Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Linia expres către Aeroport Henri Coandă - 100 (ex-783)

362 posts, 135895 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 26
 
 

📖 Pagination options
Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 adila

Da, ecranul LCD care arata traseul.

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 BIGRED1984

Am circulat vineri cu 780.
Arata ok articulatul , dar referitor la afisaj, nu are loc tot numele statiilor de la aeroport.
In loc sa scrie otopeni-plecari sau sosiri, este " AEROPORT HENRI COANDA PLECARI" si nu incape exact partea importanta, care statie urmeaza, plecari sau sosiri.

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 andrei11

Logica elementară spune că prima dată ajunge la PLECĂRI și apoi la SOSIRI.  Habar n-am, așa e ?

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 BIGRED1984

Da, asa e ... la noi e simplu ca are doar 2 statii dar daca mai era una intermediara, nu se vedea numele. Nu stiu , zic si eu , mi s-ar parea normal sa le afiseze integral ..macar sa bage scroll.
Oricum, mi s-a parut nefolosit ok display-ul, ai un lcd mare si tu pui toate statiile orizontal, am vazut display-uri mai ok (in alta tara, e adevarat) in care statiile erau puse si pe verticala, cu bulina in dreptul statiei curente.

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 ByOnu

Cred ca ar putea incepe chiar cu Plecari (Departures) si Sosiri (Arrivals) numele statiilor. Obligatoriu si in Engleza. Cat despre numele aeroportului, cred ca mai putin conteaza, are o utilitate prea mica pentru calatorul si turistul de rand.

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 adila

Eu zic sa scoata LCDurile ca oricum nu vor merge prea mult timp nici astea. Sunt doar bani aruncati pe fereastra. Noi platim pentru chestii care nu merg nici macar la inaugurare.

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 punmeister

LCD-urile Thoreb din Otokar vor merge pentru ca autobuzele au 8 ani garantie.

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 George

Dacă vor fi şi programate şi şoferul va avea bunăvoinţa să apese pe butonul corespunzător...

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 ByOnu

Mereu am crezut ca ele functioneaza pe baza de localizare, nu manual.

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 cris_m

Noi nu suntem in stare sa avem niste chestii absolut banale si voi vreti localizare in timp real si alte nebuneli... :roll:

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 ByOnu

Pai sa inteleg ca soferul trebuie sa apese de cateva ori pe buton pentru a sari la urmatorul anunt de statie? Daca este asa, de sunt unii mereu cu 1-2-3 statii in urma? :roll:

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 WT_fan06

Cel puțin la Citaro nu e aşa; anunțurile se fac automat. Nu apasă nimeni pe nimic.

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 Costin

Pai e fix acelasi sistem si in Otokare...

 


Re: Liniile expres către Aeroportul Henri Coandă (780 si 783 Victor92

Astazi a circulat autobuzul de 12 metri pe linia 780.

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 26
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2302 forum members have written 422704 posts in 5266 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use