaduintei buruienilor! :oops:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Valea Argesului (Brancusi) catalinp

Am intrebat pe metrorex de ce au blocat trotuarul unde este parcare de resedinta. Iata raspunsul  :lol:

"Zona la care faceți referire a fost reamenajată, în conformitate cu Avizul Primăriei Municipiului București nr. 6 din 04.03.2016, cu rol exclusiv de trotuar pietonal și nu are regim carosabil. Astfel, având în vedere că accesul automobilelor ar degrada lucrările realizate, constructorul a decis să le protejeze prin montarea unor stâlpișori până la preluarea lucrărilor de către Administrația Străzilor.

Accesul mașinilor va fi blocat strict pe zonele de trotuar dezafectate în timpul lucrărilor la stația de metrou și refăcute în totalitate. Zonele de trotuar ce au și regim de parcări de reședință, cu locuri de parcare plătite, rămân accesibile traficului auto, marcajele parcărilor nefiind făcute de către Antreprenorul lucrărilor pe Magistrala 5 de metrou"

Deci....rol exclusiv de trotuar pietonal,dar stati asa asa ca zonele de trotuar( tot trotuarul :lol: -partea de langa gard este parcare de resedinta) raman accesibile traficului auto :headbash:
IMG_20190802_142631.jpg (836.34 KB; downloaded 3091 times)

 


Go to page:  1  ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2319 forum members have written 423909 posts in 5276 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use