Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Vandalizarea mijloacelor de transport și a stațiilor

302 posts, 132722 views
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Gabi23

Tot mai multe vehicule sunt măzgălite de un admirator al doamnei Firea. Indiferent cât de mult apreciziezi sau detești un fost sau actual primar, nu e normal așa ceva   :popa:
Câteva exemple:
223 - 32 - 19.04.2022.jpg (183.32 KB; downloaded 4193 times)
114 - 41 - 10.04.2022.jpg (240.37 KB; downloaded 4193 times)
349 - 41 - 19.04.2022.jpg (235.82 KB; downloaded 4193 times)
4344 - 163 - 10.04.2022.jpg (191.24 KB; downloaded 4193 times)
4553 - 163 - 18.04.2022.jpg (234.19 KB; downloaded 4193 times)

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor ADK

Nu e normal orice s-ar scrie...

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor punmeister

Tare imi suna a trolling decat a fi pe bune :rofl:

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor vl273

Avem si cu Becali se pare :lol: :lol: Dar de data asta nu mai este vorba de admiratie...
6265682F-0B53-40B4-AF6B-B8AA9AF42FBB.jpeg (162.32 KB; downloaded 4019 times)

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Utilizator anonim 2

Dar pe aia cu Putin ati vazut-o? :D Tot "apreciativa", cu referire la figura lui.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor cosminduru

Am să pun aici mesaj, pentru că consider vandalizare personalizarea cu tot felul de briz-briz-uri... 6673 este cu steaguri și acțibilduri pe la sigla Otokar din față, ce am văzut eu fugitiv din trafic. Șoferii se pare că au apucăturile vechi de pe DAC-uri... credeam că autobuzele mai noi sunt ferite de asemenea obiceiuri de India / lumea a 3a

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Utilizator anonim 2

Eh, le personalizeaza si ei :) Arata - in fond - atasamentul fata de autobuz si mindria de a avea o astfel de meserie, lucru tot mai rar in ziua de azi.

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor ADK

Eu unul cel puțin, chiar apreciam (în adevăratul sens al cuvântului) aceste lucruri înainte, însă de ceva timp am început să am mai multe înclinații spre tot ce înseamnă "stock", dar vreau să rămân în continuare cu îmbunătățirile necesare care pot exista din fabrică sau unele "update"-uri care se pot face ulterior, la fel necesare dar nu confundați cu kitsch-uri. Pe scurt, sau la mine cel puțin, nu mă mai interesează luminițe peste luminițe instalate de parcă sunt pistă de aterizare, cruciulițe XXL în 3 culori cunosc pe lume sau orice înseamnă "exces" ori "total inutil", sunt și bani dați aiurea pentru lucruri care nu prea ajută cu nimic iar unele nici nu au voie să existe montate (și funcționale) pe drumurile publice.

Cu toate că, poate prin absurd nu am să zic la o mașină (de orice dimensiune) un lucru aparent banal dar foarte important pentru siguranța circulației - lămpi agabaritice sau măcar catadioptrii (mai ales pe lateral sau pe spate, deși multe mașini le au instalate în stopuri) că ori s-au pierdut/spart/furat etc înainte ori nu a venit din fabrică (puțin probabil) deși erau necesare. Măcar catadioptriile să fie instalate, și astea să fie de doamne ajută nu de 3-5 lei să te ... în ei (cel puțin unele găsite de mine nu au fost deloc bune, nu reflectau absolut nimic). Ceva care să-și facă treaba și să fiu atent când urmează să se mătuiască, decoloreze sau sparge din cine știe ce motiv. Gata cu lăcuitul, cum făceam înainte mai ales la ... Pensulă, că se mătuiau rapid cele ieftine și na buget not found. Mă refer la mașina mea, la cea a statului să rezolve garajul, chiar de mă țin de ei deși nu-i normal, că nu-mi dă mie mașina când oi ieși la pensie...

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport și a stațiilor AlexNord

Nu mai e la moda graffiti, acum sunt la moda stickerele.

Pozele sunt facute in 6561 care se afla in 282.
282 - 6561.jpg (1.91 MB; downloaded 1363 times)
6561 - 282.jpg (1.91 MB; downloaded 1363 times)

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport și a stațiilor ADK

Îmi vine puțin greu a crede că acele stickere chiar sunt puse de călători...

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport și a stațiilor punmeister

Ba da, pentru ca am vazut aceleasi stickere si pe la metrou unde sunt acele panouri albe publicitare :popa:

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport și a stațiilor FabiM

Sunt stickere dintr-o promoție expirata de curând de la Mega Image, e un copil.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport și a stațiilor shoppy

Pai sa se foloseasca filmarile si alte masuri ca sa-l identifice.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport și a stațiilor ikarus13

Acel loc din autobuz nu este filmat niciodata

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2304 forum members have written 422989 posts in 5268 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use