MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM6 1 Mai - Aeroport Henri CoandăM6 • Lucrări în 2023-20xxM6 • Tronsonul 1 Mai - Tokyo

 

Topic: DISCUȚII PSS Pod Constanța

6 posts, 1043 views
⚠  Forum Rules
DISCUȚII PSS Pod Constanța Costin

Puneti aici

 


Re: DISCUȚII PSS Pod Constanța satanistu

Are cineva o schita ceva?

Sunt curios pe unde o sa iasa TBM-urile.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: DISCUȚII PSS Pod Constanța sab

Schitele sunt chiar pe acest forum. Doar unul din TBM-uri va iesi pe la Podul Constanta, acolo unde este/era pancarta celebra pe M4 (stiu ca era la inaugurarea M4 1Mai-Bazilescu, nu stiu daca mai exista si acum...). Cred ca schita este clara, se va construi doar un "buzunar" . Nu va fi afectata prea mult circulatia M4 pe acest fir (poate doar daca nu exista deja macazul pentru M6 ..)
Screenshot 2023-12-16 074335.png (610.12 KB; downloaded 932 times)

Celalalt TMB va iesi inainte de statia 1 Mai. Aici va fi distractie maxima in mijlocul strazii..... Va fi o lucrare asemanatoare cu ceea ce s-a facut la racordarea M3 la M1 in zona Matei Ambrozie, cu deosebirea ca la M3 nu am avut si un PSS in zona racordarii.
AfoGnnk.jpg (386.78 KB; downloaded 929 times)

 


Re: DISCUȚII PSS Pod Constanța satanistu

Le-am reperat. Intradevar, PSS de la 1 mai e intre blocul de dupa Mega Image si statia de tramvai Carpati.

Iar celalalt e la capatul strazii Scarisoara, in camp.

http://www.metrorex.ro/Resurse/Expropier ... okyo.pdf

Si asta e f utila.

 


Re: DISCUȚII PSS Pod Constanța shoppy

Nu este camp, este maidanul din jurul CV interstatiei.

 


Re: DISCUȚII PSS Pod Constanța shoppy

Terenul s-a curatat partial, s-a reparat gardul, s-au instalat pompe, sambata se pompa apa din subteran in canalizare.

 


Home page  • 
Parent forum: M6 • Tronsonul 1 Mai - Tokyo  • 
Choose destination

Since our 2307 forum members have written 423130 posts in 5269 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use