Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1346710 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre transportul local din București idk_vlad

La Piața Iancului autobuzele de pe linia 335 de 12 metri fac stație comună cu 55 pe sensul spre Complex Băneasa, iar articulatele opresc în față la Intermacedonia?

 


Re: Discuții despre transportul local din București cris_m

Nu. Toate opresc comun cu tramvaiul. De unde gogomania asta?

 


Re: Discuții despre transportul local din București idk_vlad

Deoarece multe articulate pe care le-am văzut eu opreau în față la Intermacedonia

 


Re: Discuții despre transportul local din București cris_m

Nu stiu ce ai vazut tu, dar eu cand am mers opreau la refugiul tramvaiului. A, ca intre Piata Iancului si bulevardul Ferdinand sunt momente ale zilei cand nu intra 335 pe linia de tramvai, e oarecum de inteles. Daca nu este trafic pe aceasta portiune nu castigi minute mergand pe linia de tramvai, din contra risti sa pierzi la reincadrarea in traficul general...

 


Re: Discuții despre transportul local din București andrei11

Confirm spusele colegului cris_m.

 


Re: Discuții despre transportul local din București idk_vlad

Tramvaiele liniei 16 circula deviat? Era acum 5 minute unul pe Calea Calarasilor cu calarori.

 


Re: Discuții despre transportul local din București Gabi23

Vagoanele Depoului Colentina, repartizate pe linia 16 sunt garate în Depoul Titan, pe perioada lucrărilor la Pasajul Doamna Ghica. Accesul se realizeaza prin Str. Nicolae Teclu > Bd. Th. Pallady > Bd. 1 Decembrie 1918 > Bd. Basarabia > Calea Călărașilor > Bd. Corneliu Coposu.

 


Re: Discuții despre transportul local din București idk_vlad

Vagonul 337 a intors la Piata Iancului, acum aflandu-se pe Soseaua Iancului. Care este motivul pentru care a intors la Piata Iancului?

 


Re: Discuții despre transportul local din București andrei11

Posibil trebuia să ajungă la Depoul Titan.

 


Re: Discuții despre transportul local din București Gabi23

337 (Depoul Colentina) circulă în ultimele luni pe linia 14. Este garat în Depoul Victoria. Depinde de unde venea, posibil să fie vreun acces/retragere/deviere de traseu neplanificată etc.

 


Re: Discuții despre transportul local din București alchimistul

Nu o data am vazut vagon Tatra cu placuta liniei 19 pe acces, pe sos. Progresului, dinspre depoul Militari la ore inaintate (19:30 - 20:00). Luau si calatori pe traseu. Nu e cam tarziu sa fie trimis vagon pentru maximum 2 curse, avand in vedere distanta foarte mare de acces si retragere? Ori este doar trimis si ramane peste noapte la un depou mai apropiat de traseul lui 19, precum Titan sau Dudesti?

 


Re: Discuții despre transportul local din București WT_fan06

Posibil să suplimeanscă un tramvai defectat? 🧐

 


Re: Discuții despre transportul local din București alchimistul

Tind sa cred ca este o planificare cu caracter permanent, si nu una eficienta. Nu se defecteaza, totusi, vagoane in 5 zile, de fiecare data la aceeasi ora si pe aceeasi linie

 


Re: Discuții despre transportul local din București Chev Celios

Probabil ca e un tur mic de ramforsare sau un tur care intra ultimul in depou.  Nu este nimic extraordinar. Sunt multe ture de genul, mai ales pe liniile lungi.

 


Go to page:  1  ... 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422096 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use