Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Discuții diverse despre transportul în comun

2081 posts, 530187 views
 
Go to page:  1  ... 141 142 143 144 145 146 147 148 149
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București PTMZ

De la moderator citire
@Goldmund, postează și tu unde trebuie mesajele, te rog, ce ai postat aici nu avea nimic de-a face cu Bucureștiul. Dacă ai avut o absență îndelungată de pe forum, pune-te la curent cu structura sa și unde trebuie să postezi. De asemenea, folosește funcția YouTube pentru videoclipuri. Mulțumesc pentru înțelegere.

P.S. Mesajul tău NU a fost șters, ci a fost mutat în subforumul VRR (Germania).

 



Re: Accidente / incidente roby2334

Am o intrebare legata de URAC (Stiu ca e Off-Topic scuze ) . Am vazut ca sunt cateva autobuze din flota veche acolo , ce au de gand sa faca cu ele? Din ce am observat sunt doar conservate.  Ma intreb de ce nu le duc in parcul rece daca nu le mai sunt de folos?

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București Gabi23

La URAC sunt stocate cateva autobuze vechi E3 si E4 pentru că era nevoie se spațiu în Nordului și Floreasca.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București valy

Azi dimineață,  un boschetar din 336 a fost forțat de ceilalți călători să coboare, respectivul având în mână o sticlă de alcool, în plus, acesta începuse să se certe cu lumea.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București reiny2000

7037 circula astăzi alb ca varul, fiind foarte greu să vezi ceva în exterior. Era de la sarea folosită la dezăpezire sau doar nu le-au spălat?

Am mai vazut un Citaro Hybrid pe 178 care se prezenta la fel de murdar. În schimb celelalte autobuze arătau normal.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București edi1717

Si eu am circulat azi cu doua hibride pe 117, ambele de-a dreptul jegoase, si unul pe 205. Toate trei, plus altele pe care le-am vazut pe 117 si 123, erau murdare din cap pana in picioare. Te simteai ca in IVA-urile care au grafitti si pe geamuri.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București Victor92

Sunt periile inghetate la multe garaje ... la temperaturi sub 0 grade, acestea nu prea mai sunt functionale.

Se va rezolva. NU va impacientati atata!

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București zapacitu

Sarea s-ar lua si fara perii, un simplu jet de apa ar fi suficient ca sa ia jegu de pe masina.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București Costin

Si jetul ala de apa ingheata, ori in furtun, ori pe autobuz.

Apa rece + spalatorii neincalzite = ce se vede acum.

Sper doar ca rezolvarea nu consta in a astepta zile mai calde. Ar fi frumos sa fie vreo 2 saptamani numai cu temperaturi negative, sa vedem ce or sa faca atunci...

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București orex

Daca ai spuma activa de calitate si respecti dilutia, apa rece nu-i impediment in a da ”fata” vehiculului! ;)

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București Nenea_titi

Nu știu cât se recomandă spălarea mașinilor cu apa caldă mai ales în perioada asta. Cum a zis @orex , dacă ai soluții bune (nu apă cu săpun de vase) și în proporție corectă, se spală la fel de bine. Probabil că sunt formate dopuri de gheață pe instalații, instalații vechi și fragile. Sau personalul nu își mai riscă sănătatea să spele mașinile pe temperatura asta.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București shoppy

Ingheata peria, nu apa, problema perfecta, imposibil de rezolvat, ca toate celelalte de la STB.

 


Re: Discuții diverse despre transportul în comun din București zapacitu

Apa sub presiune si in curgere nu ingheaza. Eu am spalat ieri masina la o spalatorie cu fise. Era seara la 10, dupa un drum lung. Am vrut sa dau jos sarea de pe masina. Vrei sa zici ca apa e mai rece la autobaza nord decat la spalatorie din coltu strazii? E tot rece in amble locuri, insa apa sub presiune nu ingheata la 0 grade.

 


Go to page:  1  ... 141 142 143 144 145 146 147 148 149
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2299 forum members have written 422456 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use