Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX)

2310 posts, 783650 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 157 158 159 160 161 162 163 164 165
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) PTMZ

A, pardon, greșeala mea, nu înțelegeam ce tot încercai să spui cu "ramura" aceea (și drept să spun, nici nu cunosc zona foarte bine).

Foarte probabil a avut loc o deviere temporară la un moment dat sau un alt capăt. Cum spunea GPS, sunt multe cazurile de plăcuțe vechi uitate de lume, deci nu aș acorda o importanță deosebită acestui aspect.

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) alexandru_gr

Plăcuțe vechi găsești și pe zona Pantelimon-Brănești.

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) dany

La un moment dat (acum aproximativ 2 ani) exista o placuta ce data de dinaintea inceperii lucrarilor la A2 (nu stiu daca mai este) cu statia “Cotitura” pe fostul traseu al 410 Granitul-Balaceanca, actual al 406

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) Axel

Ieri prin satul Vanatori ...  :twisted:
Intrare Sat Vanatori, 2023.jpg (134.85 KB; downloaded 1993 times)

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) shoppy

Sa-i amendeze TPBI ca au placuta de la statie neconforma sau cu informatii gresite.

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) joker

Placute vechi sunt cam peste tot pe langa Bucuresti unde circula/a circulat STB, in general placutele vechi in genul la ceea din poza se regasesc prin statiile care nu mai exista(cel putin eu asa am identificat placute vechi,la statii care nu mai exista)

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) Victor92

STV va prelua, in perioada urmatoare, liniile STB cu plecare de la Republica, inclusiv 454, care apare pe placutele STV din Pantelimon…

CF1AC8ED-1C9E-4E6B-8D63-FB1678110236.jpeg (674.74 KB; downloaded 1428 times)


IMG_7425.jpeg (1.37 MB; downloaded 1428 times)

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) shoppy

Dar de ce sa le preia, STV poate face profit acolo unde STB nu poate?

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) alexandru_gr

Ușor,  ușor STV preia toate liniile pe care au operat în perioada grevei STB.

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) cris_m

shoppy wrote here:
Dar de ce sa le preia, STV poate face profit acolo unde STB nu poate?

Pentru ca ei spre deosebire de STB au in dotare autobuze interurbane ce ofera mai mult confort pe astfel de trasee...

 


  • TPB
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) TPB

Să nu uităm că anul trecut au achiziționat aproximativ 80 de autobuze VDL Berkhof Ambassador 200 (tot cu norma de poluare Euro 5) de la Q Buzz (galbene cu gri) și de la Syntus (albastre). Din ce am înțeles, acestea au fost înmatriculate și au validatoare Kapsch.

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) Chev Celios

Este vorba de o reorganizare a liniilor. STB va ramane in principal pe liniile urbane, iar STV pe liniile regionale. Nu vad rau nimic in asta, turele ramase de la STB se pot redistribui pe liniile urbane, plus ca urmeaza sa apara liniile naveta.

 


Re: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX) alexandru_gr

Și nu numai STV va prelua linii de la STB ci și STCM va prelua în viitorul apropiat linii.

 



Go to page:  1  ... 157 158 159 160 161 162 163 164 165
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422404 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use