Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Culoare unice pentru tramvaie, autobuze și troleibuze

1201 posts, 324708 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 86
 
 

📖 Pagination options
Re: Realizarea culoarelor unice pe liniile de tramvaie RATB Dominatrix

shoppy wrote:
Si mai e ceva, firma politica fUTI, mare firma de programare, cu divizie de programare si in Italia, care a facut camerele si softurile alea, se ocupa defapt si de vandut separatoare de trafic, probabil ca de aia nu face nimic cu softurile alea ca abia asteapta sa se strice separatoarele astea ca sa poata sa vanda altele.
In caz ca nu stiti, firma UTI, aceasta Marioara Murarescu a Administratiei Strazilor si PMB e controlata de Tiberiu Uradreanu, omul care a sprijinit candidatura lui dr. Oetker la prezidentiale. Sa ne mai miram de ce a castigat atatea licitatii la Administratia Strazilor?

 


Re: Realizarea culoarelor unice pe liniile de tramvaie RATB burli

Pe Calea Giulesti unde au fost montate toate sint distruse , parerea mea ca trebuia terminata lucrarea la breteaua care urca de la maternitatea Giulesti spre Turda apoi montate

 


Re: Realizarea culoarelor unice pe liniile de tramvaie RATB shoppy

Nu are legatura breteaua aia, separatoarele sunt distruse de cei care coboara pe breteaua de langa Teatrul Giulesti, taie bd Giulesti si apoi o iau pe breteaua de langa pod ca sa mai taie o bucata din coada.

 


Re: Realizarea culoarelor unice pe liniile de tramvaie RATB telvanni

Acolo trebuie zid din beton cu sarma ghimpata electrificata.

 


Re: Realizarea culoarelor unice pe liniile de tramvaie RATB mindmasster

:lol: eventual si niste mine nu?:))). buna asta telvanni

 


  • GAC
  • Posted:
  •  

Re: Realizarea culoarelor unice pe liniile de tramvaie RATB GAC

In legatura cu morcovii UTI, nu cred ca am mai vazut vreunul intreg, sau vertical, in cel mai fericit caz, culcati la pamant. Totusi, stau sa ma gandesc, de ce acesti morcovi de cauciuc nu contin in interior 2-3 arcuri, ca un fel de armatura, ca sa se rupa mai greu, si dupa de sunt calcati de masini, sa se ridice inapoi.

 


Re: Realizarea culoarelor unice pe liniile de tramvaie RATB rails

Cred ca e clar pentru toata lumea ce s-a urmarit cu porcariile astea. Va dau un indiciu: BANI. In tot Bucurestiul nu cred ca mai e o singura prostie d-aia "sculata" la 90 *  cum ar trebui.

 


Re: Realizarea culoarelor unice pe liniile de tramvaie RATB subway guru

Eu am o propunere si mai 'tare'...
Trebuiau instalati niste morcovi ingropati in carosabil, dotati cu un sezizor de 'bizoni motorizati' si in clipa cand un bour din asta needucat cu 4x14 voia sa o ia 'pe scurtatura' pe linia de tramvai, se declansau senzorii si ieseau morcovii din pamant asa ca sa ramana idiotul cu tot cu salupa lui nesimtita suspendat in aer!!!
Ce ziceti???
Nu e mai buna solutia mea?

 


Re: Realizarea culoarelor unice pe liniile de tramvaie RATB shoppy

Asta merge pe afara pentru blocatul strazilor pe unde are voie doar transportul in comun, la noi trebuie pus gard inalt de un metru, cum s-a pus pe Orhideelor in fata la Bricostore inainte de intreruperea circulatiei.

