Regiunile RomânieiDobrogeaJudețul Constanța

 

Topic: Transportul public din Medgidia

2 posts, 985 views
Transportul public din Medgidia PTMZ

Primăria Medgidia a lansat o licitație pentru concesiunea pe o durată de 6 luni a serviciului de transport public local.

Serviciul cuprinde 7 trasee:
• 1 - Cap linie gara - V.Lupu - Platou – Intim – Berarie - Lupeni – Cimitirul Ortodox – Spitalul Municipal – Margaritarului – Poporului – Romcim – Gradinita 8 – Casa Armatei – Cimitirul ortodox – Berarie – Intim – Platou– Silozului – Biserica Sf.Dumitru – V.Lupu -Cap linie gara

• 2 - Cap linie Kaufland – Balada – Intim – Berarie - Podgoriilor – Sinaia – Lupeni – Posta – Casa Sindicatelor – Poporului – Fintina – Rotunda – Gradinita 8 – Romcim - Gradinita 8 - Rotunda - Fintina – Poporului – Farmacia Centru – Parc Posta - Lupeni - Podgoriilor – Sinaia - Berarie - Intim – Balada - Cap linie

• 3 - Cap linie gara - V.Lupu - Biserica Sf. Dumitru - Platou – Intim – Berarie – Podgoriilor – Sinaia – Lupeni – Posta – Casa Armatei – Margaritarului - Poporului – Fintina – Rotunda – Gradinita 8 - Romcim - Gradinita 8 – Rotunda - Fintina – Margaritarului – Casa Armatei – Farmacia Centru – Parc Posta - Lupeni - Podgoriilor – Sinaia - Berarie - Intim - V.lupu - Cap linie gara

• 4 Cap linie Kaufland – Balada – Platou - Intim – Berarie – Lupeni – Parc Posta - Hidrofor – Spital – Margaritarului – Poporului – Farmacia Centru – Parc Posta - Lupeni - Podgoriilor – Sinaia - Berarie - Intim – Balada - Cap linie

• 5 - Cap linie gara - V.Lupu - Biserica Sf. Dumitru - Platou – Intim – Berarie – Lupeni – Posta – Spitalul – Scoala 7 – Vaii –Viilor – Rotunda – Gradinita 8 - Romcim - Gradinita 8 – Rotunda – Viilor – Vaii – Scoala 7 – Margaritarului – Farmacie Centru - Parc Posta - Lupeni - Intim – Biserica Sf. Dumitru – V.Lupu - Cap linie gara

• 6 - Cap linie Kaufland – Blada - Intim – Berarie – Lupeni – Posta – Grdinita 2 – Spital – Scoala 7 –Vaii – Viilor - Rotunda – Gradinita 8 – Romcim - Gradinita 8 - Rotunda - Viilor – Vaii - Scoala 7 - Margaritarului – Poporului – Farmacia Centru – Parc Posta - Lupeni – Berarie - Intim – Balada - Cap linie

• 7 - Cap linie Kaufland – Balada – Intim – Berarie – Lupeni – Posta – Spital - Hidrofor – Valea Dacilor – Spital – Parc Posta – Lupeni – Berarie - Intim – Balada – Cap linie Kaufland

Bugetul total alocat este în valoare de 23.387.828 RON, bani catalogați "Alte fonduri".

Ponderea punctajului:
- 35% preț
- 35% vechimea medie a parcului de autobuze
- 9% norma de poluare a autobuzelor
- 8% clasificarea autobuzelor
- 7% capacitatea de transport a autobuzelor
- 3% dotarea autobuzelor cu aer condiționat
- 3% utilizarea combustibililor alternativi

Termene limită:
- depuneri oferte: 31 mai
- evaluări: 29 iulie

Link E-licitație: SEAP

 


Re: Transportul public din Medgidia Dristorul Nr.3

In Medgidia, transportul public este prestat de firma Adrian-Servcom.SRL. Aceasta detine mai multe microbuze Mercedes Sprinter (nu stiu exact modelul) de la sfarsitul anilor 90', inceputul anilor 2000', folosite non-stop de pe putin 15-16 ani. Interiorul lor se afla intr-o stare precara, usa de acces de la multe microbuze fiind prinsa de o bara cu ceva ce mi s-a parut un fel de improvizatie scotch/elastic, deoarece nu se mai inchide deloc de la atata uzura. De cativa ani am observat ca opereaza si autocare spre Constanta, recenziile lor fiind in mare parte negative:
https://medgidia.cylex.ro/firma/servcom- ... 799.html  :
Un serviciu execrabil!!!! Astazi 29.05.2021, soferul de la autobuzul care trebuia sa plece la ora 12:00 din Medgidia spre Constanta m-a jignit si injurat pentru ca fetita mea de 3 ani a vrut sa urce in masina singura. Nu stiu cum astfel de oameni sunt tolerati si mentinuti in pozitii chiar dacadin cate observ, exista si alte plangeri referitoare la comportamentul si limbajul angajatilor. Intr-o tara civilizata, asa ceva nu ar fi fost permis.


Nici macar un angajat nu stie sa respecte, mai sunt si in varsta. Pe data de 9 iulie 2020 am luat autocarul din Medgidia la ora 17:50 si domnul sofer incepe sa jigneasca in ultimul hal ca nu avem banii fix, ca el nu sta sa ne schimbe noua si multe altele. Daca nu au chef sa schimbe banii pt care sunt obligati atunci de ce ii mai tineti, datii afara, nu le mai dati din salariu, faceti ceva totusi. Nu e prima oara si nu sunt singura persoana caruia i se intampla asta. Mai bine luam metropolitanul chiar daca e mai mult, decat sa dam de astfel de persoane .


Cu parere de rau va spun ca aceasta companie lasa de dorit din ce in ce mai mult .Trebuie sa si tina in frau angajatii.Astazi 10.02.18 soferul care a avut masina de la ora 10 am cu plecare din Medgidia mai avea putin si ma batea pentru faptul ca nu am avut bancnota fixa de 10 lei ci una de 100lei,probabil inaintea mea a avut aceeasi situatie cu alte persoane ceea ce eu nu aveam de unde sa stiu.A trantit carnetelul de bilete a început să tipe,căutându se prin buzunare a mi dea rest.Cu acceasi persoana am mai vazut un conflict pe acelasi traseu: stamba din nas ca toata lumea avea tichete de abonament si ca el consuma motorina degeaba si ca in ziua respectiva nu a avut "nici un " macar cu bancnota de 100 lei.Intrebarea mea este chiar daca nu avea sa dea rest trebuia sa reactioneze asa ,putea sa explice frumos ,pentru ca suntem oameni si ne putem intelege.

 


Home page  • 
Parent forum: Județul Constanța  • 
Choose destination

Since our 2313 forum members have written 423801 posts in 5275 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use