Regiunile RomânieiMunteniaJudețul Prahova

 

Topic: Transportul public din Sinaia

144 posts, 58485 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 
 

📖 Pagination options
Re: Transportul public din Sinaia Victor92

Inceputul de toamna aduce la Sinaia, pentru moment, 5 autobuze Mercedes-Benz Citaro Hybrid din care:

- 3 unitati Mercedes-Benz Citaro K Hybrid (10 metri) - 2 usi;
- 2 autobuze Mercedes-Benz Citaro Hybrid (12 metri) - 3 usi.

De asemenea, tin sa punctez faptul ca autobuzele Mercedes-Benz Citaro K Hybrid sunt primele de acest tip livrate in Romania la ora actuala.

Va invit sa urmariti o sesiune personala de poze.







































 


Re: Transportul public din Sinaia Victor92

Continuare.







































 


Re: Transportul public din Sinaia Victor92

Mai departe.

Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (21).JPG (1.52 MB; downloaded 4990 times)






















Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (27).JPG (1.59 MB; downloaded 4990 times)












 


Re: Transportul public din Sinaia Victor92

Ramanem in Sinaia si urcam spre Telegondola.





























Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (38).JPG (1.84 MB; downloaded 5020 times)








 


Re: Transportul public din Sinaia Victor92

Cateva detalii din exteriorul si interiorul unui autobuz.

Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (40).JPG (1 MB; downloaded 4987 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (41).JPG (1.05 MB; downloaded 5025 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (42).JPG (1.1 MB; downloaded 4987 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (43).JPG (1.43 MB; downloaded 4985 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (44).JPG (1.63 MB; downloaded 4986 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (45).JPG (1.78 MB; downloaded 4984 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (48).JPG (1 MB; downloaded 5027 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (49).JPG (1.19 MB; downloaded 4983 times)

 


Re: Transportul public din Sinaia Victor92

Ultimele.

Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (50).JPG (1.96 MB; downloaded 4989 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (51).JPG (1.07 MB; downloaded 4978 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (52).JPG (1.14 MB; downloaded 5033 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (53).JPG (1.12 MB; downloaded 4981 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (54).JPG (1.03 MB; downloaded 4984 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (55).JPG (1.13 MB; downloaded 4983 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (56).JPG (1023.34 KB; downloaded 4983 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (57).JPG (1.38 MB; downloaded 4985 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (46).JPG (1.21 MB; downloaded 4981 times)


Mercedes-Benz Citaro Hybrid Sinaia - Septembrie 2020 (47).JPG (1.65 MB; downloaded 4978 times)

 


Re: Transportul public din Sinaia ticker

Am vrut sa intreb de ieri. Nu stiu cum e la autobuze, dar oare anvelopele au profil M+S (ca la auto) avand in vedere climatul local si rampele/pantele specifice din Sinaia?
Uitandu-ma la roata de rezerva as zice ca au un profil OK, dar nu stiu cum arata cele pt Bucuresti ca sa pot compara.

 


Re: Transportul public din Sinaia stefan_br

Foarte frumos, sunt curios daca primaria se gandeste sa isi faca un garaj acoperit sau le vor tine in aceeasi curte (tarc) unde sunt tinute actualele autobuze. :think:

 


Re: Transportul public din Sinaia cris_m

Nu pot sa nu remarc finisajele mult mai premium ale acestor autobuze fata de cele din Bucuresti. Aici ma refer evident la versiunea de 12 metri. Observati ca are podea cu textura de parchet (nu-mi dau seama daca chiar asta e), geamuri separatoare de sticla complete (nu incropeala sinistra carton+geam), bare acoperite cu burete, iar exemplele pot continua. De curiozitate, cat a costat o bucata de 12 metri la Sinaia si cat la Bucuresti?

 


Re: Transportul public din Sinaia ticker

Nu poti compara mere cu pere. La Bucuresti au garantie extinsa inclusa in pret...

 


Transportul public din Sinaia Andrei Andraș

stefan_br wrote:
Foarte frumos, sunt curios daca primaria se gandeste sa isi faca un garaj acoperit sau le vor tine in aceeasi curte (tarc) unde sunt tinute actualele autobuze. :think:

Am trecut acum câteva săptămâni pe acolo în tranzit și am observat că se construia o hală sau ceva asemănător în curtea lor, iar autobuzele erau împânzite prin curțile vecine.

 


Re: Transportul public din Sinaia PTMZ

cris_m wrote:
Nu pot sa nu remarc finisajele mult mai premium ale acestor autobuze fata de cele din Bucuresti. Aici ma refer evident la versiunea de 12 metri. Observati ca are podea cu textura de parchet (nu-mi dau seama daca chiar asta e), geamuri separatoare de sticla complete (nu incropeala sinistra carton+geam), bare acoperite cu burete, iar exemplele pot continua. De curiozitate, cat a costat o bucata de 12 metri la Sinaia si cat la Bucuresti?

Prețul pe bucată nu e niciodată specificat explicit și poate fi calculat numai dacă toate produsele livrate sunt de același tip: la București, conform anunțului de atribuire, autobuzele au costat aproximativ 312 000 euro/bucată. La Sinaia, însă, pot calcula doar media, ce vine undeva la 305 000 euro/bucată, deoarece sunt 2 tipuri de produse. Am calculat valorile la un curs de 1 EUR = 4,8 RON.

 


Re: Transportul public din Sinaia WT_fan06

Nu uitați și de bulk-discount-ul aplicat comenzilor mari. La București se ia un număr foarte mare de autobuze, deci se aplică un discount considerabil la prețul per autobuz. În rest, de acord cu @cris_m .

 


Re: Transportul public din Sinaia Puss in Boots

Sper si eu sa le faca un garaj ca lumea. Ce era acolo cu greu se putea numi garaj sau "autobaza". Era un fel depozit de gunoi presarat cu autobuze.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Prahova  • 
Choose destination

Since our 2313 forum members have written 423829 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use