Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovTroleibuze STB

 

Topic: Repartizarea troleibuzelor

351 posts, 111254 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 26
 
 

📖 Pagination options
Re: Repartizarea troleibuzelor RATB Victor92

In schimb, 5130 a ajuns mai nou la Bujoreni pentru linia 69 ...

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea troleibuzelor RATB GPS

Am si eu o întrebare cum ajung troleibuzele de la Berceni la Bujoreni, de in aproape fiecare zi Berceniul are un troleibuz diferit in 69? Le convine sa facă schimb in fiecare zi, de ce nu duc unul si gata, le place sa le plimbe...
Pana acum din cele spuse pe aici, troleibuzele de la Berceni care au mers pe 69 sunt: 5130, 5137 si 5247.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB Gabi23

Și 5142 ieri  :popa: . E clar că tot se vor plimba, situația fiind catastrofală dpdv al troleibuzelor apte de circulație...

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB barbuandrei

GPS wrote:
Am si eu o întrebare cum ajung troleibuzele de la Berceni la Bujoreni, de in aproape fiecare zi Berceniul are un troleibuz diferit in 69? Le convine sa facă schimb in fiecare zi, de ce nu duc unul si gata, le place sa le plimbe...
Pana acum din cele spuse pe aici, troleibuzele de la Berceni care au mers pe 69 sunt: 5130, 5137 si 5247.

Deoarece acele troleibuze au si ele 'titulari' care au bagat banii in piese , iar acestora nu le-ar conveni sa le fie trimisa masina pentru 2 saptamani la alt depou.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB Costin

Absurd. Atunci tot titularii sa plateasca si costurile mutarilor. Ca fataiala asta se face cu electricitate si/sau motorina (daca sunt tractate de la Berceni). Sper ca motivul real sa fie altul...

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB linia 69

Cand a fost infiintata linia 69 a apartinut (integral) depoului Nitu Vasile.
Ar trebui sa existe si in prezent o retea de lagatura cu cea din Berceni asa cum era pe vremuri, indiferent pe unde ar fi construita.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB barbuandrei

Ar trebui daca stai sa te gandesti ca ITP-ul se face la Nitu Vasile  :roll:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea troleibuzelor RATB GPS

Victor92 wrote:
In schimb, 5130 a ajuns mai nou la Bujoreni pentru linia 69 ...

A revenit, azi pe 73.
De abia aștept sa dea si Bujoreniul Irisbus-uri la Berceni, asa unul pentru fiecare linie. :twisted:

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB barbuandrei

Astazi o noua evadata pe linia 69 , de aceasta data fiind vorba de 5148

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB Gabi23

Aoleu, deja nu vă e suficient de clar că se tot folosesc troleibuze de la Berceni și Vatra Luminoasă pe linia 69? Ce facem acum, un inventar zilnic cu ”troleibuzul 5XXX a circulat pe 69”, ”s-a întors la Berceni”, ”ba nu e înapoi pe 69” etc.  :evil:  Serios acuma, e clar că situația la trolebuze este catastrofală, sunt probabil vreo 150 de troleibuze defecte/imobilizate, cel puțin jumătate sunt canibalizate și stăm să ne mirăm pentru chestii banale!  :popa:  Sunt probleme mai importante și mai pertinente de discutat...

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB georgica2704

barbuandrei wrote:
Astazi o noua evadata pe linia 69 , de aceasta data fiind vorba de 5148

Iar pe la ora 15.30 l-am luat pe 5148 de la Mosilor pana la Fundeni pe acces 66.  :P

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea troleibuzelor RATB GPS

5148 a fost azi pe 66, au mai fost 5174,5177, 5179 s.a.

 


Re: Repartizarea troleibuzelor RATB Axel

Dar sa detaseze naiba 5 troleibuze o perioada pana se mai remediaza situatia ca si pe liniile 73 si 77 sunt in prezent multe ture doar pentru ca nu au pe unde muncii toti soferii depoului   :evil:  pur si simplu mi se pare o prostie cu transferul dintre Berceni si Bujoreni  :!:  :evil:  zilnic motorina arsa de pomana pe tractat troleibuze ca deh nu e unita reteaua in oras  :popa:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse GPS

Se pare ca Berceniul are multe troleibuze, ca a ajuns sa dea si la altii. Dupa experienta Bujoreni, se pare ca acum a inceput un nou episod intitulat "Vatra Luminoasa". Astazi 5140 era pe 70.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 26
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Troleibuze STB  • 
Choose destination

Since our 2320 forum members have written 423993 posts in 5278 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use