Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab

468 posts, 123356 views
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 34
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab Utilizator anonim

Momentan nu am nicio informatie cum ca nu ar fi luni... :roll:  8-)

 


Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab sloppy

Ce vagoane baga pe sub pasaj  doar V3A-93M-FAUR  ca astea sunt cele mai multe(Dep.Alexandria) si nu cred ca baga V3A-93-CH-PPC  riscul zonei  :mrgreen:  :mrgreen: cu toate ca linia a aproape noua de la un capat la altul.

 



Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab andrei11

Vezi ca informatia a mai aparut odata aici.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab Utilizator anonim

Aparuse ideea sa fie luate vagoane de la Dudesti.

 


Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab Costin

Sunt curios cum se va imparti linia... Giurgiu (acces la Romprim), Alexandria (acces la Giulesti)? Alexandria ar avea un acces cam lung...
Ma rog, acum vorbesc in cazul "pe hartie", ca in teren Giurgiu e mutat cu totul la Alexandria si va mai ramane asa niste luni. Dar, pe hartie, cum se intentioneaza?

 


Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab andrei11

Si de ce sa nu "reactiveze" si Depoul Giulesti ?

 


Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab Costin

Lucianho:
1. Ai fi putut sa scrii totul intr'un mesaj. Daca ai postat deja, poti da "edit", fara sa mai pui un mesaj nou.
2. De unde stii ca Dudestiul nu e de acord? Daca e sursa sigura, OK, daca nu... de ce insisti?
3. Depoul care trebuie refacut este Giurgiului, andrei11 vorbeste despre Giulesti.

Andrei11: Si eu speram sa se reactiveze Giulestiul cu vagoane de Victoria sau Colentina rezultate in urma miscarilor cu linia 5. Dar au preferat sa brambureasca liniile din Est intre depouri. Un surplus de vagoane exista cu siguranta, numai ca acesta va ajunge in 11 via Giurgiului si nu Giulesti. Nu inteleg logica miscarilor lor dar, pana la urma, tot in 11 au ajuns vagoanele...

 


Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab sloppy

Dar de ce sa amanat iar redeschidere circulatie tramvaielor inca nu s-au organizat ce vagoane si de la ce depou sa puna vagoane pe 11 ?
sper sa nu se amana din zi in zi  :x  :(

 


  • marian
  • Posted:
  •  

Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab marian

Deci pina la urma Marian, de unde iau tramvaiele cele noi pentru linia 11?Ori s-au razgindit si suplimenteaza linia cu ce au adica v3a-uri clasice.

 


Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab Costin

Hai ca reiau eu, sper sa fie clar... oricum, cred ca si RATB-ul a ametit...

dep. Victoria ia linia 46 de la dep. Colentina, avand surplus de vagoane (rezultat din venirea siamezelor pentru linia 5)
dep. Colentina ia turele de Titan din 14 si le acopera cu vagoanele din 46 si din 5
Titan ia turele de Giurgiu din 23 si le acopera cu vagoanele din 14
Giurgiu ia 11-le in care baga vagoanele din 23.

Dumnezeule, ce miscare imbarligata, realizez si eu acum, ca am scris... Nu era mai simplu ca Victoria sa dea vagoanele extra la Giulesti?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab Utilizator anonim

Inca nu s-au hotarat ce si cum, ideea era sa ia de la Dudesti vagoane daca e nevoie. Parerea mea e ca vor astepta sa mai vina vagoane noi la Alexandria, pana atunci vor defila cu batrane V3A-93Muri si 93 si poate un CH PPC ratacit din cand in cand cum este pe 32.  :P

 


  • marian
  • Posted:
  •  

Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab marian

Mutumesc pentru raspuns ,in 2 zile or hotari ei cumva,apropo de linia 5 pentru mine e de neinteles de ce nu au dus siamezele la Colentina avind in vedere ca accesul ar fi mult mai bun nu mai zic daca isi reia traseul normal.

 


Re: Traseele RATB din zona Pasajului Basarab burli

ma uitam acum la calea de rulare nu este curatata de stratul superficial de zapada , iar despre statii nu au montate placutele cu denumirea lor si ce va circula , asa ca banuiesc se amana "lansarea" liniei 11 pina dupa sarbatori

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 34
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2301 forum members have written 422653 posts in 5266 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use