Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2)

1718 posts, 318101 views
 
Go to page:  1  ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123
 
 

📖 Pagination options
  • Sava6115-6315
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) Sava6115-6315

Daca deschidem pasajul de 4 iulie, mai trebuie sa vina ambasadorul SUA si  sa taie panglica, iar Basarabul sa fie un minibektel. Nu merita asa ceva americanii!! :evil:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) Utilizator anonim

Nu o sa ne apuce nici macar iunie. Nu va mai dati cu parerea despre termene daca nu stiti despre ce e vorba.  :ugeek:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) otonis

Salutare tuturor !! Imi cer scuze ca n-am bunul simt ca sa citesc toate paginile (in care ati fi putut sa fi scris un raspuns deja) inainte sa intreb asta, dar vor pune gazon la liniile de tramvai ? In special pe portiunea de pe pasaj mi-ar placea sa vad gazon, dar si pe portiunea de sub pasaj, si-n general pe toata portiunea care nu se intersecteaza cu traseul traficului rutier.

@Utilizator anonim, de mult vreau sa-ti multumesc pt. update-uri, ca fara pozele tale, as fi ajuns sa-mi rod unghiile pana la cot. Stii cumva cand va fi gata iluminatul arhitectural al podului hobanat, ca sunt nerabdator sa vad cum va arata pe timp de noapte. Inca o data, MULTUMESC !! Numai bine, si multa sanatate pt. a ne aduce cat mai multe noutati   :D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) Chev Celios

Daca il deschide de 4 Mai eu ii pup pe constructori. :lol:  :lol:

 


  • Sava6115-6315
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) Sava6115-6315

Salutare tuturor !! Imi cer scuze ca n-am bunul simt ca sa citesc toate paginile (in care ati fi putut sa fi scris un raspuns deja) inainte sa intreb asta, dar vor pune gazon la liniile de tramvai ? In special pe portiunea de pe pasaj mi-ar placea sa vad gazon, dar si pe portiunea de sub pasaj, si-n general pe toata portiunea care nu se intersecteaza cu traseul traficului rutier.


Pe pasaj e exclus gazon.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) lucianxx9o

Am si eu o nelamurire pe bld Dinicu Golescu spre Basarab partea peroanelor de la tramvai for fii refacute arata urat dupa ce au reasfaltat strada ?????

 


  • Sava6115-6315
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) Sava6115-6315

Am si eu o nelamurire pe bld Dinicu Golescu spre Basarab partea peroanelor de la tramvai for fii refacute arata urat dupa ce au reasfaltat strada ?????


Peroanele pentru ambele sensuri sunt sub pod. Orice tramvai care intra/iese din bucla venind spre/dinspre Plevnei are statie de coborare si statie de urcare. Iar eventualele tramvaie dinspre Gara care ar intoarce aici, vor folosi trotuarul din bucla drept peron. Iar Dinicu nu arata deloc rau. ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) ANTENA

Avand in vedere cele de mai sus eu cred ca cel tarziu pe 1 iunie, de ziua copiilor, ne dam pe pod ...
S-ar putea eventual organiza si ceva jocuri si concursuri, desene pe asfalt, dl Oprescu poa sa sara si el coarda, etc ...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) andrei11

Utilizator anonim wrote:
Nu o sa ne apuce nici macar iunie. Nu va mai dati cu parerea despre termene daca nu stiti despre ce e vorba.  :ugeek:

Sa fie cum spui tu, dar eu cand se deschide pasajul vreau 'sa ma dau cu liftul' si cu 'rulantele'. Ca daca nu sunt deschise, eu nu consider ca este predat la cheie.... Sti cum e , intrati voi in casa noua, dar o luna faceti si voi de mancare la plita electrica ca teava de gaz inca nu e gata...
Cand se va inaugura Pasajul - si asta evident ca va fi cat de curand - sa nu mai vad picior de constructor pe acolo. Numai cat timp le trebuie sa 'umanizeze' pilonii centrali, ca au promis ca nu-i lasa asa...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) chevic

spui ca fara pozele lui Utilizator anonim ti-ai fi ros unghiile.

de cand am gasit acest forum am urmarit zilnic aceste poze. nu mi-as fi ros unghiile dintr-un moti simplu, ajung rareori in acea zona, m-am mai dus special sa vad cum arata dar dupa ce va fi finaliza.... poate asa, iau masina sa trec si eu pe pod.

m-a atras idea, realizarea, entuziasmul acestor oameni de pe form. sunt multe lucruri in orasul asta  de care nu pot beneficia ca nu am legatura cu zona dar asta nu inseamna ca nu felicit pe cei au proiectat, realizat, monitorizat. a mers prost si lent la inceput dar in ultima vreme progresul zilnic este absolut remarcabil, frumos de urmarit si datorita acestor enuziasti care ori pun poze ori aduc lamuriri tehnice pertinente. noroc cu netu. poate daca exista pe vremea construirii grantului....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) chevic

@andrei11

nu stiam ca ziua SUA e la 9:45  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) andrei11

Nici nu e  :lol: . Nu te-ai prins ca am pus data si ora 'la plezneala' ? Mai am eu o fraza, dar daca o repet se banalizeaza si nu-si mai face efectul.
4 Iulie / 9,45 este echivalenta cu 'Pasajul va fi inaugurat cand va fi gata'. Acum, pentru a treia interventie de genul acesta va trebui sa inventez altceva...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) shoppy

Se vede in poze si masca laterala a Podului Grozavesti, s-a schimbat proiectul si arata mult mai bine :D .

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 2) Mircea G

De ce nu s-a facut un " ciot " , o prelungire la Dinicu Golescu pt a mai exista o cale de acces la zona din spate , in poza ,incercuita cu rosu ? Zona respectiva este in transformare si o noua cale de acces ar fi fost necesara .
De ce nu s-a gindit in alt mod capatul tramvaiului , sa se poata face accesul la gara Basarab - pe strada - si nu peste liniile de tramvai , linii care pot fi temporar blocate ?
Zona Basarab.jpg (285.54 KB; downloaded 2516 times)

 


Go to page:  1  ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422396 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use