Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX)

811 posts, 330060 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 58
 
 

📖 Pagination options
Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Victor92

Utilizator anonim wrote:
Odata cu inchiderea intre Grivitei si Polizu cine stie pe unde o sa il mai invarta pe saracu' 635.  :roll:


Probabil pe sensul spre Ghencea o va lua pe Berzei-Calea Grivitei-Bd.Dacia-Romana-Bd.Lascar Catargiu-Strada Gheorghe Manu-Occidentului si de aici spre Banul Manta pe Buzesti  :lol:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Utilizator anonim

Da chiar ca la Romana nu ajungea  :lol:

 


  • GAC
  • Posted:
  •  

Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) GAC

Am si eu o curiozitate, stiti, linia 601 Rosetti-Regie, ce istoric are, ce linie inlocuieste, ca de ani de zile sunt nedumirit? cumva are un regim de taxare special?

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Chev Celios

Linia 601 nu inlocuieste nici o linie.Este o linie special infiintata pentru caminele din Regie.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) andrei11

Nu e pentru caminele din Regie, ci pentru Primaria Capitalei exilata acolo pe timpul lucrailor la cladirea de langa Parcul Cismigiu.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Chev Celios

Nuuuu linia 601 exista dinainte ca primaria sa se mute.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) autob368

Linia 601 a fost considerata la infiintarea ei (prin 1997-1998  :?:  :roll:  nu mai retin exact anul... dar stiu ca la cativa ani dupa achizitionare Rocarurilor la Militari) LINIE STUDENTEASCA. In timp s-a cam pierdut acest aspect din vedere si circula oricine cu el, pentru ca este singurul autobuz care face legatura rapida Cartier Crangasi - Piata Rosetti. La inceput era doar pentru studenti si imi aduc aminte (au trecut ceva ani... ) ca erau soferi care chiar faceau urat (daca pot spune asa) daca urcau si alte persoane. Chiar daca nu e linie temporara RATB o mentine cu acest indicator si e mai bine asa. Toti calatorii o stiu ca 601. Pe vremea aceea NU existau linii temporare sau daca se infiintau erau DOAR pentru cateva zile, nu ca acum cand o linie e de obicei folosita pentru cateva luni sau chiar ani.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) autob368

601 este foarte bun asa cum e acum. Este un traseu "traditional". Iar ca intervale, depinde de norocul fiecaruia de a-l prinde.  :lol: Ca idee, daca il astepti pe la Universitate, la 2 autobuze de 336 trece si un 601. In timpul saptamanii un interval de 9 minute este foarte acceptabil. Tine cont ca are interval mai bun decat multe alte linii.  
http://www.ratb.ro/download/trasee/601t1.pdf
Parcul liniei este de 6 ture.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) mastocitu

601 este o linie cu cerere foarte mare eu am mers cu ea multi ani si rar mergea goala eu cand am venit in bucuresti deja era folosita de toata lumea si ca fapt divers este linie pentru pile adica ajung soferi pe aceasta linie doar soferii cu mari pile este un lucru stiut de tot RATB eu o stiu de la un sofer de laTitan

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Gabi23

mastocitu wrote:
601 este o linie cu cerere foarte mare eu am mers cu ea multi ani si rar mergea goala eu cand am venit in bucuresti deja era folosita de toata lumea si ca fapt divers este linie pentru pile adica ajung soferi pe aceasta linie doar soferii cu mari pile este un lucru stiut de tot RATB eu o stiu de la un sofer de laTitan

Informatia legata de soferi este cu siguranta eronata iti spun eu. De doua-trei luni circula autobuze Euro4 pe aceasta linie, oficial din cauza unei reclame pe care o au in memorie anumite autobuze de la Militari, neoficial din cauza unei cladiri aflate in apropierea podului Grozavesti, si cu siguranta nu ma refer la CET  :twisted:.
Intradevar dupa aparitia Mercedesurilor si in perioada 2008-2009 erau masini care circulau constant pe linia 601/136. Dar asa erau "legate" la vremea respectiva. Dar sunt pareri si pareri: unii o considerau linie linistita, pe cand altii agitata din cauza studentilor din zona Regie. Normal ca in repatizarea conteaza intr-o oarecare masura si dorinta soferilor. Sincer, mi se pare foarte corect avand in vedere ca sa zicem: titularii de pe masina 4xxx locuiesc in zona Ghencea si prefera sa lucreze pe linia 173 in general, iar cei de pe masina 4xxx locuiesc in Crangasi si prefera sa lucreze pe 178 si exemplele pot continua la nesfarsit.
Un alt exemplu care mi se pare groaznic: la Floreasca soferul sta in Fundeni si sa se duca la schimb la Valea Oltului pe linia 368 :?.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Victor92

Gabi23 wrote:
mastocitu wrote:
Un alt exemplu care mi se pare groaznic: la Floreasca soferul sta in Fundeni si sa se duca la schimb la Valea Oltului pe linia 368 :?.


Schimburile la linia 368 se fac INTOTDEAUNA la Piata Romana. :!:

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) mastocitu

Linia 601 este una relativ linistita si prinde putine semafoare pe traseu,practic nu prea stai in blocaje.Pentru calatori dupa parerea me aexista un singur mare incovienient faptul ca la semanatoarea trebuie sa te dai jos dintr-un autobiz si sa te urci in altul.Daca nu ai abonament faci doua bilete.Pe 610 au fost autobuze noi cu mult inainte sa fie primaria pe splai a fost una dintre primele linii cu mercedes

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Victor92

mastocitu wrote:
Linia 601 este una relativ linistita si prinde putine semafoare pe traseu,practic nu prea stai in blocaje.Pentru calatori dupa parerea me aexista un singur mare incovienient faptul ca la semanatoarea trebuie sa te dai jos dintr-un autobiz si sa te urci in altul.Daca nu ai abonament faci doua bilete.Pe 610 au fost autobuze noi cu mult inainte sa fie primaria pe splai a fost una dintre primele linii cu mercedes


A-II-a dupa 131  ;) .11 iunie 2006

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Der Hofmeister

Linia 635 ar trebui sa cam moara. Si cat mai curand, pentru ca se irosesc degeaba cateva autobuze in configuratia haotica a traseului actual. Ieri dupa-amiaza, pe la 5 si jumatate, am ramas stupefiat cand l-am vazut 4432 complet gol intrand pe Bd. Vasile Milea (sens Calea Plevnei). :shock:

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 58
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422415 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use