De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Pandemia Coronavirus - stiri, discutii, masuri, informatii

3349 posts, 441080 views
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 240
 
 

📖 Pagination options
Re: Pandemia Coronavirus - stiri, discutii, masuri, informat andrei11

Mă informez din sursă autorizată, nu de pe net. Multe date îmi vin direct de la sursă. Și nu din Ro.
# aztec, în Ro mor zilnic cam 650 persone. ( șasesutecincizeci ). Zilnic. În Italia vreo 2000. Tot zilnic.
Din toate cauzele posibile.
Guru, tot nu înțelegi că multe cauze de deces sunt din varii motive dar dacă omul era puțin răcit, avea și ceva febră și mai și tușea la cauza morții e trecut Cora ? Poate nici atât, dacă se știe că era << italian / spaniol >> automat e trecut ca având Covid - 19.
Toate agențiile de știri și ale noastre și cele menționate de tine nu prea dau păreri din tabăra noastră, al celor ponderați. Știrile nesenzaționale nu fac reting, știi foarte bine.
_______________
Ce am publicat eu mai devreme cu infarctele și cancerele nu e la mișto, e un adevăr.  La << Știri >> nu mai apare niciun viol, niciun accident, nimic.   Am dreptate ?

 


Re: Pandemia Coronavirus - stiri, discutii, masuri, informat orex

Un material oficial ”pe” care l-ati fi trecut cu vederea, adica nici nu l-ati fi lecturat, marea majoritate dintre voi, vreodata!
https://www.cnscbt.ro/index.php/rapoart ... -2018/file

 


Re: Pandemia Coronavirus - stiri, discutii, masuri, informat aztec

Sezon gripa 2017-2018.(oct2017-22.02.2018)

Diagnosticati 1750.
Cu diverse tipuri.

Morti 129.

Vaccinati 1.016.724.

Io asta am gasit.

 



Re: Pandemia Coronavirus - stiri, discutii, masuri, informat orex

@aztec
E neverosimil ca citesti documentarea in cateva clipe la ce am postat, dar eu unul am avut ceva rabdare. Da-i fix la pagina 54/80 sa vezi cat au trecut in nefiinta in perioada sezonului de gripa 2017-2018. ;)
PS
SARS COV-2 accelereaza acest final, adica, sa-mi fie scuzata expresia, ”pune capacul” mai devreme! A, ca exista si exceptii, de acord, dar nu ele fac statistica!

 


Re: Pandemia Coronavirus - stiri, discutii, masuri, informat aztec

Nope...postarea e la cateva clipe...documentarea era deja făcută.
Ce vrei...plictiseala.tu ai pus 2019...eu am date 2018.
Binenteles ca acum aprofundam studiul cu documente tale.

 


Re: Pandemia Coronavirus - stiri, discutii, masuri, informat orex

Ale autoritatilor, deci sunt certe! ;)
Cu alte cuvinte, se incadreaza in sintagma ”le jeux sont fait rien ne va plus”.

 


Re: Pandemia Coronavirus - stiri, discutii, masuri, informat subway guru

Iar distributia saptamanala a virozelor gripale pe trei ani arata ca epidemia se stinge in saptamana 13, adica saptamana trecuta!
Bravo orex!
:bere:

 


Re: Pandemia Coronavirus - stiri, discutii, masuri, informat aztec

Mda...oarecum.
Pt ca si aici, si la gripa ne bazam pe datele documentate.
Nu absolute,  ci doar in conformitate cu rezultatul testelor.
Cati s-au tratat de gripa acasa, fara sa fie si diagnosticati oficial, au dus boala pe picioare, nu prea se stie..
Idem si la virusul asta.

 


Re: Pandemia Coronavirus - stiri, discutii, masuri, informat subway guru

Daca nu e contaminare in masa nu mai e pandemie/epidemie ci doar o boala molipsitoare.
Mai tine cineva minte cand a fost declarata oficial anul asta epidemia de gripa?

 



Re: Pandemia Coronavirus - stiri, discutii, masuri, informat orex

@aztec
Speram ca ai decelat, pe deplin informatia!
In sprijinul celor afirmate, CONTEAZA, daca se îmbolnăvește cineva, dar sa nu ”treaca in nefiinta” din cauza rebelului ”astuia mik”, care a pus ”parul pe bighudiuri” intregului mapamond!
@subway
Da, PTMZ are data. Nu stiu daca din aceasta sursa dar ...e cea oficiala.
http://www.ms.ro/2020/02/06/evolutia-gripei/

 


Re: Pandemia Coronavirus - stiri, discutii, masuri, informat subway guru

Ce bine ar fi fost sa avem un milion de vaccinati anticovid...
Oricum se pare ca vom avea cu acest viitor vaccin aceleasi probleme ca la antigripal, te vaccinezi pentru tulpina A si te loveste tulpina B. Anul asta nepotul meu cel mare s-a procopsit cu A+B.
Andrei, sper sa nu pui si afise din astea fara sursa serioasa ca nu mai moare nimeni de gripa de cand cu covidul, doar pentru ca sezonul de epidemie gripala s-a incheiat in mod natural.

 


Re: Pandemia Coronavirus - stiri, discutii, masuri, informat orex

In pandemie, vanzarile de bauturi alcoolice au crescut cu...60%! :lol:  :lol:  :lol:
PS
Cand va fi disponibil link-ul de la ”Jurnal Economic”, din data de 31.03.2020, de la Digi 24 il vom avea!

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 240
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422293 posts in 5261 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use