 


Re: Realizarea culoarelor unice pe liniile de tramvaie RATB subway guru

Zidurile si gardurile 'dau urat si zgarie privirea' cetatenilor nevinovati.
Eu tare m-as fi bucurat sa vad bizonii trasi in 'tepe'... :lol:
Am facut totusi abstractie ca mai exista si niste 'oi' d'astea cu doua picioare care traverseaza strada tot pe unde le-a dus la pascut ciobanul Bucur... :cry:

 


Re: Realizarea culoarelor unice pe liniile de tramvaie RATB Dominatrix

subway guru wrote:
Eu am o propunere si mai 'tare'...
Trebuiau instalati niste morcovi ingropati in carosabil, dotati cu un sezizor de 'bizoni motorizati' si in clipa cand un bour din asta needucat cu 4x14 voia sa o ia 'pe scurtatura' pe linia de tramvai, se declansau senzorii si ieseau morcovii din pamant asa ca sa ramana idiotul cu tot cu salupa lui nesimtita suspendat in aer!!!
Ce ziceti???
Nu e mai buna solutia mea?
Excelenta solutie. As adauga: dupa ce se face acest lucru, trebuie luat "bourul" prizonier si dus la STAPANA care face pe dispecera la capatul de linie, care sa-i ofere GRATUIT o sedinta "specifica" diversificata. Dupa sedinta respectiva, reanimarea nu este permisa :!:  
Zidurile si gardurile 'dau urat si zgarie privirea' cetatenilor nevinovati.
Nici o problema, o uratenie in plus in Bucuresti chiar nu conteaza. Iar pana acum, gratiile si zabrelele s-au dovedit cele mai eficiente mijloace pentru separarea caii de rulare a tramvaiului. La fel ca in BDSM, dar acolo alte sunt scopurile lor :lol:
subway guru wrote:
Am facut totusi abstractie ca mai exista si niste 'oi' d'astea cu doua picioare care traverseaza strada tot pe unde le-a dus la pascut ciobanul Bucur...
Tin minte ca imediat dupa ce s-a inaugurat metroul usuratic, a luat interviu la unul care se mira ca de ce au pus gardurile alea pe mijlocul strazii, fiindca acum (atentie) NU MAI PUTEM TRAVERSA. Pai, ma, bolovane, tocmai acesta a fost scopul lor, ca sa te IMPIEDICE sa traversezi aiurea, got it? Cam acesta e profilul "cetateanului majoritar" ca sa ii citez pe cei de la Academia Catavencu (parca ei au spus asta).

 


Re: Realizarea culoarelor unice pe liniile de tramvaie RATB shoppy

Da, romanul nu poate fi obligat sa faca ceva decat ca vita, cu garduri.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Realizarea culoarelor unice pe liniile de tramvaie RATB Tom

Solutia ar fi sa fie obligat sa faca ceva ca vita, cu garduri, dar si sa-i placa asta. Se pare ca orgasmul (intelectual) de tip BDSM al poporului se obtine in asemenea situatii cand auzim expresia: "ce sa-i faci? asta e."
Problema este ca as vrea sa vad si o eficienta a transportului care beneficiaza de aceste culoare unice.
Sigur ca nu se procedeaza asa, dar daca tot am desenat schema tramvaiului din Iasi de acum o pot desena cu ochii inchisi, iar pe cea din Bucuresti macar partea de nord si de vest as putea-o desena si pe aia, nu vad de ce RATB nu se poate apuca sa deseneze cu ochii deschisi o schema chiar si nerealista a viitoarelor (si prezentelor) trasee care vor beneficia de aceste culoare. Macar sa vad ceva pentru care merita sa-mi las masina acasa sau macar undeva unde stiu ca o gasesc intreaga dupa ce ma intorc cu un mijloc de transport care ma lasa aproape de locul unde am parcat-o.

 


Re: Realizarea culoarelor unice pe liniile de tramvaie RATB fider

Harti si propuneri pentru culoare unice din partea RATB au existat, cel putin unul fiind celebru in perioada 2000-2002. Oricum, problema nu este ca s-a propus ci ca nu s-a realizat. Altfel spus, spre exemplu, unde este culoarul real (cale proprie) pe Mosilor nu mizerii de palete care se indoaie ci gardusi sanatoase si bordusi asisderea. Tot asa, de ce au fost oare puse placi peste linie pe Viilor si Sos Giurgiului la ceva timp dupa inaugurare. Presupun ca pentru nesimtitii care vor musai sa se dea mari cu "covrigul" ca doar atat stiu sa conduca.

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 86
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2320 forum members have written 424003 posts in 5278 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use