Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Linia expres către Aeroport Henri Coandă - 100 (ex-783)

362 posts, 135887 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 26
 
 

📖 Pagination options
Re: Liniile expres catre Aeroportul Henri Coanda (780 si 783 Victor92

4933 este una dintre cele mai ingrijite masini de la Floreasca, fiind pusa la punct bine de tot din multe puncte de vedere ;)

 


Re: Liniile expres catre Aeroportul Henri Coanda (780 si 783 Chev Celios

Victor92 wrote:
... legitimatie de acces in incinta Aeroportului International Otopeni....]


Legitimatia de acces in zona nerestrictionata a AIHCB. Pentru acces pe aeroport iti trebuie o altfel de autorizare.

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 mindmasster

Ultima experienta cu 783 am avut-o vineri 19.10.2018 cand am zis sa ma "zgarcesc" la 25 lei cat as fi dat pe uber din Pipera pana la Aeroport. Asa ca am ales varianta metrou Pipera-Piata Victoriei + 783. Ora de plecare 18:40.  Am ajuns destul de repede la Victoriei , era programul afisat in statie (18:45 - il ratasem, 19:00 , 19:15,19:30 , etc ) Cel de la ora 19:00 a venit full si nu am putut sa ma urc asa ca m-am urcat in urmatorul la 19:15. Timp estimat ca ajugeam la Aeroport 20:00 doar ca DN1 a zis sa mi faca o surpriza . 2 accidente + cele 11 opriri aveau sa ma intarzie destul de mult.  Pana la Aeroport Baneasa am mers bara la bara si deja ma gandeam cum o sa ajung prea tarziu la aeroport si sa nu prind avionul. Dupa Baneasa situatia s-a imbunatatit si am ajuns la 20:15. Viteza max : 50 km/h

50% din bus era ocupat de navetistii din Otopeni . Nu am inteles de ce a trebuit sa aiba 4 statii in Otopeni. Acesta nu este un autobuz Express.

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 TibiV

Nu, nu este expres.
Este doar o struţo-cămilă...

 



Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 mindmasster

Poate data viitoare o sa aleg 780 avand mult mai putine statii dar vine si mult mai rar iar din Pipera sa ma duc pana la Gara de Nord ca sa fiu sigur ca prind loc in autobuz... nu stiu daca merita.

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 Puss in Boots

Daca nu esti asa departe de Barbu Vacarescu din zona Pipera, poti lua 605 pana la aeroport Baneasa si acolo vine 780. Nu cred ca 780 e chiar atat de plin, dar n-am stat sa il observ, vorba ta, vine mai rar :)

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 Dragos31

L-am folosit eu pe 780 acum vreo trei-patru luni la o cursa de la orele de varf. Autobuzul a fost ceva mai aglomerat pana la Piata Presei... De acolo nu cred ca a mai mers cu 25-30 de pasageri...

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 punmeister

Oricum pe 780 si 783 vor circula Kenturile lungi :lol: :lol: :lol:

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 mindmasster

605 de la Barbu Vacarescu si pana la aeroport Baneasa face minim 40 de minute la ora de varf +cat astept dupa 780 +pana la aeroport trec lejer de 1h, ceea ce nu este fezabil. Bine ca am facut 35 de minute pana la Cluj si pana sa ajung la aeroport din zona Pipera -1h 15 min.  :bere:

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 Puss in Boots

De unde necesitatea lui 5, ca tot se vorbeste pe alt topic. Cu toate conditiile create, pe care nu le mai repet ca le stim cu totii (cei care sustinem 5-ul adica) in 15 min cred ca esti la capatul de la Aeroport fara probleme. Hai inca 5 min pana la statia de bus si apoi nu mai ramane decat sa vina 780 sau 783. Sansa dubla.

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 Victor92

In clipa de fata, 605 este un risc pe Barbu Vacarescu (cel putin) pe portiunea dintre Aurel Vlaicu si Aeroport Baneasa. Pot veni 2,3 sau niciunul pret de mai multe minute.

Consider ca cea mai fiabila varianta e cea cu metrou pana la Aviatorilor. Iar de acolo 131/331/335 pana la Piata Presei si dupa 780/783. Sansa ar fi dubla aici.

Pana la sfarsitul lunii august, 780 venea bine ...

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 adila

Sunt in 783 Citaro in Otopeni directia OTP. Culmea este ca pe grafic sunt in drum spre Piata Unirii. Panoul afiseaza fiecare statie doar ca in sens invers. Banii aruncati de pomana pe panouri si GPS. Datele sunt din burta deci. Daca pana si 783 este asa de prost semnalizat atunci nu ma mai mir ca cele din oras sunt stinse. Rusine STB!

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 ByOnu

Zici de LCD ul din interior sau cum?

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 26
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2302 forum members have written 422697 posts in 5266 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use