Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații

144 posts, 13964 views
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11
 
 

📖 Pagination options
Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații andrei11

Acum un minut.
This page isn’t workingIf the problem continues, contact the site owner.
HTTP ERROR 499

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații TooLongName

Încărcarea paginilor durează mult momentan (aproximativ 15 secunde). Este oră de vârf?

EDIT: postarea acestui mesaj a durat chiar și mai mult

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații zapacitu

Cred ca raman agatate unele query-uri intr-un backend sau middleware - sau chiar pe DB. Aici am putut sa intru, dar celelalte trei pagini au dat toate HTTP 504 (de fapt o pagina mega-chioara doar cu textul "504.0 GatewayTimeout" la view page source si ATAT - nu tu html, nu tu nimic).
Screenshot 2023-06-14 205454.jpg (19 KB; downloaded 1099 times)

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații subway guru

La mine depinde foarte mult de topicul accesat, unele merg brici, la altele mori asteptand…

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații valy

Eu nu pot accesa clubul.
Edit: Acum merge bine.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Stiu care e problema, momentan parca suntem intr-un film cu Stan si Bran unde inchizi o usa si se deschide o fereastra... dar stiu macar ce se intampla. Revin cu un update maine.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Andrei98

În ultima vreme nu am mai întâlnit acei timp foarte lungi de încărcare de peste 20 secunde, merge destul de fluent.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații zapacitu

Zice bine @Costin cu usa si fereastra. Cand merge ceas, cand o ia razna cu timpi de incarcare demni de dial-up pe Xnet.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

In ultima vreme este mult mai stabil, cu exceptia unei probleme pe care am identificat-o (mentionata mai sus) si care pare sa se manifeste in varfurile de trafic, dar nu pentru perioade indelungate.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații valy

valy wrote here:
Eu nu pot accesa clubul.
Edit: Acum merge bine.

Aparent nu pot deschide anumite topicuri cu mesaje noi, dau să le văd, arată că se încarcă și stop... Dacă dau să întru pe alt topic merge. Nu pot accesa deloc respectivele subiecte indiferent cum încerc să le văd. După un timp își revine brusc și pot vedea totul.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Problema mentionata anterior a fost rezolvata.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații BodoMinea

Eu am primit pe parcursul ultimelor zile mai multe erori de tipul "gateway timeout" (îndeajuns de frecvente încât să facă forumul practic inutilizabil), cele mai frecvente probleme fiind ieri și ultima instanță fiind astăzi, acum vreo oră. Între timp pare să se fi stabilizat.
Screenshot 2023-06-14 at 17.40.13.png (41.71 KB; downloaded 891 times)

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații zapacitu

Fix acum merge normal. Revin cu feedback daca mai e necesar.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Andrei98

Si mie mi-a mers foarte bine toata ziua.

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2304 forum members have written 423086 posts in 5269 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use