De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Clubul "Flacara Rosiatica"

4353 posts, 896483 views
 
Go to page:  1  ... 248 249 250 251 252 253 254  ... 311
 
 

📖 Pagination options
Re: Clubul "Flacara Rosiatica" aztec

Apus de fier
IMG_20200710_211342_copy_1200x1600.jpg (295.78 KB; downloaded 2876 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

@orex ti-a iesit foarte frumos cerul in poza cadru-larg :)
[Se referă la  o fotografie de la Pasajul Ciurel - notă adăugată de andrei 11]

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului orex

”Macarale
Rad in soare argintii
Macarale” ...dar nu in zori de zi  :D  ;)
PS
S-o vedem si p-asta, dar ”duamna” nu stie ca deja suntem la mijlocul verii 2020? :rofl:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului vanelllou

Firea presedinte! Bai, numai aprecieri, laude si pupari de picioruse la postarile ei. Eu nu mai pot sa zic nimic, am fost banat demult. Si nici macar nu injurasem :-). Dar asa e pe pagina printzesei de voluntari, daca nu esti de acord - harsht, esti ras.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

orex wrote:
... dar ”duamna” nu stie ca deja suntem la mijlocul verii 2020?

Pardon, anotimpurile se definesc funcție de echinocții / solstiții. Ghici când urmează următorul solstițiu, adică când începe toamna ?
Dacă în epoca promteristelor fără creier vor ele să definească anotimpurile după alte criterii e treaba lor, prostia lor, creierul lor micșorat.
_______________
Din punct de vedere practic avem o singură lună de anotimp absolut, adică de iarnă absolută, de primăvară absolută, etc, luna a II - a din anotimp. Luna I și luna III se amestecă cu celelalte anotimpuri.
_____________
Împărțirea anotimpurilor iarnă: decembrie - februarie, primăvară: martie - mai, etc e absolut diletantă. Nu are niciun suport științific !

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Si tu crezi ca a asociat ”duamna” cand ziua e egala cu noaptea in septembrie?  Probabil vrea ca pana pe 22 septembrie (ca-i an bisect) sa ”ne dam” pe pasaj, nu de alta dar peste vreo cinci zile de la ”eveniment”, asta daca ne lasa asta mik, avem localele!!
Hai sa-ti mai dau un ”refresh” ca, nah, poate ai uitatara...
A dat vreo dispozitie de PG ca echinoctiul de primavara tine pana-n septembrie?! :rofl:  :bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului alex1968

Eu sper ca podul Ciurel sa fie terminat inainte de a ajunge Nicusor primar. Atat si nimic mai mult.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ROventura

Dacă vine Nicușor putem sa închidem topicul asta, ne-a promis ca îl dărâmă și ca nu se va mai construi nimic pe traseu. Deci, ne-am cam răcit gura degeaba pe aici cu trasee, PUZ-urile și toate cele. Abia aștept următorii 4 ani, probabil nimeni nu va mai fi nevoit sa fie deranjat de pe traseu.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului gexge

Astea sunt fumigene. Nu o sa dărâme nimeni niciodata o investiție cum e Podul Ciurel.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Nu va demola, de acrod. Problema e ca daca vine un inchis ca el nu va dezvolta proiectul, ca omul e prea ingust la minte sa inteleaga ca un oras de dezvolta doar daca are retele stradale.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Abia asteapta Firea sa inceapa Nicusor cu ineptiile lui ca nu mai construieste nimic si demoleaza Ciurel, Basarab, tot, l-ar manca cu fulgi cu tot, asa ca daca vrea sa aiba o sansa reala, Nicusor trebuie sa isi revizuiasca discursul si sa promita continuarea proiectelor de infrastructura.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andreiiul

Momentan nu a mai lansat public vreo declaratie de genul asta.
Dar asta nu inseamna ca nu va fi atacat cu ce a declarat in trecut. Si aceste declaratii il vor costa probabil(vot exista persoane impresionate de modul cum blonda va prezenta imaginea). Sa nu uitam ca e experta in a prezenta informatiile astfel incat ea sa fie cea mai buna si impecabila din lumea asta.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului cris_m

Uitati un lucru, ceea ce declari public in campanie, sub 5% ajunge sa se si realizeze. Nu neaparat din incapacitatea de gestiune a primarului, cat de birocratie, consiliu general si altele...

Discutia cred ca mai bine o continuam la club pentru ca are tenta politica puternica.

 


Clubul "Flacara Rosiatica" shoppy

Mie mi se pare o discutie inginereasca ale carei argumente tot alea or sa fie indiferent de culoarea politica.
Nicusor nu a reusit sa faca decat lucruri distructive, adica aruncat cu pietre si blocat ce fac altii, da, este bine ca a blocat construirea de blocuri in Herastrau sau nu stiu unde pe la centura unde nu ar fi avut drum de acces, dar el nu a propus niciodata nimic constructiv, mai mult, si-a taiat singur craca debitand ineptii impotriva unor proiecte ca Basarab sau Buzesti care sunt percepute ca succese chiar si de catre sustinatorii lui.
Pai cu mingea ridicata la fileu atat de amatoricesc, orice alt contracandidat, Firea sau neFirea, il poate ingropa cu usurinta.
Si apoi Bucurestiul are un buget urias care trebuie cheltuit, si va fi cheltuit cu firme de constructii care investesc masiv in campania electorala, chestie care va continua sa se intampla indiferent de Firea sau PSD, si care firme vor fi foarte contra unuia care debiteaza ineptii ca nu construieste nimic si demoleaza tot; deci daca Nicusor vrea sa aiba o sansa reala si sa nu mai iasa cu 10% la gramada cu altii pe sistemul "oricum clar iese PSD da hai sa nu votez eu cu PSD", atunci urgent trebuie sa faca ceva ce nu a mai facut niciodata, adica sa isi puna cenusa in cap, sa isi renege ineptiile debitate in trecut, sa promita continuarea proiectelor majore de infrastructura si sa vina cu ceva constructiv.

 


Go to page:  1  ... 248 249 250 251 252 253 254  ... 311
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2294 forum members have written 421792 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use