Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea pasajului

1525 posts, 340532 views
 
Go to page:  1  ... 60 61 62 63 64 65 66  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Aron

DanCld wrote:
Astazi vatmanul a schimbat cu ranga macazul de la urcarea pe pod (imediat dupa Grozavesti). Minunea a tinut totusi mai mult de 3 zile  :lol:


Nu e prima oara si sambata trecuta vatmanul de pe linia 35 a schimbat cu ranga....dar am observat ca numai la tatre nu se schimba automat....la v3a-urile de pe linia 11 nu am vazut probleme din astea...PANA ACUM :D

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului DanCld

Discutam de un V3A-CH-PPC de pe linia 1  :mrgreen:

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului adriano78

Aveti idee a cui este PARCAREA cu doua etaje de sub pod care se construieste pe TITULESCU a primariei capitalei sau a pirmariei sectorului 1 ??  
Ce regim o sa aiba,va fii administrata privat,se va plati accesul in ea ??
Dl. Oprescu ne promitea parcare, dar a uitat se pare, a facut una la coborare pe GRIVITA  dar surpriza cu plata !!!
Dupa ce ne-au lasat fara parcare pe cei care stam pa Titulescu ma gandesc ca poate ne lasa sa parcam acolo fara sa platim, sau macar o formula pe baza de abonament pentru riverani la preturi decente !!!

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Dominatrix

Parcarea este a PMB. Este parcare publica, si nu cred ca se va percepe vreo taxa avand in vedere ca PMB o construieste ca urmare a "consultarilor" cu riveranii.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului rosetti61

Intai martie a venit, statia nu s-a deschis... :mrgreen: De bine ce o vor da in folosinta o vor inchide partial pentru renovari :D :twisted: Ca si pasajul, nici nu a facut un an :D ca-l vor inchide partial pentru reabilitarea (ce frumos suna, woodenlanguage  :mrgreen: ) covorului asfaltic. Trotoarele alea rulante care tin totul in loc si se vor strica imediat dupa punerea lor in functiune...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului florin

Dacă tot își bat joc, propun ca în momentul în care trotuarul rulant se va strica să se închidă stația la loc. Sau să organizeze un muzeu acolo, cu gard electric la marginea peronului.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului fbsoft

Evident dupa iarna au aparut si cateva cratere pe langa pasaj... de la Grozavesti pe langa pod spre Apaca, sunt cateva cratere pe care nu le poti ocoli... ( exact unde faci dreapta ca sa intorci pe stradute ) ar trebui sa'i cream o pagina pe feisbuc :P eu sunt groapa de langa faimosul Basarab, noua mandrie a Bucurestiului :P

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului shoppy

Dominatrix wrote:
Parcarea este a PMB. Este parcare publica, si nu cred ca se va percepe vreo taxa avand in vedere ca PMB o construieste ca urmare a "consultarilor" cu riveranii.

In cazul asta se va infiinta un nou targ de masini sh ca in parcarea de la Crangasi.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Aron

Si am o intrebare.....am observat ca in dreptul accesului spre statia de pe pasaj exista un fel de loc de refugiu, asa cum e in poza de mai jos, iar intrebarea este: Dupa deschiderea statiei pentru publivul calator, nu ar fi mai bine ca statia de troleibuze si autobuze sa fie mutata acolo, ar fi mult mai rapid tranferul calatorilor la metrou si tramvai?

Photo0082.jpg (230.91 KB; downloaded 2174 times)

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Costin

Pai exact asta cred ca si este... viitoare statie.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului subway guru

Bingo!...asa-i...foarte corect... :ugeek:

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului andrei11

Scoate cuvantul "cred" din fraza  :!:  :lol:
Statie de tramvai  ? Care statie de tramvai ?  Ce e pe pasaj este o pacaleala, acolo nu e nici o statie de tramvai, pentru ca pana acum ar fi deschis-o, mama lor de incopententi ! Cine i-o mai alege in Iunie !

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Aron

Multumesc de raspunusri...oarecum stiam, dar am zis sa fiu sigur.... :D

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Chev Celios

dj_exemplar wrote:
Si am o intrebare.....am observat ca in dreptul accesului spre statia de pe pasaj exista un fel de loc de refugiu, asa cum e in poza de mai jos, iar intrebarea este: Dupa deschiderea statiei pentru publivul calator, nu ar fi mai bine ca statia de troleibuze si autobuze sa fie mutata acolo, ar fi mult mai rapid tranferul calatorilor la metrou si tramvai?




O sa fie mai greu de incadrat in statie cu 282-ul da merge.

 


Go to page:  1  ... 60 61 62 63 64 65 66  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421680 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use