Zona metropolitană BucureștiIstoria transportului în comun din București şi IlfovIniţiative nematerializate de achiziţie, construcţie sau modernizare vehicule

 

Topic: Achiziție troleibuze Bozankaya Trambus 12 (2020 - contract reziliat)

83 posts, 31837 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Re: Bozankaya Trambus 12 bogdan63

Autobaza "verde" adica cu tot parcul in aceasta culoare. Autobuzele verzi Hibride si eventual Bozankayele tot verzi.  :bere:  :bere:

 


Re: Bozankaya Trambus 12 ByOnu

Ah, bun, m-am speriat. Credeam ca te referi la ecologic. :bere:

 


Re: Bozankaya Trambus 12 Stefan28

Intarzie cumva prototipul? Ca nu se aude nimic de el pentru 1 Septembrie...

 


Bozankaya Trambus 12 Andrei Andraș

S-a spus în septembrie. Nu 1 septembrie, nu 2 septembrie... doar septembrie. Asta înseamnă că poate fi 10 septembrie sau 20 septembrie sau 30 septembrie. Nu știu ce e cu atâta grabă.
O să ai timp cel puțin 20 de ani să le vezi, să mergi cu ele și la un moment dat o să ajungi să te și saturi de ele. Degeaba vine în septembrie, că până cel târziu la sfârșitul lui octombrie - începutul lui noiembrie nu va intra în circulație.

 


Re: Bozankaya Trambus 12 Stefan28

Utilizator anonim wrote:
Prototipul este promis la 1 septembrie urmat de serie din octombrie. Primele sosesc la Bujoreni.


@andrei17 s-a spus 1 Septembrie  ;)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Bozankaya Trambus 12 Utilizator anonim

Da, se asteapta. Ideea e sa fie pana in alegeri.

 


Re: Bozankaya Trambus 12 PTMZ

O fi el promis în septembrie pentru alegeri, cine știe ce se petrece "în spatele cortinei", numai că mi se pare ceva suspect: Bozankaya a anunțat la tramvaiele pentru Timișoara și Iași când au intrat în procesul de producție. Aici de ce nu au făcut la fel? Să fie oare un semn că nici nu e gata proiectarea încă?

 


Bozankaya Trambus 12 Andrei Andraș

Este o diferență între "a fi promis pe 1 septembrie" și "livrarea se face pe 1 septembrie".

Nu mă pronunț în cazul "surselor" lui M.A., dar eu zic că nici măcar un oficial nu știe 100% data exactă când vine. Eventual se știe luna, că după aia dacă zice cineva că vine pe X septembrie, trece ziua aia și îi sar toți în cap.

De obicei când vezi dăți de astea exacte, îți recomand să iei în calcul doar luna, niciodată ziua. Așa, cu o dată băgată la înaintare vei fi entuziasmat și în culmea fericirii până pe 1 septembrie, în ziua aia dacă nu apare nimic, vei rămâne cu speranța că până la sfârșitul zilei totuși va veni, iar de ziua următoare adios așteptări. Doar cu luna menționată vei rămâne în suspans zilnic și când va veni vei zice "Uau, chiar a venit, nu mă așteptam". Asta așa, pe "partea emoțională".

E vorba aia "Nu tot ce zboară nu se mănâncă". Așa și cu zvonurile astea (care apropo, fără dovezi parcă nu erau acceptate pe forum, dar în fine) de autobază sau din mai știu eu ce surse. "Vine mâine troleul". Mâine va fi "Apăi ceva s-a întâmplat, vine poimâine" și tot așa lumea e dusă cu zăhărelul.

Și să nu uităm un lucru extrem de important:
1 septembrie: "Este așteptat" troleul
27 septembrie: Alegeri locale
Mai multe nu mai zic.

 


Re: Bozankaya Trambus 12 Stefan28

Utilizator anonim wrote:
Da, se asteapta. Ideea e sa fie pana in alegeri.

Vorba aia. De ar fi alegeri in fiecare an...  :bere:

 


Re: Bozankaya Trambus 12 AlexTennis2005

Se mai știe ceva de Bozankaya? Când vine prototipul?

 


Re: Bozankaya Trambus 12 ticker

Va veni cand va veni. Nu are rost sa intrebam ca nu se stie nimic sigur.

Vor fi si poze tot atunci.

 


Re: Bozankaya Trambus 12 Stefan28

Coincidență sau nu, azi l-am auzit pe șoferul lui 7070 de pe 133 (acum o ora) spunandu-i altuia prin casca: "da ma, vine si troleul nou curând in Bujoreni"

Inseamna ca ne apropriem si de primul "brotacel" pe captatoare...
:popa:

 


Bozankaya Trambus 12 Andrei Andraș

„Brotăcel” care poate va fi o roșie.

 


Re: Bozankaya Trambus 12 PTMZ

Aparent, livrările ar începe abia la anul. Iată ce am găsit într-un articol de pe Club Feroviar:
Compania, care proiectează și produce unele dintre primele autobuze și troleibuze 100% electrice cu baterii, va începe anul viitor să livreze troleibuze cu acumulatori și tramvaie și în România. În ultimii ani, compania a câștigat toate cele opt licitații de autobuze electrice și troleibuze care au fost organizate în Turcia și a livrat toate vehiculele la termen, conform angajamentelor contractuale.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Iniţiative nematerializate de achiziţie, construcţie sau modernizare vehicule  • 
Choose destination

Since our 2307 forum members have written 423128 posts in 5269 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use