Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov

 

Topic: Iluminatul interior defectuos din mijloacele de transport

368 posts, 130682 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 27
 
 

📖 Pagination options
Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie electricianu

va fi iluminat cind se va duce tot, ce este necesar pentru un iluminat ,becuri ,tuburi,invertoare pentru neoane,cei din depou ce sa faca daca nu au cu ce,totul se rezuma la banii

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie adn2377

Cand crezi ca le-ai vazut pe toate, viata te contrazice... :)

Aseara am circulat cu V3A-93-M41 #144 de la Bucurestii Noi. Avea in total doua neoane functionale, ambele in partea din fata. In restul vagonului era... ca la cinema.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Tom

Ar trebui ca vatmanul sa imparta ochelari 3D si sa fie monitoare pe care calatorii sa vada Avatar si Tron: Mostenirea :twisted:, in timp ce niste avatari mai albastri decat ceilalti sa bage vastul in liniste si sa-i cante pe calatori.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Gabi23

Acum ca sa mai glumim putin eu zic ca este o manarie a celor de comercializeaza diverse in tramvai  :lol:.
Daca n-ai lumina sa iti cumperi "bricheta cu lenterna, 2 la 10mii" sau "lanterna cu leduri reincarcabila, o incarci 8 si functioneaza 24 de ore, numai la 10 lei. Si cel mai tare se prinde de metal"  :twisted:.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Dominatrix

Tom wrote:
in timp ce niste avatari mai albastri decat ceilalti sa bage vastul in liniste si sa-i cante pe calatori.
...si scot mortul sau crocodilul de la cracan. Stati linistiti, ca si prin alte parti sunt orchestre care folosesc expresii de genul "mortul", "coaja", "tira" etc. varianta locala, chiar daca e lumina in tramvai.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie shoppy

V3A 201 de la BN pe 24, un singur tub stins in fata, bv.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Utilizator anonim

shoppy wrote:
V3A 201 de la BN pe 24, un singur tub stins in fata, bv.


Abia e venit de la RK, revino-o la el peste vreo 2 luni si se inverseaza proportia  :twisted:

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie shoppy

Asa, ureaza-mi sa am masina din nou in service ca sa fac 3 sferturi de ora in loc de unul singur pe Clabucet - Politehnica, mersi :twisted:  :mrgreen: .

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie adn2377

V3A-93M-FAUR #051: 3 spate/4 mijloc/7 fata -> 14/58
V3A-93-M41 #055: 2 Spate/1 mijloc/2 fata -> 5/58

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie adn2377

V3A-93M-FAUR #238: 7 spate/3 mijloc/5 fata -> 15/58
V3A-93-CH-PPC #4020: 7 spate/4 mijloc/6 fata -> 17/26

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie adn2377

V3A-93-CH-PPC #172: 3 spate / 1 mijloc / 2 fata


postat chiar din tramvai :)

V3A-93-M41 #025: 3 spate / 2 mijloc / 1 fata

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie adn2377

Am mers din nou cu V3A-93-CH-PPC #172, azi avea 3 spate / 3 mijloc / 2 fata

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie Utilizator anonim

Depourile se straduiesc sa imparta cat de cat egal neoanele pe care le au pentru ca sa mearga macar 2-3 lampi in fiecare corp al vagonului.

 


Re: Iluminat interior defectuos in tramvaie adn2377

Utilizator anonim wrote:
Depourile se straduiesc sa imparta cat de cat egal neoanele pe care le au pentru ca sa mearga macar 2-3 lampi in fiecare corp al vagonului.


Dar eu nu reusesc sa inteleg - dupa totusi atata vreme, de ce nu se doreste/reuseste realizarea nici unei licitatii pentru niste amarate de tuburi de neon la depourile Bucurestii Noi si Alexandria? Cu mici exceptii tuburile care mai merg acum sunt exact alea de acum un an, redistribuite intre vagoane... Daca atunci erau 6-8 tuburi minim per vagon acum sunt 2-5...

Si de ce de exemplu Militari nu are aceeasi problema? 95% din Tatre sunt luminate bine.

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 27
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Parcul de vehicule al operatorilor din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2320 forum members have written 423993 posts in 5278 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use