Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea pasajului

1525 posts, 341848 views
 
Go to page:  1  ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului FabiM

matey24 wrote here:
Stie cineva de cand a aparut a doua opera de arta pe pod?
Am trecut astazi prin statia de pe pod si nu pot sa cred ca acesta superba constructie a devenit aproape o ghena de gunoi.

Acum o luna sau doua.
Actual oricine se poate urca acolo, e efectiv podul oricui. :roll:

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului punmeister

E recenta intr-adevar, fata de aia facuta de Berlin Kidz facuta acum 2 ani cred.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului shoppy

Vai, cum de s-a putut intampla asa ceva, au invatat romanii sa sparga lacate protejate prin sudarea unui cot de teava, metoda folosita doar de toti pensionarii cu usi, porti sau garaje metalice din ultimii doar 60 de ani.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului subway guru

Daca ai un flex spargi orice!
:rofl:  :rofl:  :rofl:

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului matey24

matey24 wrote here:
Actual oricine se poate urca acolo, e efectiv podul oricui. :roll:

Mda, deci n-au incuiat usa... :headbash:

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului shoppy

Nu au lasat usa deschisa, au sudat pe ea doua urechi, au pus un lacat si au sudat peste el un cot de teava, si gata, securitate pentru anul 2020, cand orice magazin iti vinde flex pe baterii.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului punmeister

Berlin Kidz sunt experimentati in asa ceva ca idee. Cine stie cum e scena de graffiti din Berlin stiu despre ce vorbesc.

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Utilizator anonim 2

Ehe, voi poate nu stiti cine e Ceil asta… E o celebritate in lumea mizgalicilor patologici narcisisti alaturi de alti monstri sacri precum Msero, Sage sau Erps.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului zapacitu

De parca ne-ar pasa... asta doar demonstreaza ca nu exista Politie. Alta chestie pe care o stim cu totii.

Oricum, cat timp nu e receptionat, firma care l-a ridicat e raspunzatoare si mai mult ca sigur ca firma respectiva nu mai exista.

Asadar raspunderea ar trece, in mod normal, asupra celor care au garantat pentru firma respectiva semnand pentru punerea in functiune. Doar ca in tarile bananiere, LEGEA exonereaza de raspundere. Deci nimeni nu e de vina daca maine se prabuseste podul.

Daca vrea cineva sa rezolve problema, obligatoriu trebuie receptionata lucrarea.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului matey24

Mai e pana la receptie. Primaria zice ca se apuca de o expertiza tehnica noua ca ceea veche nu mai este de actualitate.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului shoppy

Dupa mintea constructorului lucrarea a fost conforma la PIF ca doar s-a facut PIF, si a fost conforma si la sfarsitul garantiei pentru ca nefiind predata, nu a fost nimeni sa se planga de ceva; asa ca fiecare zi care trece se scurge in favoarea constructorului care va spune ca orice problema a aparut dupa expirarea garantiei.
Sigur va decide instanta candva, sa fim cu toti sanatosi pana atunci.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului andrei11

Din moment ce se circulă pe pasaj, pasajul NU mai e şantier, deci NU mai e al constructorului, e al primăriei. Restul e can can.
În şantier NU e drum public, ce, dacă are loc un accident pe pasaj nu mai sunt valabile poliţele de asigurare ?
Dacă constructorul nu preda cumva lucrarea primăriei nu se circula pe pasaj.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului matey24

Santier nu mai e dar podul tot al nimanui pare.
Cât timp eu ca cetatean circul pe pod si ramân cu o impresie neplacuta e irelevant al cui este.
Relevant este ca podul este în paragina si nimeni nu-i interesat de el.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Costin

andrei11 wrote here:
În şantier NU e drum public, ce, dacă are loc un accident pe pasaj nu mai sunt valabile poliţele de asigurare ?

Santierul a fost deschis "pe propria raspundere a constructorului" in 2011 si asa a ramas pana azi. Constructorul din 2011 e un SRL care azi nu mai exista. Na-ti-o buna ca ti-am dres-o.

 


Go to page:  1  ... 101 102 103 104 105 106 107 108 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422370 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use