Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3204 posts, 685798 views
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 229
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 cobradinberceni

S-a finalizat lucrarea aici? Avem un nou colt kitschos?

 


Re: Sectorul 4 ByOnu

Dar ce se face mai exact aolo in locul garii? Vad cam mult nisip.

 


Re: Sectorul 4 Dragos Tanase

Gara din Oraselul Copiilor, atunci si acum
gara-trenulet-oraselul-copiilor.jpg (176.48 KB; downloaded 3775 times)
gara-trenulet-oraselul-copiilor2.jpg (174.83 KB; downloaded 3772 times)
gara-trenulet-oraselul-copiilor3.jpg (162.69 KB; downloaded 3775 times)
gara-trenulet-oraselul-copiilor4.jpg (130.4 KB; downloaded 3771 times)
gara-trenulet-oraselul-copiilor5.jpg (151.02 KB; downloaded 3771 times)

 


Re: Sectorul 4 Florinds

ByOnu wrote:
Dar ce se face mai exact aolo in locul garii? Vad cam mult nisip.


8 platani si o statuie... Destul de bine. Cred ca era si mai bine daca aveam statuia pe gazon sau langa niste arbusti, eventual o alee pana la ea.

 


Re: Sectorul 4 cobradinberceni

Nu cumva sunt si fantani pe platforma aceea? Cam cum sunt in apropierea fostului depou al trenuletului.

Nu inteleg de ce nu au lasat intrarea in parc de langa gara, iar din cauza asta, in weekend e haos pe aleea ce trece pe langa McDonald's si duce in parc sau spre parcarea de la roata. Se calca pietonii cu masinile, nu sunt trotuare, e o nebunie.

Si sunt total de acord ca ar fi fost foarte bine sa avem iarba, flori si cativa copacei. Statuia e un kitsch ordinar.

 


Re: Sectorul 4 Dragos Tanase

Nu, nu e fantana muzicala. Sunt doar spoturi luminoase...

 


Re: Sectorul 4 cobradinberceni

Raman la parerea mea: puteau face un spatiu verde cu iarba si flori, eventual si cativa copacei, ca sa nu coste mult. Si era perfect. In loc de asta, avem mult kitsch.

 


Re: Sectorul 4 Budy187

Astazi pe Calea Vacaresti in dreptul trecerii de pietoni de dupa pasaj, sens Mihai Bravu-Piata Sudului, 2 camionete incarcate cu echipamente specifice studiilor geotehnice erau prezente pe camp. (Not good)
Posibil sa se pregateasca un alt mastodont de cladire in zona ? Puz-ul merge pana la 15 etaje + , am observat. Stiti ceva ?

 


Re: Sectorul 4 realistul

Tot timpul m-am întrebat de ce pe partea aceea nu s-a construit nimic.

 


Re: Sectorul 4 Budy187

Idem ! Din cate am inteles, foarte multe parcele sunt inca in litigiu. Din partea mea, sa ramana asa pentru totdeauna. Prefer sa am un camp (curat) decat niste cladiri si mult beton. Seara e foarte racoare, venind briza si dinspre balta Vacaresti

 


Re: Sectorul 4 Florinds

Si eu prefer verdele in loc de cenusiul blocurilor, numai ca daca nu sunt amenajate, spatiile verzi atrag pachete de tigari goale, PET-uri goale si alte gunoaie... Cel mai bine se vad iarna cand nu le mai acopera frunzele. Mai bine le-ar arunca pe trotuar, acolo macar le curata cineva...

 


Re: Sectorul 4 bercenicity

Uneori este cu pana la 4 grade mai frig in zona Vacaresti decat in centru, mai ales noaptea tarziu-dimineata devreme.

 


Re: Sectorul 4 1.cremsnit

Sunt curios in ce categorie de zone sunt incadrate loturile: spatii verzi/spatii construibile/comercial/etc. Are cineva PUZ-ul vreunui lot?

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sectorul 4 133 313

Pe sursa: s-a intamplat un miracol, s-au trasat marcaje pe Candiano Popescu incepand de la Fantana Zodiac, la cat sa fie... un deceniu de la asfaltare? Poate acum n-or sa mai parcheze bestiile ca pe camp pe acolo.

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 229
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422350 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use