De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4353 posts, 896526 views
 
Go to page:  1  ... 247 248 249 250 251 252 253  ... 311
 
 

📖 Pagination options

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" ByOnu

Voi ce parere aveti de noile haine ale masinilor Politiei? Chiar era musai nevoie sa trecem la modelul nemtesc?
sursa foto - Cristian Bulfon
politia noua.jpg (92.6 KB; downloaded 2982 times)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andreiiul

Urat nu arata dar nici nu te da pe sptate.
Totusu acele elemente reflectorizante albe arata a masina tunata la colt de strada.
Ciudat e ca inca nu au facut public acest model de colantare (cel putin eu nu am vazut pe undeva vreo stire) dar se pare ca asta este noul design. La vizita lui Orban la RTR Titu era "noul" Duster de Politie la fel colantat.

Totusi, daca merg pe modelul acesta sa incerce cumva printr-o lege sau hotarare de Guvern sa limiteze autoritatile locale sa mai copieze insemnele de pe autospecialele de Politie.
Oricum, tranzitia probabil este de durata avand in vedere parcul mare al MAI.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

Mai ”e” cateva minisuri si la aceasta colantare...nereusita! Una dintre ele e ca pe capota  habitaclului nu este numarul de identificare al autovehiculului. POLITIA NATIONALA nu e definita, unic, corespunzator! ;)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" ByOnu

andreiiul wrote:
Totusi, daca merg pe modelul acesta sa incerce cumva printr-o lege sau hotarare de Guvern sa limiteze autoritatile locale sa mai copieze insemnele de pe autospecialele de Politie.
Oricum, tranzitia probabil este de durata avand in vedere parcul mare al MAI.


Mie unul mi se pare destul de grav cum fiecare sector al Bucurestiului are schema lui de vopsire. Plus cea a Mun. Bucuresti.

Sorcova! Ca om simplu nici nu distingi institutia caruia ii apartine vehiculul, iar in cazul de urgenta, asta este important.
plmb.jpg (177.73 KB; downloaded 3328 times)
pls1.jpg (100.5 KB; downloaded 3331 times)
pls2.jpg (63.35 KB; downloaded 3328 times)
pls3.jpg (1.32 MB; downloaded 3329 times)
pls4 a.jpg (289.37 KB; downloaded 3342 times)
pls4 b.jpg (307.78 KB; downloaded 3335 times)
pls4 c.jpg (363.72 KB; downloaded 3329 times)
pls5.jpg (50.03 KB; downloaded 3329 times)
pls6.jpg (151.43 KB; downloaded 3329 times)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" bercenicity

orex wrote:
Compari asta https://ro.wikipedia.org/wiki/Z%C3%BCrich
cu
https://ro.wikipedia.org/wiki/Bucure%C8%99ti
asta? :think:

bercenicity wrote:
Compar durata unor proceduri de achizitie cel putin... comparabile (achizitie de 70+70 tramvaie de 43m, vs 100 de 36m). Chiar daca reteaua Zurichului este la jumate fata de cea bucuresteana, o consider "casa mai mare". Si daca nu e casa mai mare, cu singuranta esti de acord ca este casa mai bogata.

... si stilul asta romanesc de a ne tranti la pamant (de care sunt si eu vinovat; scuze orex ca te citez, vreau sa subliniez un aspect general) cred ca doar ne pune bete in roate.
Da, nu suntem cei mai buni; da, avem neajunsuri, dar nici ultimii oameni nu suntem. Mi-ar placea sa fim mai obiectivi, si mai putin pasionali (mai ales in directia negativa - e destula din-asta la TV). Mai ales pe un forum cat de cat tehnic.

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Copii, sunt SIGUR că la WC în liceu voi nu fumați, nu-i așa ? Sunteți niște copii cuminți !
2.jpg (335.78 KB; downloaded 3005 times)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" orex

Deci, nu-i de bun augur sa fii sef de santier ca esti ”in plus”, cu asemenea provocari!! :rofl:  :rofl:  :rofl:

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" aztec

A...ce se mai produce ilegal... Elicoptere
https://m.hotnews.ro/stire/24146290

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" andrei11

Covid 19 nu este o conspirație...nu își omoară nimeni economia ca să prostească corigenții la biologie.  
5g nu provoacă nimic... 5g este un "wifi" cu bătaie mai lungă. Aruncă naibii telefonul mobil dacă nu mă crezi...  
Vaccinurile sunt bune...am ajuns 8 miliarde datorită lor.  
Dârele lăsate în urmă de avioane nu sunt chimicale ... sunt aburi. Dacă guvernul te vrea mort, pune chimicale în zahăr.  
Nu există iluminati...toată planeta e atât de proastă încât deștepții o exploatează. Nu mai fii prost.  
Reptilienii nu există... nu te mai droga și n-o să-i mai vezi.  
SRI nu te ascultă...ce naiba să-ți asculte, saracia?!  
Soros e un milionar excentric care face lobby...la fel ca toți marii afaceriști și politicieni. Îl dați exemplu pentru că e urât ca naiba...și ungur.  
Masonii sunt o organizație reală...de afaceriști excentrici foarte educați care și-au format un cult. Toți afaceriștii au o gașcă de afaceriști.  
Corporațiile nu sunt rele sau bune. Sunt afaceri. Dacă-ți fură ție sărăcia din curte, aruncă televizorul (Samsung corp), aruncă telefonul (Apple corp), aruncă mașina (PSA group, VAG group, Daimler Benz, TATA ...), aruncă internetul (Google, Facebook, Orange, T-mobile), aruncă hainele (Zara, H&M...), nu mai mânca (Mega-image, Lidl, Penny...).  
Comunismul e un rahat...a fost bun pentru leneși, proști și nevertebrate. Atât!  
Pământul nu e plat... capul tau este.  
Bill Gates a făcut mai mult bine în perioada asta decât 10 guverne la un loc. Când o să poți să faci ceva ce schimbă în bine un miliard de vieți, atunci sâ comentezi. A donat în jur de 40 miliarde de dolari.  
Și stai liniștit, nu te cipează nimeni...ai deja un telefon în buzunar.
____________________________________
Ultima observație e bestială...

facebook - Stiri din Constanta

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" Costin

Ce e trist e ca asemenea postari trebuie sa existe. Si mai trist e ca sunt in continuare foarte multi care il acuza pe cel care le posteaza ca e spalat pe creier si ca ei stiu mai bine.

Cu adevarat singura problema a societatii romanesti este lipsa de educatie. Toate celelalte sunt consecinte ale acesteia. Si pe termen lung, vazand cum se prezinta scolile romanesti, pare ca problema se va agrava, nicidecum nu se va rezolva.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Clubul "Flacara Rosiatica" GPS

Știe cineva ce culoare este aceasta după codul RAL? Mulțumesc.

A8FC7C90-49F5-4558-AFA5-3FB48E3E201C.jpeg (1.53 MB; downloaded 2759 times)

 


Re: Clubul "Flacara Rosiatica" aztec

Albastru de butelie?
5017?
Poate fi și 5010....

 


  • GPS
  • Posted:
  •  


Go to page:  1  ... 247 248 249 250 251 252 253  ... 311
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2294 forum members have written 421793 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use